Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Automatikusan élettársi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Automatikusan élettársi kapcsolattá alakul?

Figyelt kérdés
Adott egy nő és egy férfi. Plusz egy közös gyerek és legalább 11 évnyi együttélés. Egy lakcímre bejelentve, elvileg nem bejelentve ez az együttélés. Automatikusan átsorolható ez egy idő után élettársi kapcsolattá a felek tudta nélkül is? Vagy most akkor hogyan is működik pontosan? Köszönöm!

2017. márc. 16. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Igen, ez élettársi kapcsolat. Mégis mi lenne?
2017. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha egy napja éltek együtt, már az élettársi kapcsolat. Ez a 10 év özvegyi nyugdíjra való jogosultságot jelent.
2017. márc. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Élettársi kapcsolat, ha két fél érzelmi és vagyonközösségben él együtt, anélkül, hogy összeházasodnának. Ez a felek tudta nélkül nehezen jöhet létre.
2017. márc. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elírtam. Érzelmi és gazdasági közösségben, nem vagyonközösségben.
2017. márc. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tehat akkor nem bejegyzett elettarsi viszony. A no kovetelhet pl barmit?
2017. márc. 16. 23:12
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha legalább 10 évig gazdasági közösségben éltetek, és gyarapodtatok (autó, lakás vásárlás, ház építés, stb), akkor annak egy része őt illeti. Annyiban különbözik a házasságban szerzett vagyontól, hogy nem fele-fele arányban, hanem a szerzésben való közreműködéssel arányosan, azaz ha a fizetésetek 1:2 arányú, akkor a vagyon elosztása is ilyen arányú lesz.
2017. márc. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
A bejegyzett élettársi kapcsolat melegeknek van házasság helyett...
2017. márc. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha van gyerek és az anyuka évekig otthon volt vele, akkor általában 50-50%-ban állapítják meg, hiszen ő ebben az időszakban kevesebbet tudott beadni a közösbe.
2017. márc. 17. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9-es, ha nincs leírva ki mit vett, akkor honnan tudni, hogy a férfi vette? Vigye a gyerekét, mert az apa már nem tart rá igényt?
2017. márc. 17. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as valaszolo. Nem viszek sem gyereket, sem semmit, sot en nem akarom paromat kisemmizni. Nem akarok megmagyarazni semmit, hoszen kerdes volt, de, hogy ertsd. 2 eve egyutt elek parommal, hozza koltoztem. De itt lakik velunk a gyerekenek az anyja, akinek mar nagyon orulnek, ha elmenne, ugyanis eleg idiota helyzet, hogy az ex itt el a nyakunkon. Ezert kerdeztem, mert se hazassag se semmi nem volt. Szoval, kezdodik igen, es koszonom a feltetelezest. En vagyok az, aki nem akarja, hogy parom ki legyen semmizve vagy barmi egyeb. Ezt nem sok no tenne meg amit en. Dolgozom, vezetem a haztartast, nevelem a gyereket, beleadok mindenbe, nem tartatom el magam, plusz elviselem az exet is. Nos? En ugy erzem, ismeretlenul is jar a bocsanatkeres! Kerdezek valamit, es en vagyok a penzehes dog. :) Tisztan szeretnek latni, mert nem tudjuk parommal, hogy ez igy akkor most jelent-e a mi jovonkre nezve barmit! Ez a 11 ev egy lakcimen.
2017. márc. 17. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!