Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nők/lányok! Mit gondoltok, mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők/lányok! Mit gondoltok, mi a legidősebb kor, amikor még belefér, hogy egy férfi/fiú még valamelyik szülővel él együtt?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 1. 21:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azert nem mindegy,hogy valaki miert el szulovel.Ha elvaltak a szulei es anyagi okok miatt muszaj egyutt elni, hisz nem kerulhet senki az utcara,egyedul meg lakast fizetni igen nehez,foleg ahol hitel is van.Persze itt fontos megemliteni,hogy a szulonek es a gyereknek is tiszteletben kell tartani hogy mindenkinek van maganelete parkapcsolatba nem beleavatkozni stb.Sajnos sokszor az a modi,hogy szulo foggal korommel ragaszkodik a gyerekehez,erzelmi zsarolas is elifordul igy a "gyerek" nem tudja elni a sajat eletet es ez az ami sokszor elrettenti az embereket mikor kiderul hogy valaki a szulovel el 20-30evesen.Ebben az esetben en ultimatumot adnek szulonej,hogy ha ezt tovabb folytatjak fogom magam es elkoltozok o meg eljen a hulye szabalyai szerint. Olyan csaladoknal igen ritkan fordul elo,hogy gyerek otthon el ahol pl nem tortent valas anya es apa egyutt van.
2017. ápr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez így hülyeség. Nem mindegy, hogy valaki az egyszoba-konyhás tanácsi lakásban él együtt a szüleivel, vagy azért él velük együtt, mert ő az örököse a családi birtoknak, uradalomnak, amit majd átvesz az apjától, ahogy az átvette a nagyapjától. És azért is van az apja mellett, hogy kitanulja a mesterséget, továbbvigye a családi hagyományokat. Nem kell, hogy földesurak legyenek, egy egyszerű szabólegényről is lehet szó, mindegy az. Volt világ, amikor az számított ócska senkiházinak, aki lelépett otthonról, otthagyta magukra a szüleit.
2017. ápr. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ilyen. Élhet egy pasi 30 évesen is a szüleivel, ha nem szeret egyedül lenni, vagy már idősek és gondoskodni kell róluk stb stb. Egyedül azt a szituációt ítélem el, amikor valaki úgy él a szüleivel, hogy "mamahotel szindrómája" van, és ezért marad. Tehát nem ad a költségekbe, avagy ad, de egyébként anyuci mos, főz, takarít rá. Nem gondoskodik saját magáról. Az ilyeneket szánalmasnak tartom. 28-30-as korosztály a baráti körünk, de senki nem él egyedül. Vagy a párjukkal költöztek el, vagy a párjukkal szülőknél vannak, vagy van párkapcsolat, de nem élnek együtt, hanem mindkét fél otthon.

Nekem egyetlen olyan közelebbi barátom van, aki amúgy 33 éves, és csak azért él külön saját lakásban, mert örökölte. Albérletet nem tudna egyedül fizetni még ő sem, pedig egyáltalán nincs rossz munkája. 30 volt mikor megkapta a 2 szobás lakást.

A rokonaim közt is van olyan 30 felett aki a házastársával, gyerekével + nagymamájával él együtt egy 1 +2 félszobás lakásban. Egy ideig éltek albérletben is, de nem tudták fizetni. Náluk amúgy a kényelem is játszik, mert a nagymama főz, mos, takarít rájuk. A régi albérletükben jártam párszor, konkrétan ragadt a padló...


Amilyen árak vannak albérletnél 100-120 ezer és hasonlók, nettó 200 ezres fizetés alatt nem hiszem, hogy meg lehet élni normálisan, nem nélkülőzve egyedül.

2017. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 zolo ***** válasza:
Én 20 voltam amikor elköltöztem a szüleimtől. A külön lakás után már felnőttként kezeltek és nem gyereknek. Én is megtanultam önállóan élni és eltartani magam. Lehet olyan munkahelyet is keresni ahol a lakhatást is segítik vagy meg is oldják. A szabadság is tetszett azt csináltam amihez kedvem volt és senki nem kérdezgetett. Az még csak elmegy ha valaki a szüleivel lakik, de amikor már ők is tartják el az már nagyon gáz. Arról nem beszélve, hogy még 40 évesen sem tudna megállni a saját lábán és éhen halna. Sok nő ezért is fél az ilyen pasiktól. Szó szerint anyámasszony katonáinak tartják őket.
2017. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi 15 éve élünk együtt nagymamámmal, apukám 40 éves volt, amikor visszaköltöztek. Egy helyen lakunk, de teljesen külön lakásrészben.

Azóta, hogy ideköltöztünk, nagymamám megöregedett. Most már, hogy kilencven és felett van, nem is maradhatna egyedül, de állítom, hogy nem lenne ilyen aktív, ha nem lett volna egy ilyen család körülötte.

2017. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Phantunnel válasza:
58%
Szerint ha nem azt nézzük hogy mi a menő, hanem egy kicsit értelmesen gondolkozunk, akkor az a ciki, ha valaki aránylag jól meg van a szüleivel, elég nagy a szülői ház is és indokolatlanul, kis fizetéssel albiba költözik, aztán lehet élete végéig se tud majd saját lakást venni. Ahelyett hogy otthon maradna, gyűjtené a pénzt és megalapozná a jövőjét.
2017. ápr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!