Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Most fogunk összeköltözni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most fogunk összeköltözni a barátommal, kérlek adjatok tanácsot, tippet, mire figyeljünk! (? )

Figyelt kérdés

Már 5 éve vagyunk együtt és végre juhé össueköltözés albérletbe, viszonylag spórolósan. Úgy érzem kiismertük a másikat ennyi idő alatt, heti kb 3 napot voltunk együtt, de persze lakva ismerszik meg igazán az ember.


Van valami jó tanácsotok, tipletek az együttéléshez? :) Nektek mi vált be, mik a buktatók?



2017. máj. 19. 13:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyire pedáns is az egyikőtök, a másik legyen résen, és ne kényelmesedjen bele ebbe, mert csak balhé lesz belőle. Ez így leírva egyszerűnek tűnik, de ahogy rohannak a hétköznapok, elsiklik ilyen kis íratlan szabályok mellett az ember.


A másik, hogy minden hónapban csináljatok nagybevásárlást feltétlenül, mi az elején nem tettük, és mindig összevásároltunk minden sz.rt. :D


Hajrá, gondolom most nagy az izgalom. :)

2017. máj. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

köszi, a nagybevásárlás havonta jó ötlet, főleg én hajlamos vagyok minden bullshitet összevásárolni :D


a renddel kapcsolatban tuti lesz összetűzés, mert ő tendmániás, én trehány, de persze nem akarok mindent ráhagyni (vagy hát gondolom :D)


köszi a választ, tényleg nagy az izgalom :)

2017. máj. 19. 13:56
 3/30 anonim ***** válasza:
0%
Szülőknél laktatok eddig? Ha igen, akkor nem értem, miért nem spóroltatok még és inkább vesztek egy lakást. Sokkal értelmesebb dolog, legalább nem másnak fizetsz. Persze ezt csak akkor mondom, ha vmelyikőtök otthon lakott eddig. Ha mind a ketten albérletesek voltatok akkor nem szóltam.
2017. máj. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, csak annyi lenne, hogyha felmerül valami kis apróság is, amin változtatni szeretnétek, akkor azt minél előbb közöljétek a másikkal és korrigáljatok. Pl szeretnéd, ha többet segítene a házimunkába, ne hagyd rá és őt is biztasd, ha valamit nem úgy csinálsz, ahogy azt ő elképzelte, szóljon, de azért ne billenjetek át a ló túloldalára.

És talán a legfontosabb az, hogy legyen olyan nap, amikor csak magaddal foglalkozol és ő is magával. A legtöbben ott rontják el, hogy nem engednek elég teret és ha már összeköltöztek, minden percet együtt is töltenek.

Sok sikert és boldogságot :) 27/f

2017. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Költőnő? ***** válasza:
Folyamatosan MINDENRŐL kommunikálni kell
2017. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

- előre beszéljétek meg, hogy lesz felosztva a házimunka, illetve ki mit gondol arról, kinek mi a dolga

- mindenképpen készítsetek pénzügyi tervet, ha máshogy nem kezdésekor, akkor nagyvonalakban (ki mit fizet, ki mit tesz félre, ki mit csinál a fennmaradó pénzzel)

- első pár nap kiderülnek az apró dolgok, amik idegesítőek lehetnek... akkor megnézni, mi az, amiben kompromisszumkészek vagytok, és mi az, amiben hajthatatlanok... és utóbbit hogy tudjátok megoldani (pl. ha egyikőtök horkol, akkor a másiknak füldugó vagy külön ágyban alvás)

- kommunikáljatok, ha bármilyen gond van! és hallgassátok meg a másikat, még akkor is, ha kicsit hisztinek tűnik, mert nem biztos, hogy az! ez a legfontosabb

2017. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as válaszoló, hát persze, verjék magukat egyből hitelbe, úgy, hogy egy napot nem éltek még együtt, és lehet, hogy 3 hónap múlva kiderül, hogy nem is működik egyáltalán - persze ne legyen igazam - de akkor sem érdemes egyből közös hitelbe beleugrani.
2017. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%
Ki beszélt itt hitelről? Épp azt mondtam, hogy ha mind a ketten a szülőknél laknak, akkor spóroljanak és vesznek egy lakást. Nem kell ehhez hitel. De egyébként meg ha kellene is, inkább vennék egy lakást hitelre, ahova odaköltözhet a barátnőm, mint más lakásában lakjak.
2017. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
A számlákat mindig pontosan fizessétek :)
2017. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 3mas vagy azzal nincs tisztában,hogy milyen árakon mozogna manapság a lakások,vagy azzal,hogy hány év alatt tud valaki összeszedni annyit hogy hitel nélkül tudjon egyet venni :)
2017. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!