Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehetne úgy összeköltözni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne úgy összeköltözni a barátommal, hogy én még 2,5 évig tanulok és nem tudok mellette dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok, a barátom 30, már több,mint fél éve együtt vagyunk. Ő dolgozik már régóta, nekem viszont az egyetemből hátra van 2,5 év. Olyan szakon tanulok, ahol nem tudok közben dolgozni. Tehát önálló keresettel nem rendelkezek, csak egy kis ösztöndíjjal (12ezer Ft.)


Sokat beszéltünk már arról,hogy mennyire jó lenne együtt élni, viszont csak az ő fizetéséből lehetetlen lenne,és nem is várhatnám el tőle,hogy eltartson.


Hogy lehetne megoldani, vagy ti hogyan oldottátok meg? Egyszerűen elképzelésem sincs,hogy milyen megoldást találhatnánk.


2016. jan. 3. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudtok egy fizetésből + ösztöndíj megélni, akkor el kell halasztani az összeköltözést. Ha pedig annyira fontos, akkor áldozatot kell hozni és az igényekből feladni.
2016. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha te még 2,5 évig nem leszel önálló, és a párod fizetéséből sem megoldható, hogy megéljetek ketten, akkor én a helyedben várnék még az összeköltözéssel, amíg a lehetőség adott lesz. Biztos, hogy az egyetemi tanulmányaid vége felé már te sem leszel ennyire betáblázva és lesz rá módod, hogy legalább hébe-hóba egy kis diákmunkát vállalj, ami elég a rezsi rád eső részének rendezésére. Én ezt tenném a helyedben.


Más kontójára összeköltözni nem érdemes. Addig legfeljebb legyetek sokat egymásnál, jobban nem tudok. Ha dolgozni nem tudsz jelenleg és a barátod sem tud eltartani (bár mint írtad, ez nem is lenne elvárható tőle), akkor sajnos össze kell szorítani a fogatokat és kivárni azt a 2-2,5 évet, míg neked is lesz rá lehetőséged, hogy anyagilag te is hozzá tudj tenni valamit ehhez az összeköltözéshez.


Mi egyébként úgy csináltuk, hogy egyetem mellett mindketten eljártunk a barátommal diákmunkázni és mindkettőnknek volt az egyetemen némi ösztöndíja is, ami így épp elég volt arra, hogy egy szobácskát béreljünk közösen egy albérletben, de mi is csak úgy tudtunk összeköltözni, hogy végül is egy 3 szobás albérletben laktunk ötödmagunkkal (az egyik szobában mi, a másik szobában egy srác, a harmadik szobában meg még egy párocska), és így éltünk egészen addig, míg be nem fejeztük az egyetemet és nem lett mindkettőnknek rendes munkája, amiből már önállóan is fent tudtunk tartani egy teljesen különálló 1,5 szobás kis lakást. :)


24/L

2016. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Ne legyen igazam, de ekkora korkülönbséggel kb 99%, hogy 2,5 év múlva nem lesztek együtt. fél éves kapcsolatnál összeköltözni, a legnagyobb marhaság, esetek nagy %ban nem jön össze.


Kérdésre válaszolva: Sehogy. Ha nincs 10e Ft om egy 10e forintba kerülő cipőre, akkor vagy veszek egy olcsóbbat, vagy nem veszek cipőt.


remélem érted a példát.

2016. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó: a korkülönbségre hivatkozni marhaság. No meg nem kért a Kérdező jóslást! A férjem 15évvel idősebb, köszönjük, 7 éve boldogok vagyunk. 3hónap után költöztünk össze, bár én diákmunkát tudtam vállalni. S 18 voltam amikor összejöttünk. Kérdező, rosszindulatú, abszolút nem nyitott emberek véleményere ne adj! Ha szétmentek, az nem a kor miatt lesz! ;)


S hogy válaszoljak is: az ösztöndíjad rakd félre, gyűjtögess, a Párod is tegyen félre, így gyorsíthattok a folyamaton. ;)

Drukkolok!

2016. jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

még fél éve vagytok együtt, lehet tényleg korai lenne az összeköltözés.na meg anyagiak se adottak.

vagy nyáron elmész dolgozni amennyit tudsz és suli mellett is igyekszel hétvégente dolgozni, vagy még vársz vele.

2016. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
3. Mond valamit, viszont ha albèrletbe mèsz több szociális ösztöndíjat kapsz.
2016. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!