Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Most fogunk összeköltözni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most fogunk összeköltözni a barátommal, kérlek adjatok tanácsot, tippet, mire figyeljünk! (? )

Figyelt kérdés

Már 5 éve vagyunk együtt és végre juhé össueköltözés albérletbe, viszonylag spórolósan. Úgy érzem kiismertük a másikat ennyi idő alatt, heti kb 3 napot voltunk együtt, de persze lakva ismerszik meg igazán az ember.


Van valami jó tanácsotok, tipletek az együttéléshez? :) Nektek mi vált be, mik a buktatók?



2017. máj. 19. 13:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted Magyarországon, a mai fizetések, illetve lakásárak mellett mennyit kell ahhoz spórolni? Mert szerintem elég sokat... és akkor nemhogy 5, de még 10 évig se tudnak összeköltözni.
2017. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ti nem tudtok számolni. Ha az egyik a szülőknél lakik, akkor minimális a költsége. Havonta 140.000 Ft-ot simán meg tud takarítani. 4 év alatt az majdnem 7 millió ft. Ne mondjátok már, hogy azzal nem lehet elindulni. Én is így csinálta és lááám működött. Feleslegesnek tartom albérletbe menni ha van hol lakni, mivel bekerülnek a mókuskerékbe, és az albérletben semmit nem fognak tudni félre tenni. Onnan tuti nem fognak tudni eljönni.
2017. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
Áruljátok el, ha van más megoldás, akkor mi értelme van albérletbe menni? Mert onnan aztán nem fognak tudni soha sem kitörni. Ha valaki 4 év alatt nem tud annyit összespórolni, hogy vegyen egy lakást (úgy, hogy otthon lakik), akkor albérletben meg pláne nem fog tudni. De ha ez nektek jó, hogy életetek végéig albérletben laktok és egy polcot sem fúrhattok fel a tulaj beleegyezése nélkül, akkor csak hajrá.
2017. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Erre nincs semmilyen praktika,majd az ido eldonti hogy egymashoz illetek e
2017. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
#12, akinek van pofája még akkor is a szüleitől pénzt kérni a ruházkodásra, szórakozásra, mikor ő már keresőképes, mondván gyűjtöget, az egy élősködő ember. És akkor arról a minimumról nem is beszélve, hogy illik beleadni a rezsibe, ha már az ember otthon lakik.
2017. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

"akinek van pofája még akkor is a szüleitől pénzt kérni a ruházkodásra, szórakozásra, mikor ő már keresőképes, mondván gyűjtöget, az egy élősködő ember. És akkor arról a minimumról nem is beszélve, hogy illik beleadni a rezsibe, ha már az ember otthon lakik."


Képzeld én nem kérek semmit sem a szüleimtől, a szórakozásomat, a ruházkodásomat, mindent én fizetek magamnak. Egyáltalán nem vagy élősködő, ha mindent fizetsz magadnak, max a rezsit nem, mivel így te tudsz spórolni, hogy később külön életet tudj kezdeni. Sajnálom ha te ezt nem érted meg. Te arról beszélsz, amikor valaki a szüleivel él, semmit sem ad bele a rezsibe, nem spórol és esze ágában sem lesz később sem elköltözni. Na ez élősködés. Az viszont nem élősködés ha megbeszélitek, hogy a lehető legtöbb pénzt félreteszed amíg otthon vagy, hogy 3-4 év múlva lakást tudj venni. Gondolkodj mielőtt ilyeneket írsz! A legnagyobb hülyeség elmenni albérletbe úgy, hogy van más lehetőséges is, pláne úgy, hogy 3-4 év múlva vehetnél egy lakást.

2017. máj. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ :)


nem értem, mi értelme volt a meddő vitának az albérlet/lakásvásárlás kapcsán. egyértelműen nem erre irányul a kérdés, és mivel nem ismeri a helyzetünket egyik válaszoló sem, végképp baromság okoskodni.


diákok vagyunk, kb 2 évig még azok is leszünk, természetesen nem tudunk kb 10 millát a diákbunkából pár év alatt összedobni. másrészt érthető gondolom, hogy ennyi járás után hacsak van lehetőség, szeretnénk együttélni. lakást nem is akarnék úgy venni közösen, hogy nem laktunk előtte huzamosabb ideig együtt, ráadásul 22 évesen nagyon korainak is tartom.


legközelebb kérem nem szétspamelni a kérdést céltalan okoskodással :D

2017. máj. 22. 03:21
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Jólvan. A lakásvásárlás soha sem korai, ezt jegyezd meg. És nem is kell közösen. Vegyél te vagy a barátod egyet. Én tuti nem költöznék albérletbe, pedig már 2 éve vagyok a barátnőmmel, de az albérlet egy pénznyelő. Semmi kedvem az eddig összespórolt pénzemet elszórni albérletre.
2017. máj. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg egy kretén vagy. Szerinted diákmunkából hogyan fizessenek ki egy lakást? Mondd már meg nekem.

A barátnőd se lesz melletted sokáig, ha nem fogtok összeköltözni előbb vagy utóbb.

2017. máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó, te vagy a kretén. Mi az, hogy nem lesz mellettem a barátnőm sokáig, ha nem költözünk össze? Ha neki ezen múlik, akkor menjen Isten hírével, ennyire szeretett akkor. Ha neked ilyen kapcsolataid voltak eddig, akkor csak sajnálni tudlak. Az én barátnőm egyből megértette, hogy spórolunk és később tudunk venni egy lakást.

Egyébként meg kreténkém, ha odafigyeltél volna amit írok, akkor tudtad volna értelmezni is. Ugyanis direkt oda írtam, hogy ha van rá lehetőség!!!! Ha nincs rá lehetőség, akkor persze marad az albérlet. Értő olvasás tudod... Pocskondiázhatsz itt engem, de akár tetszik, akár nem, értelmes ember nem fogja albérletre elszórni a pénzét, ha van olyan megoldás, hogy 3-4 év múlva lakást tudjon venni. Bár gondolom azért akadtál ki ennyire, mert te albérletben rohadsz és nem tudsz kitörni :D Ez van.


A kedves kérdezőnek: ne haragudj, nem rád irányult az előbbi kifakadásom, csak hihetetlen, hogy milyen egyszerű paraszt emberek is képesek ide írni. Egyébként ha diákok vagytok és ennyire szeretnétek összeköltözni, akkor nyugodtan menjetek albérletbe, csak az sem olcsó dolog. De sok sikert és kitartást. A siker titka pedig: mindent meg kell beszélni és alkalmazkodni:)

2017. máj. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!