Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy lehet "kibírni" ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet "kibírni" ha a másik jelentősen többet keres?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnénk párommal összeköltözni, mester szak alatt. Természetesen dolgoznánk mellette hogy eltartsuk magunkat.

Most nyáron szakmai gyakorlatot csinálunk mindketten. Én valószínűleg nem kapok érte pénzt, ő havi bruttó 250 ezret. Ő informatikai szakon tanul, én jogi-társadalomtudományi vonalon, a mester szakunk is hasonló lesz.

És most belegondoltam hogy tulajdonképpen én ha lejárt az 1 hónap szakmai még maximum 2 de inkább 1 teljes hónapot tudok végig dolgozni, ami átlag diákmunka bér mellett kb 60 ezer de akkor már lehet sokat mondok. Ő meg a nyár alatt 600 körül összeszedne szóval egy laza 10x különbség lesz köztünk, és attól tartok, hogy elnézve a munkaerőpiaci igényeket, ez az első jó pár évben még így is maradna.

Na most engem nagyon zavar már a tudat is, hogy kis csicska leszek mellette, aki kb egy csokit tud magának megvenni, pedig jogsit akarok míg ő dőzsölhet. Mert azt azért nem engedné a büszkeségem hogy ő fizessen mindent meg minden kis sz.rt vele vetessek meg, azért, mert neki van pénze.

Nem látom kizártnak hogy soha ne keressek ennyit vagy többet, viszont ehhez egyrészt kelleni fog egy elég konkrét kifutási idő, nem elég a puszta diploma megléte.

Nem akarok hisztérikának tűnni de kevés dolog zavarja annyira az önérzetemet mint kvázi eltartottnak lenni, az meg csak szimplán rossz érzés lesz hogy hibába néztem ki egy 40 ezres táskát már lassan egy éve, valószínűleg idén sem lesz meg..

Én 20L párom 21F, bő egy éves kapcsolat



2017. máj. 26. 21:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Az exem 20 év után (!) a szememre vetette, hogy egyszer amikor egyetemisták voltunk, én lenyúltam az árvasági segélyét és könyveket vettem belőle. :))
2017. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
33%

Nehezen, ezért is igyekeztem valami enyémhez hasonlóan jól fizető szakmából párt találni. Ez egy potenciális konfliktusforrás, amit az ember vagy tud kezelni vagy nem.

A SZAKMAI GYAKORLATÉRT 2 ÉVE KÖTELESEK A MINIMÁLBÉR 60%-át vagy mennyit fizetni, nézz utána. Nem tudom milyen diákmunkát csinálsz ami havi 60 000 forintot ad, de ha ezt heti 24 órában vagy többen teszi, sürgősen keress másikat.

Amikor erre a csodás szakra jelentkeztél nem fordult meg a fejedben h évekig a lóf@sszal lesz egyenlő amit keresel? Lehet én vagyok anyagias, de amikor pályát választottam pont annyira néztem a kereseti és elhelyezkedési lehetőségeket, mint hogy mennyire érdekel. Az ilyen szakok szerintem gazdag apuci pici lányának valók, de minimum olyan embernek, aki élvezi ha eltartják.

2017. jún. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó: nekem teljesen használhatatlan diplomáim vannak (elte ókori nyelvek) aztán másfél millió nettót keresek velük. Puszillak.
2017. jún. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Az megfordult hogy talán nem milliós nettó kezdőfizum lesz, de hogy őszinte legyek, legalább az ösztöndíjazási rendszerben hittem. Aztán tessék, 5,9 átlagra kaptam 9900 forintot, amivel gyakorlatilag kitörölhetem..jogi kar, mielőtt valaki azt hinné hogy egy semmi kis szak valahol az Isten hátha mögött egy kamu karon.. Szóval azon vagyok most hogy legalább kapcsolati tőkém legyen, képezzem magam, nyelveket tanuljak és minél több fontos helyen ismerjék a nevemet. Az egyik ilyen fontos hely a szakmai gyakorlat helye, ahol kijelentették hogy semmit nem támogatnak egy forinttal se, ennek tudatában jelentkezzen mindenki. Szóval küzdök én mint disznó a jégen, de ha Párom 0-ról indul akkor én a -10-ről már csak ezek miatt is.
2017. jún. 7. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!