Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együttélésnél hogyan érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélésnél hogyan érdemes beszerezni a közös bútorokat, tárgyakat? Ti gondoltok a későbbi esetleges szakításra?

Figyelt kérdés
A párom januárban vett ki egy albérletet, én márciusban csatlakoztam hozzá. 4 éve vagyunk együtt, mégis felmerült bennem az, hogy semmi sem halál biztos, így esetleg mi is szakíthatunk egyszer. Beszéltünk róla, hogy a régi bútorokat, amik az albérletben vannak le kellene cserélni sajátokra. Egy ágyat már vett is, a következő hónapra a hűtő cseréjét néztük ki. Szerintetek érdemes felesben vásárolni dolgokat, vagy az a jobb, ha mindent valaki teljes egészében fizet, hogy később ha esetleg szakításra kerülne a sor, akkor ne legyen vita abból, hogy mit ki vett, kié lesz? Ti hogy oldjátok/oldottátok meg ezeket a dolgokat?
2017. máj. 28. 11:48
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
8-as teljesen egyetértek veled, pontosan ezért tettem fel a kérdést.
2017. máj. 28. 12:46
 12/21 anonim ***** válasza:
Mi sem rendezkedtünk be szakításra. Mindenünk közös. Közös kasszán vagyunk, közös bankszámlával. A ház mind a kettőnk nevén van. Elég nagy szívás lenne egy válás, de vállaltuk a kockázatot. Azon dolgozunk, hogy mind a ketten jól érezzük magunkat ebben a házasságban.
2017. máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12:

Nem mindegy hogy házasságról, gyerekekről, minimum 4-5 éves kapcsolatról van szó már, vagy pedig még egy kibontakozó kapcsolatról házasság, gyerekek és saját ingatlan nélkül.


Rengetegen vannak akik mielőtt belevágnának az előbbiekbe, tartanak egy kis "tesztet", hogy mégis milyen lenne a msikkal élni, mert nagyon szeretnék kipróbálni. És ha az együttélés párkapcsolaton belül jól működik, akkor jöhet majd a többi. Szerintem most erről van szó, nem közös, saját tulajdonú házról vagy házasságról.

2017. máj. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Valahogy mi is elkezdtük. 3 év járás után költöztünk össze. Az első perctől közös volt minden. Nem kalkuláltunk bele szakítást az elején sem. Kockázatos volt, ha nem hittünk volna 100 százalékban abban, hogy mi összetartozunk, és képesek vagyunk együtt megoldani a problémáinkat, akkor másképp csináltuk volna.
2017. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14:

Jó, de mindezt most szívvel és nem aggyal mondod.


A valóságban a házasságok 50%-a felbomlik 10 éven belül. És akkor még nem beszéltünk a 10 éven túl felbomló házasságokról, a szar házasságokról vagy arról hogy a nem házasságban lévő kapcsolatok hány százaléka bomlik fel X éven belül.


Lehet úgy is gondolkodni mint te, vagy lehet "illúziórombolóan" is, magunk körül körülnézve a valóságban.

És félre ne érts, egyikkel sincs semmi gond, csak eltérő a világlátás.

2017. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
NE KÖZÖSKÖDJ VELÜK, sokszorosát fogják beszedni rajtad.
2017. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi külön vettük a berendezési tárgyakat - az ágyunkat ő, a porszívót én, a mikrót ő, a mosógépet én... stb. Így viszonylag könnyű lenne osztozkodni, ha arra kerülne a sor, bár azért, ha belegondolsz, akkor ez elvi kérdés.

Mármint, ha én nyilván kifizetem a drága mosógépet, akkor abban a hónapban az ő pénzéből élünk fel többet. Ha ő vesz valamit, akkor az én pénzem megy el jobban a mindennapokra. Ezen az elven lehetne mondani azt is, hogy felesbe ment minden.


Mondjuk, ha tényleg felesbe menne, én akkor sem aggódnék. Akkor is annyi a lényeg, hogy következetesnek kell lenni (vagy menjen minden szó szerint 50-50-ben, vagy írni kell az arányokat), és akkor az elpakolt számlák alapján később ki lehet vásárolni egymást, ha úgy alakul.


Persze, a dolog ott kezdődik, hogy kell egy korrekt partner. Én ismerem annyira a páromat, hogyha szakítanánk, akkor is meg tudnánk beszélni, hogy mi legyen a közös dolgokkal. Enélkül én bele se vágtam volna.

2017. máj. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mi bútorozottba költöztünk, de kellett még egy-két dolog.


Kicsit féltünk, hogy mi van ha nem működik, mert akkor ő fizet többet, de nekem volt mindenféle használati tárgyam amit hoztam, plusz ágy nekünk is saját. Viszont a régit hoztuk el otthonról, találtunk kidobott komódot... stb

Fapados megoldás, de olcsóbb volt :DDD

Ha 100-200 ezret nem mertek bevállalni, nem bíztok a kapcsolatban, még ne vegyetek közös bútort.

Mert tökéletesen elosztani nem lehet szakítás után.

Ha majd bíztok a dologban, akkor lehet fele-fele vagy ezt veszi az egyik azt a másik

2017. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez függ majd a szakítás fajtájától. Lehet előre gondolkodni de ha megcsalás lesz akkor max ruhákat mert a másik kitesz mint egy macskát... Számlákkal (névre szólóval) kéne tudni bizonyítani, stb.

A sértődöttségtől is függ hogy tudtok-e egyezkedni stb vagy örülsz ha nem kell visszamenni abba a lakásba, elvinni bármit.

2017. máj. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Szerintem ez is emberfüggő. Az én előző kapcsolatomra mindent mondhatok, csak azt nem, hogy szépen lett vége. Volt anyázás, meg ruha kihajigálás az ajtón. Még az elcuccolás kivitelezése is igen nehezen ment.

Ennek ellenére értelmes emberek módjára megtudtuk beszélni néhány héttel később, hogy márpedig jogosan illetnek meg bizonyos cuccok, mert nem csak a ruháimat vettem abba a lakásba. Ő csalt meg, én költöztem, még is félretettük ezt két órára és megbeszéltük mit hogyan osztunk.

Normális embereknél lehet ezt normálisan is.


Szerintem pont az a fura, ha számon kell tartani, hogy enyém, tiéd. A mi lakásunkban nincs olyan, hogy enyém, vagy tiéd. Minden közös és majd ha a végén véletlen szakításra kerül a sor, akkor megbeszéljük hogyan tovább.

2017. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!