Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szeretnék külföldre költözni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék külföldre költözni és ott élni, de a párom itthon akar maradni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék Magyarországon élni tovább.

Szeretnék én is küldöldön élni egy jobb életszinvonalon, hogy jusson pénz a hobbimra, utazgatni meg hogy a családomat is tudjam anyagilag segíteni. A páromnak viszont konkrét tervei vannak itthon, hogy majd mit fog dogozni és majd mit akar elérni. Oda- vissza nem értünk egyet a másik elképzeléseivel.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Váljunk el és éljük tovább az életünket és akkor ennyi volt? Vagy várjak hátha ő is kiábrándul az itthoni életből?

26/N



#munka #külföld #költözés #itthonnincspenz
2017. jún. 14. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Ez gáz... Várjak, hátha ő is kiábrándul az itthoni életből. Voltam ilyen helyzetben, rám is próbálta rám erőltetni a volt párom a saját véleményét, de nem hagytam, így szétmentünk. Nekem bejöttek itthon a terveim, ő pedig ugyanúgy küzd kint, mint itthon. Viszont egyedül. Nekem meg itt van a családom, a barátaim, és haladok előre a terveim megvalósításában. Nem minden esetben van kolbászból a kerítés külföldön sem.
2017. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagytok elég jó páros.

Mind a kettőtöknek más az elképzelése.

Kérdés, hogy az Ő tervei életképesek-e és az közösen mindkettőtöknek megfelel-e. Tudtok-e mindketten vele keresni vele. Lehet külföld lesz a megoldás.

Azt csak Te tudod, hogy mennyire fontos neked az életben a párod. Fontos a jövő, fontos a megélhetés.

Lehet, hogy a párod 3 év múlva nem lesz sehol, Te pedig itthon ragadsz. Döntsd el, hogy mennyire fontos neked külföld. Ha úgy érzed, hogy menni kell akkor menny. Fontos, hogy Őt sem hibáztathatod, hisz neki is megvannak a céljai. Nem tehet róla. Nehéz kérdés.

2017. jún. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon bírom mikor valaki ezt mondja: külföldön sincs kolbászból a kerítés...

Ja nyilván kint is dolgozni kell mint a güzü, de nem 150 meg 200 ezerért állandó túlórával. Vagy rosszabb esetben egyetemi végezettségel sz..bb melót végezni.

Az én testvérem pl 20 éve külföldön él és egy egyszerű boltban dolgozik, mégis meg tudtak a párjával 5 év (!) alatt termeteni mindent, ami kell egy normális élethez hitel (!) nélkül. (ház, full szép berendzés, autó) Nem jelentene nekik gondot az, hogy elmenjenek nyaralni évente.

Persze, dolgozik is... sokat.. és a párja is... de van látszatja. Azért ez a nem mindegy, hogy éveken át azért dolgozunk, hogy a számlákat bírjuk fizetni és hónap végéig kijöjjünk vagy a fent leírtakért..

Nyilván van akinek itt is bejön az élet, de sajnos nem ez az általános, főleg ha nincs hozzá megfelelő egzisztenció és segítség.

2017. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Nalunk is ez volt. En szakitottam. Mindez mar 7 eve volt. 6 eve kulfoldon elek, megismerkedtem egy masik ferfival, akivel csaladot alapitottunk es szepen elunk. Nem bantam meg a dontesemet, sot! azt mondanam, h eddigi eletem egyik legjobb dontese volt.
2017. jún. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


Hasonló akadályba ütköztem én is. Szeretnék én is külföldön dolgozni és élni főként az általad is említett okok miatt.

Mi hamarosan felköltözünk a fővárosba, hogy ott a párom tudjon olyan munkát kapni amit régóta szeretne.

Ha ez nem jön össze, akkor azt hiszem én is ezzel a kérdéssel találom majd szembe magamat, mert ő nem szeretne külföldön élni.

Konkrét tanácsot nem igen tudnék adni, csak egy kérdést amit én is feltennék saját magamnak.

Lemondanál érte egy jobb élet lehetőségéről ?

Mert ha egyszer valami miatt szétmentek, akkor bánni fogod, hogy nem mentél amikor volt rá lehetőséged, ha meg szakítasz vele akkor meg kegyetlen szarul érzed majd magad.

Nincs tökéletes döntés.


27/F

2017. jún. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire más az elképzelés, és egyikőtök sem akar engedni, akkor nincs más hátra, mint előre, pedig a GyIK-esek többségével szemben én nem hiszek a szakítás-mindenre-megoldás hozzáállással. De ebben az esetben, aki enged, de nem jó szívvel teszi, a későbbiekben a másik szemére fogja hányni az esetleges kudarcot.


Mi mindketten itthon szeretnénk hosszú távon maradni, de a munkámból adódóan valószínűleg pár évet el fogunk tölteni a tengerentúlon és valamelyik ny-európai országban. Párom szó nélkül beleegyezett. Ha ellenállna, akkor nagy lenne a dilemma, valószínűleg lemondanék róla, mert annak a pár évnek a kiesése számomra nem lenne tragikus. De ha abszolút nem tudom elképzelni az életem itthon, akkor nem kényszeríteném őt semmire, de én sem magamat.

2017. jún. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit félreérthető, nem a páromról, hanem a pár éves külföldi életről mondanék le.


#6-os voltam

2017. jún. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező. Ugyan ez volt a felállás nálunk is, mi megbeszéltük és szakítottunk, nincs harag. Ha eltökéltétek mind a ketten, hogy mit fogtok csinálni, összeegyeztetni meg nem lehet, akkor nem érdemes erőltetni, mert valakinek a végén fel kell adnia magát.

A magánvéleményem az, hogy ha a szállás/kaja nem jár a munkához és nem hoz lényegesen több pénzt mint amennyit keresel itthon, akkor lényegi változást nem fogsz tapasztalni. Az exem itthon 140et keresett, odakinn 380 körül de azt mondja olyan az életszínvonala, mintha itthon keresne 180-200 ezret. Nagyon sok elmegy szállásra és ételre (nem gyors kaja). Ezekre érdemes lesz odafigyelni, hogy milyen munkát vállalsz és félre tudsz-e tenni majd annyit amiért érdemes kimenned. A kapcsolat részére visszatérve, ha kimész, nem érdemes folytatni.

30/f

2017. jún. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%
Én meg azt bírom, amikor valakinek többet ér a pénz, mint az, hogy a saját anyanyelvét beszélhesse. :) Kint is szerencse kérdése. Én csak időszakos munkát vállalnék kint.
2017. jún. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9-es, Nem. Nekem az ér többet ha nem úgy telik az életem hogy 8-11 órát dolgozok egy olyan helyen ahol alig fizetnek meg vagy azt érzem hogy kihasználnak. Ahol nem egy évig kell gyűjtenem hogy vehessek egy normálisabb telefont, és ahol nem 5 évig kell gyűjtenem hogy elmehessek egy másik országot is megnézni. Ahol nem az van hogy az utcán vagy a metrón nem lehet anélkül végig menni hogy ne mossák át az agyam a kormányplakátokkal. Ahol nem összeszedek még valamit a kórházban, ahol tudom hogy lesz nyugdíjam nem csak levonják a fizetésemből és ahol nem elbutítják a tanulókat. Sorolhatnám még hogy miért van elegem ebből az egész helyzetből itt. És amíg a kaja, meg az egyéb dolgok pénzbe kerülnek addig sajnos nekem is pénz kell ahhoz hogy olyan emberi életet tudjak élni ami nem a munka-alvás kombóban merül ki.
2017. jún. 14. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!