Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért van rám kibukva ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van rám kibukva ez miatt a párom? Én gondolom rosszul a dolgokat?

Figyelt kérdés

Barátommal együtt élünk már lassan fél éve.

És én elvárom, hogy a férfi is kivegye a részét a házimunkából de ez neki nem tetszik mert a szerinte a férfi dolga a fűnyírás, fa hasogatás és a karbantartási feladatok, a nő feladata pedig a főzés, takarítás, mosogatás, mosás, teregetés, vasalás. stb..

Mind a ketten dolgozunk hétköznap 8 órát.

Én szeretném ha többet besegítene itthon pl ő is ki tudna teregetni, fel tud porszívózni esetleg el is tudna mosogatni.

Én nem kérem, hogy ezeket mindig ő végezze el, csak ha látja, hogy én főzök közben meg koszos a föld akkor ő is fogja meg a porszívót..

Neki ez nem tetszik, mert ő nem fog porszívózni és nem fog még mosogatni sem mert az a NŐ dolga...


2017. júl. 24. 16:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Te választottad őt, viseld a következményeket is érte.


Panelban, vagy kertesházban laktok?

Panelban elég nehéz a fűnyírás és a fahasogatás. :D


Egyébként elég beteg gondolkodása van. Visszamaradott.

2017. júl. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
ui.: akkor mond meg neki, hogy akkor te otthon maradsz, nem mész dolgozni és akkor tartson el téged!
2017. júl. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
En megmondanam neki, hogy ezzel semmi problema, mert akkor holnaptol nem dolgozom, o pedig igazi ferfikent el fog tartani engem es az egesz haz minden szuksegletet fogja fedezni egyedul ezentul. Olyan 350 ezer forintot gondoltam havonta utalnia egy erre kialakitott bankszamlara, amit en fogok kezelni. Ha ezzel problemaja van, akkor sajnalom de nem igazi ferfi, hiszen nem tudja ellatni a ferfire eso reszt.
2017. júl. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolod rosszul. Karbantartási munka sokkal kevesebb van, mint a mindennapos háztartási munkák. Én ezt biztosan nem viselném el a páromtól, olyan férit keresek, akinek az igazságos munkamegosztás a természetes. Ha a barátom így állna hozzá, szakítanék.
2017. júl. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

sztem ez az "Én dolgom-Te dolgod-Más dolga" felfogás baromság. Ha már együtt élek valakivel, akk (nekem) természetes, hogy intézem, amit tudok.

én pl nem hagynám porszívózni a nőt, mert az sztem határozottan férfi munka.

De kétlem, hogy lerohadna a pasid keze, ha megfogná a porszívót és nekiállna....

Így csak eléri, ami akar; hogy megcsinálják helyette ;)

2017. júl. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kertes házban laktok amúgy?

De mindegy is..

Füvet nyírni tavasztól őszig kell, és nem minden nap, fa hasogatás abszolút idénymunka hacsak nem fűtötök egész évben. A karbantartás is fontos ha egy olyan házban laktok ahol minden nap elromlik valami de azt kétlem.

Ezzel szemben mosni, mosogatni, főzni, takarítani stb. napi, heti rendszerességgel kell. Szóval a barátod ezzel a jó kis sablondumával akarja megúszni a házimunkát.

2017. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen ffivel élsz együtt, az téged minősít anyukám :D
2017. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Apukám amíg élt nagyon sokat segített anyunak, ha otthon volt vagy neki nem volt más dolga.

A teregetés kimondottan az ő feladata volt, és a porszívózástól sem törött le a keze.

Nem értem egyes férfiak ennyit miért nem tudnak megtenni.

Manapság szinte az összes férfi elvárja, hogy kiszolgálja a nő, egyedül nem lennének képesek eltartani magukat, ezért élnek még sokan 30 éves korukban is a szüleinél...

2017. júl. 24. 17:00
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

És attól jobb h itt panaszkodsz nekünk, leírod a véleményed, hápogsz a párod háta mögött?

Vagy lenne benned egy csöpp tartás, és vagy "megneveled" vagy elhagyod? Vagy könnyebb kussba lenni és eltűrni? talán csúny avagy és muszáj már megállapodni, vagy mi a fene? :D

2017. júl. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Ezt azért mondja, mert ezt a mintát hozta otthonról.


Gondolom az apja-anyja kapcsolata olyan volt, ahol Anyu kiszolgálta Aput mindenben. Hétvégén délben csengő jelezte, hogy kész az ebéd, és ebéd után egyből Anyu elmosogatott, amíg Apu szundított egyet miközben a híradót hallgatta a rádión.


Aztán délután Apu nézte a focit,forma1-et vagy fűnyírózott fát hasogatott. Szerintem ebben nőtt fel, és ezt jegyezte meg, mint nő/férfi minta szerep. Ezt gondolja alapnak.


Hétköznap meg Apu reggel hétkor lelépett és este 7-8 körül hullafáradtan megjelent, amikor Anyu elé rakta a meleg kaját és megkérdezte, hogy "Milyen napod volt édes szívecském?" Ekkor Apu morgott egyet, és azt mondta, hogy ma is szemét volt a főnök. Anyu pedig bőszen sajnálta.



De ez most csak valami gyors sztereotíp lefestés volt.


Viszont azt ajánlom, hogy nézd meg, hogy milyen volt a gyerekkorában a családi háttere, hogyan viselkedtek a szülei, és ő jónak találta-e azt, ahogy viselkedtek, mert ő is úgy fog veled viselkedni.


Az meg, hogy férfi-női munka... olyan nincs. Én 20 éves srác vagyok, és kifejezetten menőnek tartom, hogy mosok, mosogatok, főzök. Szerintem ezek olyan dolgok, amiket mindenkinek tudni kéne csinálni. A "takarítást" már nem is írom ide, mert annyira alap, hogy siralom.

2017. júl. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!