Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Fiatal párok, mennyit költötök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal párok, mennyit költötök havonta megélhetésre?

Figyelt kérdés

A megélhetésen belül leginkább az élelmiszer érdekel.

Mi mondjuk külföldön élünk, de az élelmiszer árakban nem látok nagy eltérést.

Havi 200€ (kb 60 ezer Ft) megy el alapanyagokra, heti 50€-ként leosztva, mégis kevesellem, vasárnap (főleg, ha szombaton pont nem főztem, mert dolgoztam) már előfordul, hogy úgy kutatok a hűtőben valami ehető után (vasárnap nincs nyitva semmi)

Többnyire főzök, igyekszem 2 napra. Csipset, üdítőt, egyéb felesleges dolgot nem veszünk, zöldséget, gyümölcsöt viszont rendszeresen.

Ebbe nem tartozik bele amit a párom a munkahelyen ebédre költ, illetve ha havi 1-2-szer rendelünk pizzát vagy sushit, az sem.


A párom szerint nem lenne értelme többet költeni, ügyesebben kéne beosszam. Más mennyit költ?


Mindketten diákok vagyunk, egyetem melletti munkából tartjuk fenn magunkat, bár a párom februárban már végez.


2017. szept. 3. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Alapanyagokra nekünk ennél kevesebb megy el.

Mi havi 30 körül szoktunk egyszer nagybevásárolni, meg mondjuk olyan 15ezer még, ami abból jön össze, hogy valami elfogy, pótoljuk.

Nálunk is van munkahelyi ebéd, ott szerintem sokkal több pénz fogy el, mint az otthoni dolgokra.

2017. szept. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én minden héten össze szoktam írni, hogy mennyit költünk, így azt tudom mondani, hogy hetente körülbelül 35 ezer forintot költünk kajára a párommal. Ehhez hozzá tartozik, hogy szinte minden héten veszünk valami nassolni valót, és rendelni is szoktunk kaját, illetve sok mindenből drága dolgot szoktunk venni. Én 29, párom 26 éves.
2017. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

60 ezerből tényleg jobban ki kéne jönni, minden napra kénen friss ételnek jutnia

mi havonta kb 20 ezret költünk alapanyagokra, de többször járunk étterembe

2017. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 50-60 körül mi is, de mi minden hülyeséget összevásárolunk, üdítő, csipsz és társai, ha csak normális ételeket vennénk, szerintem ki kéne jönni 60-ból úgy, hogy mindig van itthon ehető rendes étel.
2017. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi kb. 70-80e között költünk egy hónapban élelmiszerre (plusz SZÉP Kártyával néha megyünk étterembe vagy kínai kajáldába is). Ebben benne van az is, hogy nekem speciális étrendet kell követnem... nem túlzottan sok mindenben oszt vagy szoroz, de amiben igen, abból drágább dolgot kell venni.


Ebből le tudnánk faragni, mert néha csúszik be rágcsálnivaló, édesség, üdítő is. És a beosztáson is lehetne mit csiszolni, az biztos (pl. akciókat nem követem annyira, mint kéne, pedig elég sok különböző bolt van elérhető közelségben).

2017. szept. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok:


a 70-80e-ben viszont a napi ebéd benne van, tehát egyikünk sem éttermezik/menzázik.

2017. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi havi 150 ezer ft-ból élünk, bőven kijövünk belőle, és 130 ezret teszünk félre.


Bevásárlásra 45-50 ezret költünk, de ebben benne vannak a tisztító/tisztálkodószerek is. Valamint szoktunk csipszet, cukros édességet, diabetikus édességet venni. Cukormentes szörpöt iszunk csapvízzel, energiaitalt, némi gyümölcslevet, üdítőt. Havonta veszek kínai kaját, pár havonta eszünk mcdonaldst, kfct, gyrost, pizzát- mikor mit.

A férjemnek minden nap főzök, el is dobozolok neki főtt ételt + szendvicseket munkába. Magamra csak kb 3 naponta főzök mert nagyobb adagokat csinálok.

2017. szept. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tényleg ügyesebben kellene beosztanod, mi összesen ételre 50-ezer forintot költünk, de plusz 10-ezret meg elosztok mellé, nasira. Hetente megyünk bevásárolni, mindig követem az akciókat, és mindennap főzök. Így a legtakarekosabb, először nekem se sikerült beosztani, napokra főztem, akkor pedig többet kell főzni, volt mikor nem volt elég, volt ,hogy a kukában landolt...:S én is dolgozok,de jobb ha mindennap főzök. Mindig van étel az asztalon, es olcsóbb is.
2017. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi havi 70-80 ezret költünk, de ebben benne van a tisztítószer, a macska kajája+alom és minden étkezésünk, ebéd is. Ezen felül még némi nasi is, gyümölcs is. Azért nagyon drága dolgokat nem vásárolunk, de a legolcsóbbakat is kerüljük. A gyümölcsökből, zöldségekből igyekszünk akciósakat, idényeket venni. Sokszor megyünk a helyi piacra.
2017. szept. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Albi díja+összes számla+ 2autó tankolása (melóhely fizeti a bejárásra elegendőt de többet megyünk ugye :) )+kaja 140ből jön ki havonta, szoktunk pizzát rendelni, elmenni kajálni is. Viszont nálunk csak a főtt kaja játszik mert bent nincs kaja lehetőség és a párom félig fizikai munkát végez 12órában, sok fehérjét igényel.

Ebből a kaja 50-60ezer, havi 80 a keret a vásárlásokra, ebben benne van a háztartási cucc is pl mosószer, mosogatószer, törlőpapír stb.

Hetente 1x vásárolunk be, a 20ezret kell betartani, figyelem az akciókat, kilóárakat, mi éri meg, stb.

2017. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!