Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek normális az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális az élettársam hozzáállása a közös pénzügyeinkhez?

Figyelt kérdés

7 hónapja vagyunk együtt, ö 28 eves es sajat cege van, kb 5x annyit keres havonta, amennyit én. Nem várom el, hogy mindent fizessen nekem, de kicsit kétségbeejtö a hozzáállása az anyagi dolgainkhoz. Legtöbbször ha vásárolni megyünk amikor fizetésre kerül sor akkor odébb áll a kasszától és én fizetek. Ha esetleg vesz valamit, akkor minden nap emlegeti, hogy mikor birom neki atutalni ra a penzt. Eddig az apjaval lakott/laktunk (termeszetesen fizettem lakbèrt) viszont most közös házat fogunk bérelni és persze felezzük a kötségeket, azt mondja mindig, hogy 'egyenloek vagyunk szoval mindent kozosen fizetunk' . Vannak ambicioi es tudom, hogy miért spórol, viszont én is szeretnék egy kis pénzt megtakaritani, hogy megszerezzem a jogositványt és vegyek egy autot.. Nem tudom hogy igy mennyi ido alatt fog ez osszejonni, mert olcsobba jonne ki, ha egyedul laknek.

Szeretne tölem gyereket , viszont házasságról szó sem lehet. Kivancsi vagyok a velemenyetekre, mert tenyleg nem tudom mit csinaljak, pedig szeretjuk egymast. 19/L


2017. okt. 9. 13:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%
Kiskacsa: azèrt megnèznèlek10-20 èv múlva, ahogy te eszed este jóízűen a marha steaket, az asszony meg, aki èpp gyesen van a pár hónapos gyereketettel, (nem keres èpp, babafelszerelès pedig kva drága) nyámmogja a tescos parizert...
2017. okt. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
20%
Az megvan, hogy nem mindenki akar gyereket? Nincs is ezzel baj, amíg az illető vállalja.
2017. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%
Én úgy gondolom,hogy ha vki szereti a másikat és megengedheti magának, hogy költsön rá-főleg a közös dolgokra-, segítsen neki, akkor ez az utolsó dolog, amin spórol. Szóval ha van a bevételben egy 5x-ös különbség, akkor úgy gondolom, hogy elég vastag bőr kell legyen mellé, hogy pár ezer forinton sz@rozzon az ember.
2017. okt. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%

Ilyennel közös aranyhalat se, nem hogy gyereket...!

Főleg úgy, hogy házasság nincs tervben.


Nem csak jogaira, de a gyerekvállalásra is kellene félretenni, hogy akkor is mindent felesben tudjatok fizetni. Ugyanis ő nem fog támogatni akkor sem, amikor a közös gyerek miatt épp nem tudsz dolgozni. Az gondolom nem lesz megfelelve, hogy egyik héten te látod el a babát, a másik héten ő. Vagy ha beteg, akkor egyik alkalommal ő van vele otthon, aztán te.

A házimunka is feleződik? Vagy azt azért ő is megeszi, amit csak te főztél? Felveszi a ruhát, ha te mostad ki? Vagy kimossa ő is a tiédet?

Nem érzed úgy, hogy tulajdonképpen baromira kihasznál?

Te meg hagyod.

Ti csak lakótársak vagytok, nem élettársak. Lakótárstól gyereket szülni felelőtlenség.

Csak abba gondolj bele, ha te a gyerekvállalás miatt elveszted a munkahelyed, és fél évig nem lesz bevételed, akkor mi lesz?

2017. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
96%

"Szeretne tölem gyereket , viszont házasságról szó sem lehet. Kivancsi vagyok a velemenyetekre, mert tenyleg nem tudom mit csinaljak, pedig szeretjuk egymast. "19/L


Tanácsom: menekülj ebből a helyzetből. Ennyire kabzsi és egoista emberrel nem érdemes közös jövőt tervezni. Ha nem akar feleségül venni gondolom anyagi okok miatt akkor hagyd a francba. 19 éves vagy, teljesen kihasznál.

2017. okt. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem kihasznál téged, te meg láthatóan hagyod neki:( Mi az , hogy félreáll, hogy neked kelljen fizetned a boltban? Mi az, hogy te utalj neki pénzt, ha ő akar magának venni valamit? Jézusom! Én ezt az élősködőt már rég kidobtam volna. Ne sajnáld, hogy feleségül sem akar venni. Egyértelműen a pénzecskéjét félti tőled. Csak annyit tudok neked írni, hogy örülj, nem kell elválnod később, és jobban járnál, ha nem egy ilyen alakkal vállalnál gyereket. EZ még a gyerektartást is sajnálná!!!


Ez részéről nem szerelem. Anyagias, és kihasznál téged.

2017. okt. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

ÉN egy pillanatig nem gondolkodnék, hogy összeköltözzek-e egy ilyen szarrágóval, aki egy kiflit is sajnál tőlem.


Ötször annyit keres, és te kuporgasd a pénzed, mert neki derogál fizetni? Ez szánalmas.


Nagyon fiatal és naiv vagy, hogy ezt eltűröd, csak az a baj, hogy te sérülsz mindenképp. Merthogy őt nem érdekli, hisz még egy akármi kis fos árát is elkérné tőled.

2017. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy az esetek többségében a sokat keresők a legsóherebbek. Szörnyű...
2017. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

19 èves vagy. Túl fiatal vagy még ehhez az emberhez. Gyereket akar de hâzasságot nem. Talán azèrt ,ha idővel szètmennètek max gyerektartást fizetne .. ha... Miért élsz még mindig vele ha magad is tudod hogy ez nem jó?

Idegenektől kérsz tanácsot. Ez nem baj. De megfogadni úgysem fogod sajnos.

Nyilván jó neked ott ha még mindig vele vagy.

Te fizetsz többször a boltban ?? Akkor nyilván te eszel többet ? Nem hiszem.

Én nem élnék ilyen pasival.

Én 2 éve élek a pârommal. Első perctől közös kasszân vagyunk pedig ő keres többet nem én. De nálunk nincs ilyen hogy enyèm meg tièd..miènk

2017. okt. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen. Összeköltözés óta van közös kassza nàlunk is. Több mint 6 éve. Nem haverok vagyunk meg lakótàrsak hogy fillérre szàmolgassunk, felezgessünk,meg ide oda tologassuk a pénzt. Akàrmelyikünk keresne többet, közös lenne. Soha nem volt semmi gond. Normàlis felnőtt értelmes emberek meg tudjàk beszélni.
2017. okt. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!