Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit kéne tennem ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem ebben a helyzetben? Félek, hogy megutál a barátom!

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban volt néhány kérésem a barátom felé, amiket ő gondolkozás nélkül teljesített. Viszont ő is elmondta az igényeit és a kéréseit, amiket én sajnos nem tudok/ tudtam teljesíteni. Ez nagyon rossz érzés! Ő pedig úgy érzi most, hogy csak ő ad, és neki mindent el kell tűrnie. Ez nem így van, én szeretnék a kedvében járni, csak nem megy! Leírom a konkrét példákat, hogy értsétek. Ezek banális dolgoknak tűnhetnek, de nekünk fontosak:


Háziállat kérdés: Jelenleg mindketten külön élünk a szüleinktől, de egymástól is. Ki-ki a maga albérletében. Másfél éve járunk és most határoztuk el, hogy szeretnénk összeköltözni. Mivel még egyedül lakunk, mindkettőnknek van háziállata. Nekem akváriumom van. Bár szeretem a macskát, kutyát is, csak nem tartom egészségesnek lakásban tartani. Neki viszont kutyája van a lakásában. Megkértem arra, hogy ha összeköltözünk, a kutyát vigye el a szüleihez a kertes házba, amennyiben azok vállalják. Vállalták szerencsére, így nem kell egy kutyával együtt laknom majd, aminek nagyon örülök. Cserébe ő is megkért, hogy váljak meg az akváriumtól, mert a szűrőberendezés nagyon hangos neki, és nem tud tőle aludni, amikor nálam van. Belementem volna, hiszen ő is feladta értem a kutyáját, de én nem tudom az akváriumot lepasszolni a szüleimnek, mert mindketten nagyon betegek. Így is segítségre szorulnak, nem rakhatok a nyakukba még ennyi plusz terhet sem, sőt, hely sem lenne náluk sehol egy ekkora akváriumnak. Így a kutya megy, akvárium viszont marad. Ez nem esett neki jól, gondolhatjátok. Azt is megkaptam, hogy miért nem dobom ki őket egyszerűen a Dunába, ezek CSAK halak, amik úgysem jegyeznek meg engem. De nincs szívem kirakni egy élőlényt, amiről eddig gondoskodtam. (és nem élnék túl a Dunát, mert trópusi fajták)


Együttlétek: Volt egy hullámvölgyünk, amikor nagyon nem volt jó se nekem, se neki. Én elmondtam, hogy mitől lazulnék el, és ő azóta mindenre odafigyel, amit kértem. Viszont ő is elmondta, hogy nagyon kellemetlen számára a gumi, és mivel bízik bennem, szeretné, ha átállnánk a fogamzásgátlóra. Ezzel semmi baj nem volna, ha nem lennének nagyon kellemetlen élményeim a tablettával. Nem ő az első párkapcsolatom, és korábban nagyon megszenvedtem a fogamzásgátlót. Senkinek sem kívánom! Elgondolkodtam rajta, hogy az ő kedvéért belevágnék újra, de félek. A hideg kiráz a gondolattól is. Ezt neki is elmondtam, amit elfogadott, de nem esett neki jól.


Vezetés: Én még tanuló vezető vagyok. Már egészen jól megy, túl vagyok minden kötelező és minden plusz órán, amire volt pénzem. Megbeszéltük, hogy ha összejön a vizsga, akkor annyit megteszek, hogy a szomszéd faluból hazahozom őt egy buli után. A falu alig öt kilométerre van, szinte már össze van nőve a várossal és az utak errefelé csendesek. Megígértem neki, hogy nyugodtan ihat a barátja szülinapján, mert én majd elhozom. Ez lesz az első út, amin a jogsimat felavatom. DE! Meghúztak a vizsgán. (((Nem vittem borítékot!))) Így nem tudom elhozni, a buli pedig a hétvégén lesz. Most kiakadt, hogy rám még ennyiben sem lehet számítani, és hogy miért nem vittem pénzt, akkor már túl lennék rajta! Fél napot csendben ültünk egymás mellett, nagyon meg van rám sértődve. És én is úgy érzem most, hogy nem vagyok neki elég jó.


2017. nov. 16. 12:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
78%
Az előttem szólók mindent leírtak, az utolso 2 dologról nem te tehetsz, sőt a bukás miatti kiborulás nekem nagyoj rosszul esne! De hogy a kutyáját lepasszolja miattad a szüleihez, na én meg ezt nem tartom egészségesnek:( Még ha allergiás lennél rá, vagy nagy a kutya és kicsi a lakás, de ha jól értem a kutya eddig is a barátoddal élt lakásban, most akkor a barátoddal is úgy jársz hogy szerinted nem egészséges? Nem igazan tudom megérteni miért ne lenne egy felelossegteljesen gondozott háziállat tartasa egeszsegtelen... ehh...
2017. nov. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
23%
miert lenne egészségtelen* sorry az elirasokert. Tényleg elèg érdekes mindkettőtök hozzáállása.
2017. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
87%

Az akváriumot tényleg számtalan módon meg lehet oldani. Facebook-on is vannak csoportok, ahol meg tudod hírdetni, fel tudod ajánlani. Nyilván nem kell a Dunába dubni, az igen erős túlzás, de ha megígérted neki, találd meg a módját, hogy teljesítsd, pláne, hogy nem is nehéz.


A fogamzásgátlón és az óvszeren kívül rengeteg más, hormonmentes módszer is van. Olvass utána, kérdezd meg az orvosod véleményét, beszéld meg a pároddal. Azért nem egy nagy ördöngösség ez sem. Meg lehet oldani, ha akarod.


A jogsi témában sokat nem tudok a boríték kapcsán hozzátenni, mivel nekem nincs, és nem is szeretnék. Viszont nem értem, miért ígérsz biztosra valamit, amivel még nem rendelkezel, és nem 100%, hogy meglesz? Miért nem azt mondtad, hogy ha sikerül, akkor természetesen? És akkor nem sikerült, ez van. Szerintem ezen nem is akadt volna ki ennyire, ha korábban hanyagolod a kifogásokat.


És hogy mit tegyél? Legyél talpraesettebb és tudj megoldani problémákat, akkor is, ha nem a te igényeidet szolgálják első sorban.

2017. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
82%

Hát, a barátod szép firma, hogy megszabadult miattad a kutyájától. Egy kutya mégiscsak érzőbb lény mint egy hal. Helyében nem tettem volna, Viszont megtette, te pedig ragaszkodsz az akváriumodhoz... Ez tényleg genyóság részedről. A fogamzásgátlást megértem, én sem vagyok hajlandó mérgezni magam. Találj más megoldást, neki el kell fogadnia.

A jogisohz meg nem kell pénz, csak tudás. Ígérgetni emg felesleges volt előre, viszont gyanítom, hogy nem emiatt volt rád mérges, hanem az előzmények miatt.

2017. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Ha egy kertes házban tudnánk kezdeni a közös életet, eszembe sem jutott volna, hogy megváljon a kutyától miattam, de egyelőre egy kislakásunk lesz. Szeretem az állatokat, de az, hogy mindenhol ott legyen, nekem sok. Hálás vagyok, hogy ezt megértette. Az akvárium kapcsán körbeérdeklődtem a baráti kört is, onnan senkinek sem kell. Interneten feladni még valóban nem jutott eszembe, de hát ezért is teszek fel kérdést itt, hátha valaki jobban látja a helyzetet, mint én. Jöttek hasznos ötletek, lesz, amit megfogadok. Nyilván én is megoldást akarok, mert őt választottam életem párjának. (Éppen ezért nem értem a rosszindulatú megnyilvánulásokat, és igen, lepontoztam azt, ahol bántó volt a hangnem!)

Az alternatív védekezésben kissé bizonytalan vagyok még. Nem sokat tudok az egyéb megoldásokról, és mindenek előtt tájékozódnom kell, aztán jöhetnek a próbálkozások. Abban biztos vagyok, hogy tablettát soha többé nem akarok.


Ami a jogsinál történt, nagyon rosszul esett. Most már lenyugodtam és betudom annak, hogy a korábbi dolgok így jöttek ki rajta. Majd elfelejtem.

2017. nov. 16. 14:48
 16/28 anonim ***** válasza:
20%

Sokat kell még tanulj.

Szakíts vele. Nagyon más szinten vagytok.

Hűnek kell lennie önmagához.

2017. nov. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%
Én már ott kivágtalak volna amikor arra kértél meg, hogy passzoljam le a kutyámat aki X éve mellettem van és akiért én vállaltam felelősséget, nem a szüleim.
2017. nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Igazad van, utolsó! Egy kutya sok mindenben jobb lehet, mint egy élettárs. Sosem beszél vissza, sosincs más véleménye, mint neked és meghallgat anélkül, hogy közbeszólna. Bölcs dolog kutyát választani barátnő helyett. Sokkal inkább lakásba való, hiszen kérdés nélkül tisztára nyal minden tányért. Hol képes ere egy nő? További szép életet!
2017. nov. 16. 18:26
 19/28 anonim ***** válasza:
84%
Ezen a kutyás dolgon én sem tudok túllépni. Az övé, felelősséget vállalt érte, előbb volt mint te. Nyilván nem egyenértékű egy emberrel, de egy kis életérért felelősséget vállalt, és nem csak 1-2 évre. Nekem nem lett volna pofám ilyet kérni a páromtól, és egy felelős gazda soha nem is engedett volna neked ebben. Nem értem, nem játék kutyát vett. Kicsit azért róla is árulkodik ez. Vajon veled és a közös gyereketekkel vajon nem fogja majd ugyanezt csinálni..?
2017. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy ez nem a legjobb megoldás, ugyanakkor gondoljatok bele, hogy évekre tervezünk együtt, nem néhány hónapra. Egy-egy napot, éjszakát én is kibírok úgy, hogy ébredéskor egy kutya liheg a képembe, mert tudom, hogy a páromé, de sok éven keresztül nem menne ez. Mint írtam, kis lakásban fogunk lakni. Bárhová lépek, mindenhol ott lenne. Van akinek ez jó, de van aki nem bírja, én nem bírom.
2017. nov. 16. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!