Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit kéne tennem ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem ebben a helyzetben? Félek, hogy megutál a barátom!

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban volt néhány kérésem a barátom felé, amiket ő gondolkozás nélkül teljesített. Viszont ő is elmondta az igényeit és a kéréseit, amiket én sajnos nem tudok/ tudtam teljesíteni. Ez nagyon rossz érzés! Ő pedig úgy érzi most, hogy csak ő ad, és neki mindent el kell tűrnie. Ez nem így van, én szeretnék a kedvében járni, csak nem megy! Leírom a konkrét példákat, hogy értsétek. Ezek banális dolgoknak tűnhetnek, de nekünk fontosak:


Háziállat kérdés: Jelenleg mindketten külön élünk a szüleinktől, de egymástól is. Ki-ki a maga albérletében. Másfél éve járunk és most határoztuk el, hogy szeretnénk összeköltözni. Mivel még egyedül lakunk, mindkettőnknek van háziállata. Nekem akváriumom van. Bár szeretem a macskát, kutyát is, csak nem tartom egészségesnek lakásban tartani. Neki viszont kutyája van a lakásában. Megkértem arra, hogy ha összeköltözünk, a kutyát vigye el a szüleihez a kertes házba, amennyiben azok vállalják. Vállalták szerencsére, így nem kell egy kutyával együtt laknom majd, aminek nagyon örülök. Cserébe ő is megkért, hogy váljak meg az akváriumtól, mert a szűrőberendezés nagyon hangos neki, és nem tud tőle aludni, amikor nálam van. Belementem volna, hiszen ő is feladta értem a kutyáját, de én nem tudom az akváriumot lepasszolni a szüleimnek, mert mindketten nagyon betegek. Így is segítségre szorulnak, nem rakhatok a nyakukba még ennyi plusz terhet sem, sőt, hely sem lenne náluk sehol egy ekkora akváriumnak. Így a kutya megy, akvárium viszont marad. Ez nem esett neki jól, gondolhatjátok. Azt is megkaptam, hogy miért nem dobom ki őket egyszerűen a Dunába, ezek CSAK halak, amik úgysem jegyeznek meg engem. De nincs szívem kirakni egy élőlényt, amiről eddig gondoskodtam. (és nem élnék túl a Dunát, mert trópusi fajták)


Együttlétek: Volt egy hullámvölgyünk, amikor nagyon nem volt jó se nekem, se neki. Én elmondtam, hogy mitől lazulnék el, és ő azóta mindenre odafigyel, amit kértem. Viszont ő is elmondta, hogy nagyon kellemetlen számára a gumi, és mivel bízik bennem, szeretné, ha átállnánk a fogamzásgátlóra. Ezzel semmi baj nem volna, ha nem lennének nagyon kellemetlen élményeim a tablettával. Nem ő az első párkapcsolatom, és korábban nagyon megszenvedtem a fogamzásgátlót. Senkinek sem kívánom! Elgondolkodtam rajta, hogy az ő kedvéért belevágnék újra, de félek. A hideg kiráz a gondolattól is. Ezt neki is elmondtam, amit elfogadott, de nem esett neki jól.


Vezetés: Én még tanuló vezető vagyok. Már egészen jól megy, túl vagyok minden kötelező és minden plusz órán, amire volt pénzem. Megbeszéltük, hogy ha összejön a vizsga, akkor annyit megteszek, hogy a szomszéd faluból hazahozom őt egy buli után. A falu alig öt kilométerre van, szinte már össze van nőve a várossal és az utak errefelé csendesek. Megígértem neki, hogy nyugodtan ihat a barátja szülinapján, mert én majd elhozom. Ez lesz az első út, amin a jogsimat felavatom. DE! Meghúztak a vizsgán. (((Nem vittem borítékot!))) Így nem tudom elhozni, a buli pedig a hétvégén lesz. Most kiakadt, hogy rám még ennyiben sem lehet számítani, és hogy miért nem vittem pénzt, akkor már túl lennék rajta! Fél napot csendben ültünk egymás mellett, nagyon meg van rám sértődve. És én is úgy érzem most, hogy nem vagyok neki elég jó.


2017. nov. 16. 12:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
74%

"Egy kutya sok mindenben jobb lehet, mint egy élettárs. Sosem beszél vissza, sosincs más véleménye, mint neked és meghallgat anélkül, hogy közbeszólna. Bölcs dolog kutyát választani barátnő helyett. Sokkal inkább lakásba való, hiszen kérdés nélkül tisztára nyal minden tányért. Hol képes ere egy nő?"


Bezzeg egy hal... Az mindent tud.

2017. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
77%
De kérdező... A kutyával is évekre kell tervezni, nem hónapokra... Ha a kedves párod félredobja ezt a felelősséget egy csaj miatt, én nem tudok róla semmi jót sem képzelni. Felelőtlen, hihetetlenül.
2017. nov. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Nyugodj bele abba, hogy NÁLAD SOKKAL JOBB TÁRS az a nyomorult kutya! Remélem te leszel a következő akitől megszabadul, elvégre te is terjeszted a betegségeket, sokkal többet mint az a szerencsétlen kutya.
2017. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Megkértem arra, hogy ha összeköltözünk, a kutyát vigye el a szüleihez a kertes házba - én ITT kidobtalak volna.

Kutyát-macskát stb. felelősséggel vállalok és nem lenne az a punci, aki miatt kiraknám az állatomat!


De nincs szívem kirakni egy élőlényt, amiről eddig gondoskodtam - de te ELVÁROD, hogy ő dobja el magától a kutyáját - hülye pitsa.


Jó a gumi az hiszti meg a jogsis dolog is gáz - amúgy NEM a boríték hiánya miatt húztak mg, hanem mert hülye voltál :)

2017. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Amikor összejöttél a pároddal,gondolom már megvolt a kutyája.tudtad,higy hozzá egy kutya is tartozik.nyilván azt is tudtad,hogyha komolyra fordul a kapcsolatotok akkor össze fogtok költözni nem?akkor milyen jogon kérted tőle,hogy váljon meg a kutyájától?akkor nem kellett volna kutyás pasival összeállnod ha nem bírsz egy állattal egy fedél alatt élni.előbb kellett volna gondolkozni.
2017. nov. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Én már akkor elhajtottalak volna, amikor előadtad volna, hogy tegyem a kutyámat, ahova akarom. Sejted egyáltalán milyen ez egy kisállatnak?

Ha gyereke lett volna azt is kiteteted vele, mert nem akarod, hogy mindenhol ott legyen?


A minimum, hogy a halaidnak helyet találsz, AKÁRHOL! Nyilván neki sem esett jól túladni a kutyáján, miért értse meg, hogy te sem akarod eltüntetni a halaidat? Fizesd a taxiját, vagy szerezz neki fuvart, ha már megígérted, hogy ihat. (Bár a bulin gondolom azóta már túl vagytok.)


A leírás alapján én önzőnek gondollak, vagyis igaza van a párodnak, hogy egyoldalúnak érzi a dolgokat.

2017. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy àllattal talán nem évekre tervez az ember? Egy percig se lennék tovább se olyannal, aki mástól a kutyája (vagy macskàja, hörcsöge, akàrmije) kidobását kéri, meg olyannal se, aki megteszi.

Ennyi felelősségtudattal hogy érzitek magatokat felnőttnek?

Az is jó lesz, majd mikor téged meg a gyereketeket hajít ki ugyanígy, mert épp egy új csajjal tervez?

Én azt tanácsolnàm, hogy ne vállaljatok gyereket, de még egy àllatot se. Gyerekek vagytok még nagyon.

2017. nov. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Gratulàlok nektek de tènyleg....Remèlem majd a pàrod a gyereketeket is kirakja ha úgy dönt hogy màr nem kell...Hozzàtennèm, hogy nincs kutyàm ès nem is tervezem hogy legyen de gerinctelennek tartom az ilyen embereket. Ha vàllalta a felelőssèget èrte akkor utàna ne viszakozzon.
2017. nov. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!