Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tegyek, hogy kevesebbet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy kevesebbet vitázzunk és ne legyünk minden nap feszültek?

Figyelt kérdés

Párommal nemrég költöztem össze, ő 22 éves, én 18. Egyre több gondunk akad egymás napi rutinjához való hozzáállásunk miatt. Párom délig alszik, okj-re nem jár be már régóta, emellett elkezdett pénzügyi tanácsadóként dolgozni egy magyarországi német cégnél, a teljesítménye által kap fizetést - ha kap. Nekem viszont ez a középiskolai utolsó évem, vészesen közeleg az érettségi. Sokat kell tanulnom, mivel egyetemre szeretnék felvételt nyerni, és lelkileg teljesen leamortizál az otthoni helyzet. Sajnos kénytelenek vagyunk a szülőkkel élni. Ők a földszinten vannak, mi az emeleten. A ház félkész állapotú, porosodik a betonszerű padló miatt és a szülők iszonyúan rendetlenek, gyüjtögetőek. Elkeserítő, hogy a higiéniára is magasról tesznek. Párom és én próbálunk változtatni, de nem jutunk egyről a kettőre. Minden nap kitakarítok tüzetesen, amitől méginkább elfáradok suli után, de eredménytelen a munkám, mindig kosz, rendetlenség és mosatlan edények fogadnak.

Sajnos párom hihetetlen lusta, mindig kapkod, órákogig készülődik, elkésik, stresszes, ha valamit csinálnia kell. Frusztrál már az egész helyzet. Nem akarok visszaköltözni anyámhoz, de ennek rövidesen az lesz a vége. Anyámnál is sok a gond, de azért talán élhetőbbek a körülnények, bár kényszerből mennék csak vissza.

Mit tegyek? Hogyan bírjam változásra páromat és a szüleit?

Úgy érzem, cserébe, amiért ott vagyok minden nap takarítanom kell. Mintha házvezetőnő lennék, vagy rosszabb esetben cseléd. Szeretem páromat, de mostmár egy ideje igazán sok a konfliktus köztünk. Általában amiatt, mert szétszórt és figyelmetlen, én pedig egyre inkább elvesztem a türelmemet.


18/L



2018. márc. 12. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Az érettségi fontos. Fontosabb, mint a lusta, rendetlen, felelőtlen barátod. Költözz vissza édesanyádhoz, tanulj, aztán ha leérettségiztél, keress egy rendezett pasit.
2018. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Megszoksz vagy megszöksz: Nem fog megváltozni.
2018. márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan bírjam változásra"


Ha ez a kérdés felmerül, nem sok esélye van a kapcsolatnak.

2018. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Költözz vissza anyukádhoz, csinálj jó érettségit, ősztől lesz lehetőséged kollégiumba menni, van egy csomó ösztöndíj is, ha jól tanulsz.

A barátod csak teng-leng, te viszont ambiciózus vagy, a kettő nem illik össze

2018. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus eset: egyrészt minek költöztetek össze, ha még nyilvánvalóan egyikőtök sem tarto ott az életben, amikor össze kéne költözni? Másrészt ezért nem szabad aoha szülőkhöz költözni, tönkreteszi a kapcsolatot. Harmadrészt lakva ismerszik meg az ember, a pároddal nem vagytok kompatibilisek, mások az értékeitek. Szerintem nem kéne ezt erőltetni, költözz vissza a szüleidhez és a tanulásra koncentrálj, annak van most itt az ideje.
2018. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell gyerekkent felnotteset jatszani. Neked ebbol fakad minden problemad.
2018. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt az egész kapcsolatosdit fölöslegesnek érzem. A te korodban a szerelemnek csupa örömnek, játéknak, felfedezésnek kéne lennie, nem napi küzdelmet vívni az elemekkel. Valószínűleg nem fogadod meg a tanácsomat, de egy kevésbé problémás fiúval jobban járnál. Ami meg még ennél is jobb lenne, de tudom hogy ezt se fogadod meg, ha most az egész pasizás témakört hagyod és majd szeptembertől az egyetemen új lendülettel vágsz bele. Ez így most borzasztó szomorú és nem ezt érdemled.
2018. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hogy különköltöznék, de a kapcsolaton is elgondolkodnék. A párodban nincs ambíció, szervezetlen, a szülői minta is rossz. Ő pl miért nem csinálja meg akkor a házimunkát?

Ugyanez lesz a bajod, ha összeköltöznétek egy saját albérletbe: agybajt kapnál a lusta, rendetlen, minden ambíciótól mentes életivtelétől.

Az érettségi a legfontosabb, biztosítsd magadnak a környezetet, amiben a legnyugodtabban tudnál készülni. Ha ez az hogy, hazaköltözöl, akkor költözz haza. Majd egyetemen lesz kollégium stb. anyukád most csak átmeneti állapot.


29/N

2018. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azonnal költözz !!! Gondolom nem akarod egy életen át egyedül húzni az igát. Mert ha ebben a kapcsolatban maradsz akkor azt fogod. Te tanulsz, házimunkát elvégzed a párod meg alszik délig? Majd később dolgozhatsz egyedül és eltarthatod őt is gyereknevelés, munka, hazimunka mellett. Addig meg pont cseléd leszel náluk. Mert ők nem a nagy rendhez, tisztasághoz szoktak hozzá, őket nem zavarja, nem fognak megváltozni miattad. De ha megszokják akkor egy idő után még meg is fogják követelni, hogy takaríts hisz ezt fogják megszokni. Ha jót akarsz magadnak tűnés onnan és vissza se nézz !!!
2018. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Tényleg hagyd ezt... otthon lehet, hogy szintén problémás, de legalább nem fogod azt érezni, hogy takarítanod kell a lakhatásért. Amúgy értékelik egyáltalán? Az ilyen embereknek nem érték a tiszta otthon, ők a házukra raktárként tekintenek, amit megtöltenek minden kacattal. Van gyűjtögető a családban, ha takarít valaki nála, nemhogy megköszönné, hanem felháborodik, hogy miért nyúltunk hozzá a cuccaihoz, ugye nem dobtunk ki semmit.

A sok por és kosz amúgy egészségügyi szempontból is aggályos, ráadásul a temérdek cucc alatt ki tudja, mi bújik meg... jobb bele se gondolni.


Egy 18 éves lánynak az érettségi előtt nem ez a dolga. Nyugodt körülményekre lenne szükséged a tanuláshoz. Ne haragudj, hogy megkérdezem, az édesapáddal mi a helyzet? Őt nem említetted...

2018. márc. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!