Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tegyek, hogy kevesebbet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy kevesebbet vitázzunk és ne legyünk minden nap feszültek?

Figyelt kérdés

Párommal nemrég költöztem össze, ő 22 éves, én 18. Egyre több gondunk akad egymás napi rutinjához való hozzáállásunk miatt. Párom délig alszik, okj-re nem jár be már régóta, emellett elkezdett pénzügyi tanácsadóként dolgozni egy magyarországi német cégnél, a teljesítménye által kap fizetést - ha kap. Nekem viszont ez a középiskolai utolsó évem, vészesen közeleg az érettségi. Sokat kell tanulnom, mivel egyetemre szeretnék felvételt nyerni, és lelkileg teljesen leamortizál az otthoni helyzet. Sajnos kénytelenek vagyunk a szülőkkel élni. Ők a földszinten vannak, mi az emeleten. A ház félkész állapotú, porosodik a betonszerű padló miatt és a szülők iszonyúan rendetlenek, gyüjtögetőek. Elkeserítő, hogy a higiéniára is magasról tesznek. Párom és én próbálunk változtatni, de nem jutunk egyről a kettőre. Minden nap kitakarítok tüzetesen, amitől méginkább elfáradok suli után, de eredménytelen a munkám, mindig kosz, rendetlenség és mosatlan edények fogadnak.

Sajnos párom hihetetlen lusta, mindig kapkod, órákogig készülődik, elkésik, stresszes, ha valamit csinálnia kell. Frusztrál már az egész helyzet. Nem akarok visszaköltözni anyámhoz, de ennek rövidesen az lesz a vége. Anyámnál is sok a gond, de azért talán élhetőbbek a körülnények, bár kényszerből mennék csak vissza.

Mit tegyek? Hogyan bírjam változásra páromat és a szüleit?

Úgy érzem, cserébe, amiért ott vagyok minden nap takarítanom kell. Mintha házvezetőnő lennék, vagy rosszabb esetben cseléd. Szeretem páromat, de mostmár egy ideje igazán sok a konfliktus köztünk. Általában amiatt, mert szétszórt és figyelmetlen, én pedig egyre inkább elvesztem a türelmemet.


18/L



2018. márc. 12. 13:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A barátod egy lusta, felelőtlen, leszarom-ember.


Ha vele maradsz, akkor 99%-ban TE fogsz gürizni meg parázni a pénzüügyi helyzetetek miatt, ő meg vígan eldolgozGAT néha.

2018. márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Már összeköltözni is hiba volt. Most a legjobb, amit tehetsz, ha visszamész anyudhoz, és elkezded az egyetemet.
2018. márc. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen cselédnek tartanak. Párod nem tisztel és nem is szeret.
2018. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
orbáncfű-citromfű tea-kombó, magnézium-tartalmú pl mogyoró mák bab ételek nyugtatnak
2018. márc. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Hogyan bírjam változásra páromat és a szüleit?"

MINEK?

Amúgy nem fognak ők változni, ne is értem, miért hiszel ebben. Akármilyen rossz is a saját családodban, csak menj vissza, ennek az lesz a vége, hogy te is lezüllesz az ő szintjükre.

2018. márc. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%
Mi lett végül?
2018. márc. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!