Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan tudnánk együtt élni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnánk együtt élni ilyen drámák nélkül?

Figyelt kérdés

A párom és én néhány hónap után összeköltöztünk és többnyire minden jól megy kivéve talán egy dolgot.

Nagyon nehéz vitatkozni vele. Ha van egy problémánk és én sértettnek érzem magam vagy nem mondok semmit vagy kimondom amit tényleg èrzek/gondolok és ő valahogy mindig úgy kezd el viselkedni hogy a végén ő a sértett és én kérek bocsánatot. Példa: vitatkoztunk valami apró dolgon és ő megbántott engem nagyon rosszul éreztem magam és azt mondtam hogy bárcsak haza mehetnék egy kis időre (külföldre költöztem hogy együtt lehessünk) erre ő szomorú lett és addig ismételte hogy már nem szeretem, mindig mindent elszúr, jobbat èrdemlek, hogy a végén én könyörögtem neki hogy bocsásson meg nem gondoltam komolyan...

emiatt mostanában ha sértettnek érzem magam inkább nem mondok semmit mert nem akarom ezt mégegyszer végigcsinálni.

Nagyon szeretem őt és szeretném ezt megoldani. Nem akarom támadni őt és elhagyni sem szándékozom szóval ha valakinek van tapasztalata vagy jó tippe azt nagyon köszönöm!

(huszonévesek vagyunk és én vagyok a nő)



2018. máj. 29. 05:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ejjej. A csávó eléggé tud manimupálni téged. Ilyenkor vágd pofon vagy nem tudom. A legjobb a szakítás lenne a saját érdekedben.
2018. máj. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A férjem ugyanezt csinálja.

Nekem az vált be, hogy nem egyezkedek, hanem utasítok, és pozitívan fogalmazok.

Például nem egyezkedek, hogy ki vigye ki a szemetet. Nem mondom, hogy büdös lesz tőle, kifolyik a dzsuva, semmi negatív. A "nem" szót nem is használom.

"Légy szíves vidd ki pénteken és kedden a szemetet, szerdán jönnek kukát üríteni. Köszönöm."

Ennyi. Nincs vita, nincs egyezkedés, mert tényleg szerdán jön a kukás.


Vagy: állandóan szétdobálta a ruháit. Vitatkozás után is.

Úgyhogy nem mostam ki, csak azt, ami a szennyesben volt. Egy hétig nem volt tiszta pólója. Legközelebb csak szóltam, hogy holnap mosok. Ment és szépen bevitt mindent a szennyestartóba.

2018. máj. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én párom is hajlamos ezt csinálni.

Egyke gyerekként apa nélkül nőttem fel és nem igazán tanultam meg őszintén bocsánatot kérni. A párom mellett megtanultam eleinte őszintén bocsánatot kérni, most meg már ott tartunk, hogyha ő ront el valamit azért is én kérek bocsánatot.

Már beletörődtem. Viszont az utolsó (#2) hozzászóló válaszát nagyon hasznosnak tartom! Köszönöm szépen! :)

2018. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A vita meg a sértegetés és manipuláció azért két külön dolog. Mi jól megvagyunk az utóbbiak nélkül. A vita meg természetes velejárója az életnek, nem kerüljük ki soha, de addig nincs lefekvés, amíg meg nem oldódik valahogy.

Aztán öszebújunk, békében.

2018. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megmondod világosan a kéréseidet, és NEM csicskulsz be neki, de ilyen manipulatív hülyével jobb lenne szakítanod.


Komolyan mondom, ebbe tönkre fogsz menni.

2018. máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy ha nem hagy fel az érzelmi zsarolàssal, akkor nem fog köztetek működni. Felnőtt ember ezt tudomàsul veszi ( észreveszi magàt). Ha tovàbb manipulàl akkor màr 100% hogy tudatosan csinàlja és tényleg jobb lenne neked nélküle. Semniképp nem egészséges ez így!
2018. máj. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább dugjatok egy jot minthogy vitaztok minden apróságon.

Kompromiszumra minden kapcsolatban szükség van, anélkül nem megy.

Mindkettőnek engedni kell.

2018. máj. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!