Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek jó ez a házimunka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó ez a házimunka megosztás?

Figyelt kérdés

Tudom hogy az számít, hogy nekünk jó legyen, de kíváncsi vagyok "külsős" véleményekre is :)


Szóval először is ott kezdem, hogy párommal egy mukahelyen dolgozunk,de más területen. Így szinte mindig együtt jövünk-megyünk haza. Kb heti egyszer van hogy ő előbb elmegy 1-2 órával,és kb heti 2-szer, hogy 1-2 órával később jön haza. Szóval ő kicsit többet dolgozik, de a fizuja is kétszer annyi mint nekem.


Egy két szobás panelban lakunk. Van 1 kutyánk és 2 teknősünk. Igazából ők az enyémek, mert előbb megvoltak mint párom :)


Na és akkor a munkamegosztás:

- hétköznaponként mindig ő vàsárol munka után, hétvégente együtt

- mindig ő főz, én max 2 hetente egyszer sütit sütök, szóval ő uralja a konyhát

- 10-ből 8-szor ő mosogat,ő takarìt a konyhában

- az állatokat én látom el: én takarítom, etetem a teknősöket, etetem és sétáltatom a kutyát napi 3-szor (ő max heti 1-szer este, ha bealudtam és nem mentem le vele)

- én takarítom a a wc-t, fürdőszobát

- én takarítok a hálóban, ő max heti egyszer felsöpör

- én indítom be a mosást, én terigetek


Szerintetek jó ez így?? Nincs egyikünk irànyába sem nagyon eltolódva a tennivaló?

Esetleg elmondanátok hogy nálatok hogy van a beosztás? :)


2018. szept. 10. 14:41
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
15%

Jól kihasználod a fazont. Döbbenet.


A srácnak jó nagy tűrőképessége van, hogy ezt eltűri. Gyakorlatilag ő visz mindent, te meg a töredékét.

2018. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
11%
1+ Csak egy valamit árulj el: ha ilyen mértani pontossággal kicentized a tennivalókat, nő létedre mennyiből állna egy ekkora semmi lakást 2-3 óra alatt kitakarítani? egy héten kétszer? Ennyi állat mellett, heti 1 takarítás, az halottnak a csók.
2018. szept. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is kicsit el van tolódva a párod irányába, de nem drasztikusan.

Nálunk a házimunka nagyobb részét én viszem (a mindennapi bevásárlást bízom a páromra, mert ő autóval jár, és hazafelé menet amúgy is útba esik neki egy nagyobb üzlet, ezt leszámítva viszont főzés-mosás-takarítás-egyebek általában az én dolgom. Kevesebbet dolgozok, mint ő, a munkahelyem pár perc sétára van a lakásunktól, szóval időm is jelentősen több van, ez így kézen fekvő), szóval én ugyan nem szólok be :D Csak ha tényleg szigorú 50-50-re törekedtek, akkor én úgy látom a leírásból, hogy inkább 60-40, vagy inkább 65-35 a párod javára a dolog. A főzés, konyhai feladatok illetve a bevásárlás mindennapos dolog, míg a wc takarítása meg a porszívózás a hálóban max heti szintű dolog, a mosás és a teregetés pedig heti mondjuk 2x 10 perc. Az állatokról meg jó, hogy te gondoskodsz elsősorban, hiszen a tieid úgymond.

2018. szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
35%
Nallunk mindent en csinalok N es a párom semmit mert a F .Az a draga anyosom arra nevelte hogy ez mind a nő dolga.En meg mar hiába magyaráztam hogy esetleg így úgy..mai napig nemtudja meg elindítani sem a mosgepet,de jo az ágyban meg a fizetése se rossz.Na ez van..!
2018. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
27%

A konyha takarítását én közösen csinálnám, elég gány meló, a mosogatáshoz meg vennék egy gépet.

Ezeket leszámítva szerintem korrekt.

2018. szept. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk:

Heti 3-4 adag mosás. Kb. 1-et indít ő, 3-at én. Mindig az tereget, aki betette a mosást. Főzni kb. heti 4 alkalommal főzünk, valamikor közösen, valamikor csak én. Sütni heti 1 alkalommal szoktam kb.

Takarítani közösen szoktunk. Ő törli a port, felporszívózik. Én a fürdőt, konyhát takarítom a tükröket és felmosok.

Általában a párom mosogat, ő viszi le a szemetet.

Enyém a viráglocsolás és az erkély rendben tartása.

Én szoktam reggel rendberakni és letakarni az ágyat.

Én járok bevásárolni, hétvégente közösen többnyire.

Ablakpucolásnál övé az ablakkeret, enyém az üveg.

A macskalmot mindig az intézi, aki előbb jár arra, az etetést/vízcserét az, aki előbb kel, vagy előbb sündörög neki vacsiért a macska. :D

Mi így kiválóan érezzük magunkat, sosem jutott eszünkbe összeszámolgatni ki mit csinált az adott héten.

Csak azért szólom meg néha, mert nem jut eszébe elindítani a robotporszívót. Mi macska mellett csak egyszer takarítunk egy héten, viszont a robot mindennap körbejár.

2018. szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
25%

4 Megőrülnél ha ő csinálná.

Amit egy nő 1-2 óra alatt lazán, ritmusosan, hozzászokva megcsinál, az egy férfinek minimum 3-5 óra. Tépnéd a hajad.

2018. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
49%

7#


Tudom nagyon jól,azért már nem is mondom hogy segítsen be esetleg.Jól van ez így,ha a fejem tetejére is allnok akkor sem fog változni.A mi családos baratainknal sem jellemző hogy a férfi besegitene esetleg egy mosogatassal is akár.

2018. szept. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk van mosogatógép, robotporszívó, és ezeket nem is vesszük úgy, hogy bárki dolga, mert csak egy gombot megnyomsz és megy.


Mindketten rendszeretőek vagyunk, mindent csinálunk, ha látjuk, hogy kell, nagyjából teljesen felezve, kaját is az vesz, akinek épp közelebb esik vagy eszébe jut. Ablakot mosni és portalanítani együtt szoktunk, főzni szintén, mert mindketten utáljuk, és ketten gyorsabb. Fürdő hetente felváltva.


Nekem van egy cicám, róla csak én gondoskodok, de ha el kell utaznom, párom vigyáz rá. Kb ennyi.

2018. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
91%
49% Nem minden férfi olyan szerencsétlen here, mint te.
2018. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!