Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mégis mik a "férfi munkák" a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis mik a "férfi munkák" a ház körül, ha a nőé a főzés, mosás, takarítás?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezem elsősorban, akik szerint a felsorolt dolgok a "női munkák", és vannak "férfi munkák", így pedig igazságos lesz a ház körüli munkák felosztása.

De mi a "férfi munka"? Szerelés? Fűnyírás? Kertészkedés? Vagy micsoda?

Én egyedül lakom panelben, a házimunka legnagyobb részét a "női munkák" teszik ki. Minimális alkalommal kellett 7 év alatt szerelni valamit, abból is volt amihez egyenesen szakember kellett, meg amit én magam is meg tudtam csinálni. Kert nincs, így értelemszerűen a kertészkedés és a fűnyírás kiesett.

Szóval, pl. egy panelben mik azok a "férfi munkák", amik kompenzálják a nő munkáját otthon? Vagy ez csak kertes háznál működik? De ott mi több munka van a felsoroltaknál, ha nem is naponta, de legalább hetente?


2018. nov. 20. 22:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%

Nincs férfi és női munka. Alapvetően alapnak kellene legyen, hogy megosztják egymás között a felek és egyszer az egyik máskor a másik végzi el az olyan kellemetlen dolgokat, mint például a porszívózás. Mosogatni, mosni megint egy olyan dolog ami 5-10 percet vessz igénybe, még ki és be rakjuk a gépbe manapság. De tulajdonképpen az a legjobb, ha mindenki azt végzi el amit meg tud csinálni. Nyilván nem várható el, ha valamit szerelni kell, hogy csinálja meg most a másik fél (ha nem ért hozzá).


Egyébként az ilyen dolgokhoz úgy kellene hozzá állni, mint a normális emberek. Alap, hogy ne egyen meg a mocsok és ne álljanak halomba a mosatlan edények/ruhák. Tehát attól függetlenül, hogy nőnek vagy férfinak születtél ezeket a dolgokat el kell végezni, ha tetszik, ha nem.

2018. nov. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Társasházban lakunk. Én pasiként hetente porszívóuok, bepakolok a mosogatógépbe (kipakolnom nem szabad mert rossz helyre rakom a cuccokat), beindítom a mosógépet és kiteregetek. Néha néha meglepem a nejemet egy fürdőszobakitakarítással.

A házimunka nem férfi és nem női munka.

42F

2018. nov. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
89%

Ha egyedül élsz, pontosan tudhatnád, ahogy az #1-es hozzászóló is írja, hogy nincs női és férfimunka. Egyedül mindent meg kell csinálj a házban/lakásban a szereléstől kezdve a koszos alsógatyák kimosásáig akár nő vagy, akár férfi.

Legalábbis én sok éve élek egyedül, s talán ennek köszönhetően nem osztom ketté a nemek között a különböző háztartásbeli és házkörüli teendőket.

2018. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
19%
Haverokkal rendszeres piálás, qrvázás (esetleg homokozás).
2018. nov. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
32%

Panelbe nem nagyon van ilyen. Egy kertesházban ha az ételt magatok termelitek meg, akkor nyugi, van férfimunka bőven növényekkel, állatokkal. Szerintem teljesen normális és kézenfekvő felosztás, ha a nő a fizikailag könnyebb, a férfi a nehezebb/veszélyesebb munkákat végzi el. Amennyiben az idő tényező, akkor munkálkodjanak együtt, ha pedig valamelyik kidől, a másik részben vagy egészben vegye át a helyét a másiknak.

De aki nem akar szerelni vagy takarítani esetleg fátvágni vagy akármit, a családi kasszából minden további nélkül lehet mindenre hívni valakit, aki megcsinálja. Csak dolgozni kell, tvzni vagy instázni és aludni. Nem kell senkinek semmit csinálni. A gyerek is elvan az iskolában, aztán a dadus vagy fizetett tanító esetleg barát elszórakoztatja, ha ez nem megoldható, még mindig lehet neki egy mobileszközt adni korlátlan nettel, hogy jöjjön csak gyk-ra, majd én beszélgetek vele :D

32/f

2018. nov. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
6%

Na egy újabb sokra vitte panelproli aki ossza az iq-t a feminista szövegekkel csak épp felmutatni nem tud semmit...Panel lakást...gratulálok...Szerintem azzal ezért nem kéne ilyen magasan hordani az orrot.

Amúgy meg miért kéne megosztani együtt is meg lehet csinálni és akkor gyorsabb.1üt főzünk 1üt takarítunk..és min kell ezen kiakadni??A fünyirást se mondanám kimondott férfi munkának...

De pl Fa vágás az igen..Betonozás..Butorok pakkolása..a fizikailag nehéz munkára szokták azt mondani h férfi munka és az ilyen apró cseprő ,inkább olyan munka amit szépen kell csinálni de nem nehéz-re mondják h női.

2018. nov. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ennek azért nincs értelme, mert ma már nincs férfi munka.

Nagyapám hajnalban kelt, evett, kàvézott, és ment ki dolgozni. Kitrágyázta az állatokat, megetette, megitatta, lecsutakolta a lovakat. Voltak tehenek, tyúkok, disznók, úgyhogy ezzel a délelőtt el is ment. Ott volt a gazdasághoz tartozó birtok: kaszálás (Nem ám fűnyíróval!), kapálás, locsolás, stb. Télen vágott fát, akkor volt disznóvàgás is.

Volt, hogy csak sötétedéskor került elő.

Na AZ még férfi munka volt. A villanykörte csere nem az.

2018. nov. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Panelben gőzöm sincs. Mi kertesben lakunk, állatokat tartunk, a velük kapcsolatos munkák a zember dolga. Nem csak azért, mert fizikailag nehéz, a napi rutin miatt is. Ez napi 3 órás művelet, plusz az aktuális meló.

A régi időkből maradt meg ez a nézet, akkor még a férfiakra sokkal több munka hárult, mint most. A nők terhe viszont megmaradt, csak átalakult. Ezért kérik, hogy a férfi vegyen át tőlük valamit. Nem teljesíthetetlen kérés, a 70 éves nagyapám is meg tudta csinálni.

2018. nov. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a favágás, fűnyírás egyértelműen férfimunka.Se a fűnyíróhoz, se a láncfűrészhez nem mernék nyúlni.

Lényegében minden géptől félek, a konyhai robotgépektől is, bár azokat használom de félve.

Az az igazság, hogy a párom lényegében mindent megtud csinálni amit én, de én nem tudom azt amit ő.

Viszont az ő "dolga" nem minden napos, az enyém igen.

Általában a szereléshez ő sem ért, ahhoz hívni kell valakit.

Azt gondolom panelban nincs kimondottan férfi vagy női munka.

2018. nov. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
A legtöbb nőnek ma már minden férfi munka.
2018. nov. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!