Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti hogy bùjnàtok/ bùjtatok ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy bùjnàtok/ bùjtatok ki a hàztartàsi csicska szerepből?

Figyelt kérdés

Sok nő amikor külön költözik a szüleitől ès tegyük fel talàl egy pàrt is fenn kell tartani egy lakàst, vagy akàrmit, ahol a klasszikus mòd èrvenyesül legtöbbször. Vagyis valakinek vinni kell a hàztartàst is, ami simàn kitehet takarìtàssal, főzèssel, mosàssal, mosogatàssal ès egyèb otthoni teendőkkel együtt napi 10 òràt. A fèrfi meg dolgozik, ès elfàrad, tehàt ő ezzel kiiktatja magàt.( itt arra gondolok hogy az ember igènyes a környezetère, ès a tàplàlkozàsàra is, meg nem jàr haza anyucihoz).

Csakhogy ezzel ha ùgy vesszük èlve eltemeti magàt ès a jövöjèt is, mert munkahelyet ott lehet hagyni, meg ott van helyetted màs, de itt nincs.


2019. febr. 21. 08:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

#8


"Szerintetek az albérletben egyedül élő pasik és az egyetemista srácok a mennyekből szedték a rendet és a kaját?"

Vicces, mert van több egyedül albiban élő férfi ismerősöm. Náluk kivétel nélkül az anyukájuk jár át kitakarítani a lakást, és ő visz nekik kaját, vagy rendelnek. :D


Furcsa, mert épp az egyedül élő pasi ismerőseimnél látom azt, hogy életképtelenek. A kapcsolatban élő pasi ismerőseimnek 99%-ban teljesen evidens, hogy kiveszik a részüket az otthoni teendőkből.


Egyébként teljesen egyetértek, és nem leszólni akarom a férfiakat, valamiért ez egy furaság az én ismerőseim között, csak jót mosolyogtam a fent idézett mondatodon. Ment a zöld egyébként. :D

2019. febr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Kedves 8. vàlaszolò! Èn egy normàl együttèlèsről beszèlek, ahol közösen csinàltok mindent. Egèsz màs a kettő. Ha valakivel együtt èl az ember, figyel màsikra is. Nem zabàlok be egyedül az ètteremben, aztàn hazamegyek ès lefekszem, ha tudom a màsik nem evett semmit mèg. Ha egyedül lennèk, sok mindent màskèpp csinalnèk. Lehet haza se mennèk csak èjjel 3 -kor ès nem èrdekelne, hogy eszik e elèg gyümölcsöt a màsik,vagy spenòtot főznèk ebèdre ami utàl... nem lehet összehasonlìtani a kettőt. Nem mindegy, hogy valaki sajàt maga utàn dolgozik, ès ùgy alakìtja a dolgokat, hogy előre tudja mit nem akar, vagy màs utàn is. Az utòbbi kiszàmìthatatlan.
2019. febr. 21. 10:02
 13/26 A kérdező kommentje:
Amùgy a napi 10 lehet kicsit tùlzàs, de ha belegondoltok, a reggeli kàvè főzèstől kezdve, az ebèdcsinàlàs mosogatàssal együtt, közben tegyük fel összepakolni, kitakarìtani mondjuk a wc-t mert èpp összef..ta, elmenni közèrtbe, megetetni kutyàt macskàt, betenni az előző napi munkaruhàt stb... simàn kiteszi mondjuk egy 8 òràt, ha mèg becsùszik egy kèt dolog ... ès normàl kajàt csinàlok, 2 fogàst körettel , salatàval. Közben mondjuk hajat is kell mosnom, de a lakàsbòl mèg nem mentem ki...
2019. febr. 21. 10:11
 14/26 The pale emperor ***** válasza:
100%

Na most nekem egy dolog nem tiszta....

Most erről milyen élethelyzetben beszélünk?

Dolgozik a nő?


Ha nem, akkor cca 6 óra napi ami teljesen felöleli ezeket a dolgokat. A férfi meg dolgozik ideális esetben 8-at. Ez így igazságos. Hiszen a legdrágább mindenkinek az idő és ebben a helyzetben megvan a balance.


Ha dolgozik akkor nyilván erre nem ér rá, hiszen neki is 24 óra egy nap. Akkor munkamegosztás van megbeszéléssel.


Én azt nem értem, hogy vannak ilyen kérdések, hogy a nő otthon van de ő meg akarja osztani a házimunkát wtf :D

De amúgy mire föl?


Bár a kérdésedből nem jött le, hogy most pontosan melyik helyzet van.


Mondjuk bármi is legyen a munkásruha bepakolást és a kv főzést túlzásnak tartom mert nem az anyja vagy. Ha pedig ilyen róusát szakítottál akkor meg szagold!

2019. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%

Napi 10 órát XD


Konyhában napi 1 óra, de az sem minden nap annyi, ha több napra előre főzök. Takarítás kétszobás lakásban inkább heti 2 óra, de azt tényleg rendszeresen és tisztaság van. Mosás heti "pár óra", de ott is a mosógép mos, igazából csak a teregetés van, ami meg mosásonként 3 perc. Mosogatás napi 10 perc nagyon maximum, ha tényleg mindenki mindenhez külön dolgot vesz elő. Ketten élünk együtt mi is.

2019. febr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"a reggeli kàvè főzèstől kezdve, az ebèdcsinàlàs mosogatàssal együtt, közben tegyük fel összepakolni, kitakarìtani mondjuk a wc-t mert èpp összef..ta, elmenni közèrtbe, megetetni kutyàt macskàt, betenni az előző napi munkaruhàt stb ès normàl kajàt csinàlok, 2 fogàst körettel , salatàval"


Ezek nagy része nem kötelező dolog, hanem egyéni választás kérdése, amit te/ti döntöttetek el, hogy így akarjátok élni az életeteket, illetve te azt, hogy ilyen emberrel akarsz élni. Nekünk háziállatunk nincs, eggyel kevesebb gond. Reggel nem kávézunk. Összepakolni mit? Ti mindig mindent széthagytok a földön, ágyon, asztalon, stb? Nálunk reggel kb az első dolog az ágyból kikelés után a beágyazás, saját magunktól. 2 percbe telik. Vagy hogy nem hagyunk szét mindenfelé dolgokat sokáig. Mi nem fossuk össze a WC-t, vagy ha igen, arra van a WC kefe és megcsinálja mindenki saját magának. Nagy adag kaját csinálunk és akár ugyanazt esszük 2-3 napig is.

2019. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"kitakarìtani mondjuk a wc-t mert èpp összef..ta"

???????????????????????????????

??????????????????????????

Mi van? Tudod ki élne egy fedél alatt egy olyan primitív tah0val, aki után másnak kell pucolnia a budit! Fújbammeg, ennél a kutyáim is civilizáltabbak...

2019. febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Sok dologtól függ ez, pl a nő is dolgozik? Ha igen akkor evidens,hogy megbeszélitek ki mikor és mit takarít közösen.Ha a nő nem dolgozik akkor simán átvállahatja a takarítást és minden egyebet.

Ha egy nagy kastélyban éltek akkor megbesézlhettek heti 1 takarítónőt,ha kicsi lakásban azt azért nem oylan nagy ügy takarítani egyedül.

Meg kell beszélni a dolgokat,ha képtelen változtatni akkor szakítani.

2019. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

De kèrdező, írd már le normálisan a szitut, hogy èrthetőbb legyen mire gondolsz. Akkor a nő nem dolgozik? Gondolom nem, különben nem lenne idő 2 fogások ebèdekre minden nap. Nos akkor igazából jogos, hogy ő csinálja a házimunkát. Háztartásbeli, tehát neki ez a munkája. A fèrfinek meg a pènzkeresès, a megèlhetès biztosítása. Akik ebben èlnek, maguk választották. Kibújni úgy lehet, hogy elmegy a nő dolgozni, ès akkor onnantól kezdve lehet megosztani a házimunkát.

De nem èrtem mièrt èrzed ezt nehezebbnek a pènzkeresős munkánál. Egyrèszt marha nagy túlzás a napi 8 óra, pláne ha mèg gyerek sincs. Nem kell minden nap nagytakarítani, ès kipucolni mindent. Simán lehetnek olyan napok, mikor nincs is más dolgod, max a főzès, mosogatás. Azt az èrvet megint nem èrtem, hogy a munkahelyét ott lehet hagyni. Jah ott lehet, csak akkor èppensèggel nem lesz miből èlni.

Azt még nem igazán èr

2019. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem helyezem magam csicska szerepbe. Én is teljes állásban dolgozom, én is elfáradok, nem vagyok hajlandó a vállamra venni az egész háztartást. Nem jövök össze olyan emberrel, aki középkori elveket vall és azt hiszi a nő dolga minden házimunka, de olyannal se, akit anyuci szolgál ki felnőtt korában is - számomra jellembeli igénytelenségnek minősül ha valaki felnőttként is hagyja magát kiszolgálni és nem érzi szarul magát tőle és nem is akar önállósodni, akár férfi, akár nő az illető. Az összeköltözés elején megbeszéljük a fontosabb szabályokat, felállítjuk a rendszert és ha nem tartja magát hozzá, én egész biztosan nem vállalom magamra a mártír szerepet és csinálom meg helyette. Amúgy ti valami kacsalábon forgó palotában éltek, vagy mégis hogyan lehet napi 10 órát főzni/takarítani?
2019. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!