Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti hogy bùjnàtok/ bùjtatok ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy bùjnàtok/ bùjtatok ki a hàztartàsi csicska szerepből?

Figyelt kérdés

Sok nő amikor külön költözik a szüleitől ès tegyük fel talàl egy pàrt is fenn kell tartani egy lakàst, vagy akàrmit, ahol a klasszikus mòd èrvenyesül legtöbbször. Vagyis valakinek vinni kell a hàztartàst is, ami simàn kitehet takarìtàssal, főzèssel, mosàssal, mosogatàssal ès egyèb otthoni teendőkkel együtt napi 10 òràt. A fèrfi meg dolgozik, ès elfàrad, tehàt ő ezzel kiiktatja magàt.( itt arra gondolok hogy az ember igènyes a környezetère, ès a tàplàlkozàsàra is, meg nem jàr haza anyucihoz).

Csakhogy ezzel ha ùgy vesszük èlve eltemeti magàt ès a jövöjèt is, mert munkahelyet ott lehet hagyni, meg ott van helyetted màs, de itt nincs.


2019. febr. 21. 08:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
10 óra nekem is sok idő a takarításra, főzni én szoktam mert én szívesen csinálom, de a legbonyolultabb recept is megvan két óra alatt, ha húslevest csinálok az egy fél nap, de azt csak hétvégén csinálom és amellett sem kell ott állni, csak feldobni a tűzhelyre és elfő magának. Főzni amúgy sem főzök minden nap, mert direkt mindig több napra főzök és minden nap otthon főzött kaját eszünk. Nekem mondjuk egyszerű a helyzetem, mert szerencsére a párommal ugyanolyan az igényünk a környezetünkre, egyikőnk sem tisztaságmániás, de szeretjük a rendet. Nyilván mivel én szeretek főzni én csinálom, de ez számomra nem is jelent munkát. Mosogatni, meg a napi dolgokat én szoktam, főzés közben ha nem kell a kaja felett állni mindig elmosogatok, mert nem tart sokba, de ha nekem épp nincs kedvem, vagy időm csinálni a párom zokszó nélkül csinálja mindent amit kell. De én nem isszoktam megvárni, hogy vajon elteszi-e a koszos gatyáját a földről vagy sem, ha mosok mondom neki, hogy szedje össze a szennyesét amúgy is ő tudja mit lehet mosni és mi az amit még hordana és elrakni sem szoktam a ruháit ő elrakja magának oda ahova szeretné, megvan ebben a saját rendszere. Előtte volt egy exem aki viszont anyuciként kezelt, ha én nem főztem neki akkor éhenhalt és ha megkértem valamire akkor csak húzta a száját és elvárta, hogy mindent én csináljak, na nem volt hosszú életű ez a rendszer. Közöltem vele, hogy vagy szépen összeszedi magát és kiveszi a részét a dolgokból ő is amikor kell, vagy elmegyek. Nem igazán ett komolyan, aztán persze csak pislogott mikor elcuccoltam.
2019. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a 10 órát én sem értem, de még a 8-at sem igazán. Nem kell minden nap port törölni, kimosni az ágyneműt, szőnyegeket, függönyöket, meg az összes ruhát, ami csak van, sem felmosni, porszívózni, meg 6 fogásos menüt csinálni, amiből az egyik valami jó kis steak, ami tényleg sok idő (bár akkor sem kell folyamatosan mellette állni), bevásárlással, mosogatással együtt.

Bár ha az ember több szintes, 100 nm alapterületű házban él, egy hatalmas kerttel, akkor másabb a leányzó fekvése, de ilyen esetben sem kell egyszerre csinálni az összes szintet, vagy ha már ekkora házra futja, akkor bejárónőre is.

Még úgy sem értem, hogy 4 macskánk van, és azokat is etetni kell, sőt, minden nap foglalkozni velük. Emellett is dolgozok napi 8 órát, edzésre járok heti több alkalommal, van plusz hobbim, és ha akarnám az összes szükséges házimunkát meg tudnám csinálni minden nap, (nyilván úgy fáradtabb lennék kicsivel,) ha párom nem segítene, de segít, így még sorozatozni és filmezni is jut időm.

Szóval: tanuld meg beosztani az idődet, és hatékonyan elvégezni a feladataidat, ha semmi más dolgod nincs, nem dolgozol, és máris lesz időd, energiád magadra. Ha pedig dolgozol, akkor keress másik párt, ha a mostani nem hallgat a szép szóra.

2019. febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
47%

#22


"Nem kell minden nap port törölni, (...) sem felmosni, porszívózni"

Már ahol. Nálunk mondjuk pont kell, megvan a varázsa annak, ha az ember homokbánya közelében él. Örülj neki, hogy neked nálatok nincs szükség erre. :D


"Bár ha az ember több szintes, 100 nm alapterületű házban él (...) ha már ekkora házra futja, akkor bejárónőre is."

Ezt honnan veszed? Ismerősömék 20 éve fel tudtak építeni egy két szintes családi házat 5-6 év alatt fokozatosan, nagyrészt saját két kezükkel. Ettől még nem kőgazdagok, és nem futja bejárónőre.


"Még úgy sem értem, hogy 4 macskánk van, és azokat is etetni kell, sőt, minden nap foglalkozni velük."

Ilyen téren a macskánál kevés igénytelenebb állat van, azt azért tudod, ugye?

Ha valaki jószágot tart haszonból, vagy lovat, stb, az azért más világ.


Egyébként alapból egyetértek, csak pár dolgot olyan általános igazságként írtál le, hogy bökte a szemem. :)

2019. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10 órát nem is naponta, de hetente minimum 10 óra elnegy rá, also hangon
2021. márc. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én most a gyerekkel vagyok itthon, mondhatni bármennyit takaríthatok rugalmas időbeosztásban, de nincsenek ilyen problémáim, hogy napi 10 óra legyen a takarítás... Rendet tartunk magunk körül, mindketten, én is szoktam főzni, gyerek mellett nyilván röviden összedobható kajákat, de nem csak krumpli rizzsel a menü egyáltalán, mégis azt mondom, hogy napi átlag fél óra a főzés (van, amikor csak mikrózni kell, mert megmaradt előző napról, máskor meg kicsit több előkészületet igényel, de kijön az ennyi átlag), a macskát etetni nem nagy truváj, kiszórom neki este a tápot, tiszta vizet adok neki, meg reggel is ugyanez, belekerül mondjuk 20 másodpercembe, aztán a mosatlan edényeket bepakolom a mosogatógépbe 5 perc alatt, ruhát se a patakban mosom, a konyhapultot, port letörlöm cca 20-30 perc alatt az egész lakásban, a fürdőszobát heti 2x rendesen kitakarítom szintén 20-30 perc alatt (szerencsére a férjem sem akkora állat, hogy összefssa a vécét, és aztán azt úgy hagyja nekem feltakarítani), porszívózni meg szintén 2-3 naponta elég, 20-perc az is kb. Nettó mondjuk 2 óra/nap, ha mindent összeadok és leosztok a hétre. Munka mellett is bőven bírtam, bár akkor a férjemnek is evidens volt, hogy bepakol a mosogatógépbe maga után és kiteregeti a tiszta ruhát. És még most sem vagyok háztartási csicska, hogy a gyerekkel vagyok itthon, normális férfi kiveszi a részét a háztartásból (és a gyereknevelésből, megjegyzem) ugyanúgy, ha a felesége dolgozik és ha babázik akkor is.


Amúgy meg az alaptézised téves. Sok nő, mire elköltözik otthonról, már dolgozik, ugyanúgy, mint a férfi. A lakás fenntartása közös feladat, ahogy a megélhetés is, miután már összeköltöztek. Szerintem ma már inkább az a ritkább, amin felvonja mindenki a szemöldökét, amit most vázoltál, sokan nem mennek bele ilyen feltételek mellett az összeköltözésbe.

2021. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Sajnos most dettó ugyan ez lett. 9 hónapot mentesültek mikor egyedül éltem. A következő kapcsolatom most dettó......
2021. márc. 25. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!