Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ezek különböző fázisok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek különböző fázisok?

Figyelt kérdés

5 napja szüneteltetünk a barátommal

2-3 napon keresztül sírtam

Most az 5.- napon meg dühös vagyok és török zuzok

Naponta beszélhetünk és találkozunk már órára

Sokat kell változnom a beteges féltékenység miatt vagyunk szunetbe elviselhetetlen voltam amit be látok próbálok változni most azon vagyok de nagyon nehéz felek hogy nem fog menni

Valami tanács? Hogy változak


2019. máj. 19. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem, ez ugyanannak a működészavarnak a tünetei: egós tudatállapot.

Hogy ismerd fel magadban az egót és annak működését?

Amíg nem ismered fel, hogy valami probléma van az élettel a földön, és normálisnak találod, addig sehogy. Ez az első lépés.

2019. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először is fogadd el, hogy ez veszett fejsze nyele. Másodszor rakj rendet a fejedben. Nem muszáj kisebbségi komplexussal leélned az életedet.
2019. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2

Hogy tegyek rendet a fejembe olyan nehéz változni tudom hogy ezért vagyunk szunetbe hogy helyre tegyem magam de nem megy....

Egy hét szokot lenni és megint bele kötők de én nem akarok ilyen lenni mindig ezt láttam 19 éven keresztül szüleimnél de én egy rendes párkapcsolatban szeretnek élni nem egy ilyenbe ahol el taszító azt akit a világon a legjobban szeretek

2019. máj. 19. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy próbáld magad valami értelmes dologgal lekötni, a hiszti semmit nem old meg.
2019. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbálom csak új helyen lakom 450 km a családomtól és a régi barátaimtol és nincs senkim itt a barátomon kívül nem tudok csinálni semmit el kezdtem sorozatot nézni de az se segít ideig köt csak le 😞
2019. máj. 19. 19:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg kell találni a féltékenység valódi okát és azt kell kezelni. Keress rá neten, YouTube is vannak hasonló témájú videók, esetleg vmilyen önsegítő könyvet is olvashatsz. @lmási kittit tudom ajánlani videó ügyben. Dolgoznod kéne ezen, mert a következő meg az azt követő kapcsolatod is rámegy erre.
2019. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még az előzőhöz: egy pszichológus is segíthet, érdemes ezt mindenképpen megoldanod és kezeled magadban.

Egyébként a szakítás feldolgozása is egy gyászmunka és vannak ilyen szakaszai hogy düh meg hasonlók.

2019. máj. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mind értelmes válasz volt rendbe kell tenni magam mert így nem lessz jó
2019. máj. 19. 19:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Almási Kitti videóit megtalálod outbon azt hiszem pont a féltékenység témakörében is, én is ajánlom.


"mindig ezt láttam 19 éven keresztül szüleimnél "

- Ezen így nehéz lesz változtatnod, ha ez egy természetesnek vett, átvett minta.. de nem lehetetlen. Az a jó, hogy ilyen mintákat másoktól is átvehetünk, és ha felismered a problémát, akkor nem emberfeletti átültetni a saját életedbe.

Kezd apróban, és haladj sorban.


Például ilyen átvett minta lehet, amikor a saját családodban soha nem vacsoráztok együtt egy asztalnál a családdal, míg amikor átmész egy barátodhoz, látod, hogy ott együtt esznek a szülők a gyerekekkel, és te ezt a mintát veszed át és építed be a saját családodba is. Ez mind tanulható dolog.


Talán az is segíthet, ha előveszed a fejedben a környezetedből azokat a kapcsolatokat, akikre felnézel és erősnek gondolod. Futtasd végig a fejedben, ők hogyan viselkednek, reagálnak bizonyos helyzetekre, és próbáld azt átvenni a sajátodba. A működőképes mintákból tanulj.


De ez csak az egyik része.

Nagy önuralom kell, hogy fejben ott legyél, amikor előjönne belőled a romboló éned.. Dolgozz ki valami tervet/megoldást hogyan fogsz viselkedni legközelebb.

Valóban számít az a probléma, egyáltalán valóban probléma, vagy csak te vagy hisztis?

Ha te vagy hisztis, tudatosítsd magadban, hogy a másik önálló lény és nem zárhatod be, és ne vetítsd rá a legrosszabbat. Magyarul hagyd élni magad mellet.


Keress a témában könyveket, nézz előadásokat. A rossz szülői minta nem kifogás, én se lennék sehol, saját magad vagy a legjobban hatással az életedre, nem mások.

2019. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!