Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a két fél különböző vallású...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a két fél különböző vallású, melyik fél egyházában kell házasodni? Van erre valami szabály?

Figyelt kérdés

Például, ha a lány református, a férfi katolikus vagy ortodox, akkor a reformátusoknál vagy a katolikusoknál szokás házasodni?



Nálatok hogy volt?



2019. máj. 11. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Mifelénk a szokás az hogy a pasi vallása szerint esküdnek. Gyerekeknél meg a lány az anya vallásán van, a fiú az apáén.


De szerintem sokkal praktikusabb ezt megbeszélni és engedni a vallásosabbnak, hogy náluk legyen. Mert azért ritka a mai világban, hogy mindkét fél nagyon ragaszkodna a hitéhez.

2019. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megegyezés kérdése, amelyik fél akarata erősebb.
2019. máj. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne értek a valláshoz, nem tudom hogy működnek a dolgok, de voltam már többször olyan templomi esküvőn, hogy kétféle pap volt, mind a kettő beszélt felváltva. Szóval biztos meg lehet ezt beszélni.
2019. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám katolikus faluból, édesapám református faluból származik. (kb 40 km-re egymástól) Náluk egy hét különbséggel mindkét faluban volt templomi esküvő. A második helyen nem kérdezték, hogy már házasok-e :)
2019. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Úgy tudom, szabály nincs rá, egyéni megállapodás kérdése, ill. különböző felekezetű házasulandóknál szokás az ökumenikus esküvő, amit valaki írt, hogy mindkét pap jelen van. Nálunk úgy nézett ki a helyzet, hogy a férjem református, én katolikus vagyok és református szertartásunk volt, mégpedig az én kérésemre. Ennek az az oka, hogy az én felekezetem szerint házasodva ígéretet kell tenni, hogy katolikus hitben kell nevelni a születendő gyermekeket, én viszont szeretném, ha dönthetnék erről és a református felé jobban hajlok, szívesebben keresztelném annak a gyerekünket (még nincs). Felmerült az ökumenikus szertartás is, de ugyanezen okból letettem róla. A férjem nem ragaszkodott a saját felekezete szertartásához, én viszont az övéhez igen. Bevallom, hogy általános iskolás korom óta, mióta tanultunk hittanon más keresztény felekezetekről, közelebb érzem magamhoz a református szellemiséget, lelkiekben inkább eszerint élek, de mivel katolikus nevelést kaptam, megtartom a saját felekezetem szokásait is, főként hagyománytiszteletből. Ezen kívül van egy református lelkész, akivel nagyon jó személyes kapcsolatunk van és mindkettőnknek sokat jelentett, hogy ő vezette a szertartást. Az én katolikus családtagjaim még sosem voltak református templomban, de nagyon megérintette őket a szertartás szellemisége, engem ismerve egyáltalán nem csodálkoztak, hogy az én kérésem volt. A férjem és az ő rokonai tudomásul vették ezt, örültek is neki,de nem bánták volna azt sem, ha katolikus lesz vagy ökumenikus, mindkét család toleráns egymás vallásával és szimplán örültek nekünk. Az esküvő előtt és azóta is járunk misére és istentiszteletre, főleg attól függ, hova érünk oda, mindketten látogatjuk egymás szertartásait. Szóval azt mondom, ez abszolút rajtatok múlik, mit döntötök, de lehet ökumenikus is, ha mindketten szeretnétek a saját felekezeteteket képviseltetni. Sok boldogságot nektek!
2019. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik gyakorolja a vallását. Ha mindkettő akkor megegyezés kérdése. A redormátusoknál lehet válni a a katolikusoknál nem, ez is lehet egy szempont.
2019. máj. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a történelmi egyházakról van szó, akkor lehet ökumenikus házasságkötés ahol mindkét felekezet lelkésze ott van. Lehet bármelyik templomban is.

Több ilyen esküvőn is voltam már.

2019. máj. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!