Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha párom és gyerekem érdeke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha párom és gyerekem érdeke különböző de mindkettőt szeretem melyikük érdekét vegyem figyelembe?

Figyelt kérdés

Elváltam,lányom nagyon apás.Szeretnék normális életet,amire nagyjából megtaláltam a párom akit szeretek.

A probléma,mióta odaköltözött hozzánk egyre feszültebb a helyzet.A gyerekem bár látszólag elfogadta,mégis egyre rossz kedvűbb,egyre boldogtalanabb,az iskolából sincs kedve haza jönni.Megszokta hogy ketten élünk,és most mindig ott van a lakásban egy neki idegen.Sokszor nem is jön ki a konyhába emiatt ha ő is ott van.

Párom nem érti mi a baj,azt mondja ha ott lakik,fogadja el a gyerekem ugyanolyan családtagnak.

Úgy érzem valamelyiküket elveszítem,csak őrlődöm ebben a feszült állapotban.Mit kellene tennem?


2016. szept. 21. 20:10
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
68%

Mennyi idosek?milyen a gyerek viszonya a verszerinti apjaval?

Meg tudja fogalmazni a lanyod h mi a baja a paroddal?

Parod hogyan viszonyul hozza?nevel vagy csak ott van?

Te mit szeretnel?nevelje vagy maradjon kivulallo?

2016. szept. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
83%

Talán le kéne ülni azzal a szerencsétlen gyerekkel és elbeszélgetni vele a történekről, elmagyarázni neki a dolgokat. Egy gyerek még nem tudja feldolgozni az ilyen óriási mértékű változásokat nemcsak hogy hamar, de van olyan példa, hogy egyáltalán nem, és belülről őrli magát.

De van olyan eset is, mikor a gyerek a saját önzéséből tönkre teszi a leendő új kapcsolatot: 1. reménykedve abban, hogy a szülei így újra együtt lesznek 2. ha tudja, hogy úgysem lesznek együtt, akkor meg dacból.


Amit tesz a gyereked, az természetes reakció. Az apja helyett ott van egy vad idegen, aki az anyja mellett van, ez azért eléggé sokkoló egy gyerek számára.


A mély beszélgetés, amit többször illene megismételni, eléggé hatásos.

2016. szept. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
49%
A gyerek az első.
2016. szept. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
A gyerekemet megkérdeztem mielőtt párom ideköltözött,nem bánta.Elmúlt 17 éves és több mint hat éve elváltam az édesapjától.Őt egy-kéthetente látogatja hétvégén,nagyon szereti.Bár annyira nem jó a viszonyuk mert apjának új családja van.Ha kérdezem mi baja a párommal,csak foghegyről válaszol,azt mondja velem van baja.Bár szerintem csak hárít.Igazából nem tetszik neki hogy párom mindig itt van,és gyerekem nem akar kijönni a konyhába sem ha ő ott ül.Nem mondja miért.Párom nem neveli,nem szól neki semmiért,így beszéltük meg hogy a nevelése az én dolgom.De ahogy a gyerek,ő sem alkalmazkodik hozzá.Például kértem hogy ne menjen már addig ki a konyhába amíg a gyerek ott van,de felháborodott hogyan kérek tőle ilyesmit.Ő 45 éves.Én pedig nem tudok mindkettőjüknek megfelelni.
2016. szept. 21. 20:23
 5/57 anonim ***** válasza:
83%
Ezek alapjan a parod ugy all az egeszhez, hogy marpedig fogadja el a gyerek es kesz hisz o csak egy gyerek o pedig odakoltozott, pont. Mondjuk tenyleg fura megkerni ra, hogy ne menjen ki a konyhaba amig ott van. Ossze kene oket baratkoztatni, a gyerek mar lassan felnott, nyilvan nem potapa kell neki, de joban attol meg lehetnek. Nekem is elvaltak a szuleim, anyukammal eltem, ket komoly parja volt ez ido alatt, mindkettot birtam, egyiket se kerultem. Apukam uj feleseget viszont sosem szerettem, vele nem szivesen toltottem idot. Talan a parod szemelyevel van a baja, de igazabol mivel lassan felno, olyan sokat mar nem kell otthon "szenvednie", elkoltozhet lassan barmikor.
2016. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
27%

Miért lett leszavazva a válaszom?

A lepontozótól várom a korrekt választ, mert leszavazni könnyű, de azért illene választ is adni rá!


2-es válaszoló vagyok

2016. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%

Valahol megértem a gyereked, én is így voltam, amíg el nem költöztem otthonról. Rossz egy idegenhez alkalmazkodni. Ha néha otthon alszom, rögtön zavarnak ilyen apróságok, hogy pl. a póló alá melltartót kell vennem annak ellenére, hogY otthon vagyok. Persze ez részemről hoszti, de a sok ilyen apróság nagyon tud frusztrálni.


Ami viszont fura, hogy soha egy percig nem mondtam volna anyámra, hogy bajom van vele. A lányod mit mond, pontosan mi baja veled?


Mellesleg a párod is kezelhené jobban a dolgot. Leírás alapján úgy tűnik, hogy ő kb elvárja a lányodtól hogy elfogadja. Márpedig ez nagyon nem így működik tiniknél. Neki is tennie kell azért, hogy kialakítsanak egy jobb viszonyt. Nem tudom, mennyit beszélgetnek egymással, de ha mást nem vacsora közben érdemes lenne rászokni, mert így szép lassan elkezdik tudomásul venni egymás, és alkalmazkodni.

2016. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
36%
Egy 17 éves lány már kifejlett nő. Nagyon frusztrálhatja, hogy egy idegen férfivel kell egy fedél alatt élnie, aki - nem azért mert akar tőle valamit, hanem azért mert férfi -, nőként tekint rá. Kínosan ügyelnie kell, hogy milyen ruha van rajta otthon, pizsamában kellemetlen mászkálni a lakásban, stb. Ebben a korban sokkal egészségesebb, ha az apjával, és annak feleségével él, attól még találkozhat veled akár minden nap, és egyiküket sem veszíted el. Így viszont elveszítheted mindkettőt.
2016. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
77%

En anyakent es ugy h a parom is neveloapa mondom h nem dobnam ki a paromat azert mert a 17eves lanyom huzza ra a szajat.

A lanyod valoszinuleg tovabbtanul 1-2even belul es onnantol nem valoszinu h visszakoltozik meg,vasstagon le fogja tojni h esetleg te egyedul maradsz miatta mert 2evvel ezelott kidobtad a parodat a csaladi bekeert.

Nem kell szeressek egymast de fogadjak el h egyutt elnek,ismerjek meg egymast,talalj nekik vmi kozos programot vagy csaladit kozoset.Mashol van h az apaval nem jon ki a tini,megsem valnak el a szulok.Vegtelenul toleransnak kell lenned a lanyoddal hiszen o az elso,DE vhol onzonek is kell lenni,mert lehet h kitalalt vmit ami idegesiti a parodban vagy szimplan nem szimpatikus es meg sem tudja meg fogalmazni h mi is a baja.Nem hiszem h elveszited ha tobbszor megprobalsz vele leulbi es elmondani h te mit szeretnel es megtudni h o mit.Es megkerni h hozzatok kozos nevezore,akar olyan aron is h mindketten engedtek.

Nem konnyu egy tinivel,plane ebben a korszakaban de picit is szeret,marpedig egesz biztosan szeret teged,neki is meg kell ertenie h boldog szeretnel lenni.Ha az apjanak elnezi h uj part talalt,neked miert nem jarhat a boldogsag?

Mast irnek ha rossz lenne a viszony koztuk vagy a parod apaszerepben szeretne tetszelegni ami a lanyodnak nem tetszik stb.

Valahogy meg kell tudnod h mi a baja es talan ugy a legegyszerubb ha te is oszinte vagy vele es kiteregeted a lapjaidat,beleertve a felelmeidet is h elveszited ot.

2016. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
82%

Azért tényleg gondoljon már bele, aki a pasi mellett áll, hogy 17 éves lányként milyen lehet ezt átélni.

Nem jöhetsz ki a fürdőből törölközőben, mert ott van egy férfi. És őt igenis férfinek fogja nézni, mert nem az apja, nem rokona. Mindig be kell zárnod magadra a fürdőszobaajtót, nehogy benyisson, mikor fürdesz. Vagy ha menstruálsz és véletlenül véres lesz a fehérneműd, vagy bármid azt is hogy vidd ki úgy a szennyesbe, hogy ne lássa meg?

És még millió ilyen apró dolog van.

Ezek rohadt kellemetlenek tudnak lenni, én sem bírnám elviselni.

Szerintem is egészségesebb lenne, ha az apjánál lakna, nem nálad.


Egyébként egyszer én is hallottam olyan szöveget, hogy "veled van bajom". Ott az történt, hogy anyuka tinilánynak kezdte érezni magát. A gyerekek előtt smárolt a kanapén az új pasijával, meg olyan dolgokat műveltek, amik miatt az utcán általában jóérzésű ember megbotránkozik. Na ezek a gyerekek utána sírva könyörögtek az apjuknak, hogy vegye őket magukhoz.


Ezt nem bántásképp írtam, csak gondolj bele, hogy nálatok nem lehet, hogy a lányod olyat lát, amire nagyon nem kíváncsi?

2016. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!