Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ez hogy lenne fair, jó komprom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez hogy lenne fair, jó kompromisszum?

Figyelt kérdés

Párommal most költöztünk össze nálam. Ő 40 órában dolgozik, plusz napi 3 óra utazás, jobban keres nálam,fix fizetése van.

Én 20-30 órában dolgozom, mellé levelezőn tanulok, van alkalmanként plusz bevételem, de ez nem minden hónapban, kicsit kevesebbet utazom.

Megbeszéltük, hogy felesben fizetjük a dolgokat, ez eddig rendben is van.

Azt is megbeszéltük, hogy a házimunka is felesben megy.

És itt kezdődnek a problémák, ugyanis a párom a fejébe vette, hogy mivel Ő sokkal többet dolgozik, így vegyek ki nagyobb részt az otthoni munkából.

Még rá is bólintanék, de amikor kereset-idő arányosan akartam felosztani a dolgokat (hogy fizessen picit többet ő, cserébe nagyobb részben viszem a háztartást, szerintem így korrekt, hogy ha más szempontból is, de egyenlő mennyiségben viseljük a terheket), akkor pont a párom mondta, hogy nem-nem, felesben.

Másrészt én az a fajta vagyok, aki úgy gondolja, hogy soha ne legyen akkora kupi, amit nem lehet összekapni napi húsz perccel (szennyes egy helyen, mosatlan a mosogatóba, ha olyan beáztatva, ha valami kiömlik töröljük fel, stb.) Amíg egyedül voltam működött is. A párom rendetlen. Ruhák szétszórva a nappali-háló-fürdő háromszögben, aztán vagy tiszták vagy nem. Ha elfogy mondjuk a sült hús, akkor a tepsit nem beáztatja, hanem az étkezőn hagyja, hogy aztán csutakolhassam fél órát. Ha főz, akkor hagyja hegyekben a mosatlan, mivel ha főz egy húsz perces kaját, akkor az én dolgom mosogatni a 220 edényt és levakarni a tűzhelyet. Tegnap ezen rendesen össze is vesztünk.

A lényeg, hiába dolgozom kevesebbet, de ezt direkt így választottam, hogy legyen időm tanulni, letenni a jogsit, nyelvvizsgát.

Szóval ennek fényében úgy gondolom, hogy igenis ha felesben vannak a dolgok, legyenek felesben. Ha kevesebbet keresek és ugyanannyit fizetek, akkor hiába dolgozik többet, takarítson ugyanannyit.

Mielőtt megszóltok, ha tényleg fáradt, beteg, a kedvében járok, átveszem a dolgokat, nem arról van szó, hogy naplóban vezetem a feladatokat.

Vagy tényleg sárkány vagyok és nincs igazam?

Megbeszéltük, hogy este átbeszéljük a dolgokat, ki hogyan látja és gondoltam előtte megkérdezek másokat is.

(Amúgy jó kapcsolatunk, mindent meg tudunk beszélni, de az együttélés még új mindkettőnknek. Én eddig egyedül voltam, Ő az anyjával élt és így picit nehézkes összecsiszolódni, hiszen nekem megvan a kialakult rutinom, Ő meg nem volt eddig "befogva" házimunkázni.)



2019. júl. 11. 14:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Hú, jó hosszú lett, bocsánat :D
2019. júl. 11. 14:19
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Hú, ezhel a palival én nem bírnám ki, csodálom, hogy te meg tűröd.
2019. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen igazad van. Tarts ki a véleményed mellett,ha nem akarsz egy életre a cselédje lenni. (Hmmmm,nem szeretem az ilyen hímnemüeket,nem irigyellek...)
2019. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Ez párkapcsolat vagy matekóra?:-)
2019. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Neki az a kialakult rutinja, hogy házimunkát a nő végez, de pénzt nem ad többet. Pont mint otthon.

Erre jó megoldás lehet, ha felvesztek egy takarítót, és akkor az ő bérét fizetitek felesben. Ezt egész addig, amíg nem képes megemelni a valagát, csak kupit hagy.

A másik lehetőség, hogy megmondod, hogy te ezt nem így képzelted, nincs időd tanulni, kétszer annyi házimunkát kell csinálnod, mint egyedül élve, fáradt vagy, és egyre csak a vita megy, eredmények nélkül. Neked a rezsi felezés nem ér annyit, szedje össze a cuccait, és menjen haza anyukához, aki ingyen is szívesen kiganéz utána. Te meg ha gyereket akarsz, majd szülsz. De ezt ugye nem mered bedobni, mert attól félsz, hogy inkább belemegy a szakításba, mint hogy a szennyesbe tegye a sz.aros gatyát, nem érsz neki annyit. Ebben az esetben azon gondolkodj el, hogy mennyire érdemes áldozatokat hoznod egyoldalúan, ha szerinted elhagy ennyiért. Mit, mennyit jelentesz neki?

2019. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Áruljátok már el nekem, hol szeditek össze ezeket a hapsikat, akiknek szaros a gatyája. :D

32/f

2019. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben igazad van. Ne engedd neki, csak kihasznál.
2019. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Erre jó megoldás lehet, ha felvesztek egy takarítót, és akkor az ő bérét fizetitek felesben."


Nem. A pasi nem hajlandó házi munkát végezni és ő csinálja a kupit. Fizesse csak ő.

2019. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az úgy korrekt lenne, hogy ő nagyobb részt vállal a lakhatási költségekből, cserébe te több házimunkát elvégzel.

Viszont ezt úgy kell kialakítani, hogy a közös szükségleteken alapuljon és ne legyen minden másnap szemrehányás, hogy neked mennyi dolgod van itthon.

Amikor az összeköltözés mellett döntöttek, akkor kimondatlanul komoly kompromisszumokat is felvállaltatok, amik alól egyikőtöknek sincs kibúvó, főleg, hogy ismertétek is egymást.

Ha nem megy, szakítotok, ahogy többen javasolják, és mással megpróbáljátok újra. Kemény kompromisszumok ott is lesznek.

2019. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

"Szerintem az úgy korrekt lenne, hogy ő nagyobb részt vállal a lakhatási költségekből, cserébe te több házimunkát elvégzel."



Nem, ez nagyon gáz. Ezek szerint a jobban kereső felet szolgálja ki a másik?

2019. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!