Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ez hogy lenne fair, jó komprom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez hogy lenne fair, jó kompromisszum?

Figyelt kérdés

Párommal most költöztünk össze nálam. Ő 40 órában dolgozik, plusz napi 3 óra utazás, jobban keres nálam,fix fizetése van.

Én 20-30 órában dolgozom, mellé levelezőn tanulok, van alkalmanként plusz bevételem, de ez nem minden hónapban, kicsit kevesebbet utazom.

Megbeszéltük, hogy felesben fizetjük a dolgokat, ez eddig rendben is van.

Azt is megbeszéltük, hogy a házimunka is felesben megy.

És itt kezdődnek a problémák, ugyanis a párom a fejébe vette, hogy mivel Ő sokkal többet dolgozik, így vegyek ki nagyobb részt az otthoni munkából.

Még rá is bólintanék, de amikor kereset-idő arányosan akartam felosztani a dolgokat (hogy fizessen picit többet ő, cserébe nagyobb részben viszem a háztartást, szerintem így korrekt, hogy ha más szempontból is, de egyenlő mennyiségben viseljük a terheket), akkor pont a párom mondta, hogy nem-nem, felesben.

Másrészt én az a fajta vagyok, aki úgy gondolja, hogy soha ne legyen akkora kupi, amit nem lehet összekapni napi húsz perccel (szennyes egy helyen, mosatlan a mosogatóba, ha olyan beáztatva, ha valami kiömlik töröljük fel, stb.) Amíg egyedül voltam működött is. A párom rendetlen. Ruhák szétszórva a nappali-háló-fürdő háromszögben, aztán vagy tiszták vagy nem. Ha elfogy mondjuk a sült hús, akkor a tepsit nem beáztatja, hanem az étkezőn hagyja, hogy aztán csutakolhassam fél órát. Ha főz, akkor hagyja hegyekben a mosatlan, mivel ha főz egy húsz perces kaját, akkor az én dolgom mosogatni a 220 edényt és levakarni a tűzhelyet. Tegnap ezen rendesen össze is vesztünk.

A lényeg, hiába dolgozom kevesebbet, de ezt direkt így választottam, hogy legyen időm tanulni, letenni a jogsit, nyelvvizsgát.

Szóval ennek fényében úgy gondolom, hogy igenis ha felesben vannak a dolgok, legyenek felesben. Ha kevesebbet keresek és ugyanannyit fizetek, akkor hiába dolgozik többet, takarítson ugyanannyit.

Mielőtt megszóltok, ha tényleg fáradt, beteg, a kedvében járok, átveszem a dolgokat, nem arról van szó, hogy naplóban vezetem a feladatokat.

Vagy tényleg sárkány vagyok és nincs igazam?

Megbeszéltük, hogy este átbeszéljük a dolgokat, ki hogyan látja és gondoltam előtte megkérdezek másokat is.

(Amúgy jó kapcsolatunk, mindent meg tudunk beszélni, de az együttélés még új mindkettőnknek. Én eddig egyedül voltam, Ő az anyjával élt és így picit nehézkes összecsiszolódni, hiszen nekem megvan a kialakult rutinom, Ő meg nem volt eddig "befogva" házimunkázni.)



2019. júl. 11. 14:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

De ha nálad költöztök össze, akkor ez a te lakásod? Vagy a te albérleted?

Ha a te lakásod, akkor, hogy ha ilyen nagy fifti-fifti van, akkor van ám amortizáció a lakáson, legyen szíves részarányosan ezt neked kifizetni.

Amúgy nem fér a fejembe, hogy miért nem akar többet vállalni a költségekből. Mi az érve? Vagy csak simán nem?

Tisztában van vele, hogy ő rendetlen és neked többletmunkát okoz az ő jelenléte? Vagy abszolút észre sem veszi?

Tényleg próbáljátok megbeszélni, kérd meg, hogy érveljen, ha eddig nem tette.

Komolyan kíváncsi vagyok a fejleményekre, kérlek, írd majd meg.

2019. júl. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem lennék ilyen barom,hogy a lakásomba ilyen embert odaveszek,ennyi.
2019. júl. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kérek elnézést, de így olyan, mintha az anyjától elköltözött volna az... anyjához. Ha nálad ennyire hanyag, akkor otthon is ezt csinálta, és nem kellett beleadnia pénzt sem. Ha huszonéves korára nem nőtte ezt ki, akkor örökre ilyen marad, beszélhettek meg bármit. Nem a pénz a lényeg, hogy mennyit ad bele a közösbe, hanem hogy ez a jövőképed, ha vele maradsz.
2019. júl. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Rockarc ***** válasza:
100%

Ha a 8 ora munkaert te X forintot kap, a baratod meg 5X-et, akkor neked marad minden hazimunka, o legfeljebb a szemetet viszi le? Szerintem ez a modern rabszolgasag intezmenye. Egyszeruen budos neki a hazimunka es a keresetelonyet probalja meg felhasznalni arra, hogy te csinald. Plane ha meg trehany is hozza. Anyuci picit elkenyeztette. Gyanitom ezen te sokat nem is fogsz tudni valtoztatni. Innentol a dontes a te kezedben van. En nem csicskulnek be a helyedben.


43F

2019. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ügyes a barátod, sikerült találnia egy palimadarat, aki helyette megcsinál mindent. Mondd meg neki, hogy mivel te sokkal több házimunkát végzel, mint ő, kevesebbet fogsz beleadni a közösbe. Ha továbbra is szigorúan ragaszkodik felezgetéshez, akkor hagyd ott a szennyesét a földön, ne mosd ki. Nem tudom milyen nehézkes összecsiszolódásl beszélsz, ő konkrétan beleszrik az egészbe, téged nem tisztel meg annyival, hogy összeszedje a szros gatyáját, vagy beáztassa a csetrest, csak várja, hogy jöjjön a láthatatlan rendrakó tündérke. Szánalmas.


Amúgy az anyja otthon valszeg a seggét is kinyalta, és most tőled is ugyanezt várja, csak nálad még felezgeti is a költségeket, mert egy sóher tahó. Az ilyen nem fog változni, de ezt majd te is belátod idővel.

2019. júl. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az nem megoldás, hogy mindenki a saját ruháját viszi ki a szennyesbe?

Kérdező te kiviszed a tied, nem az övét, csak a tied. Ha elfogy a párod tiszta ruhája úgyis rákényszerül, hogy kivigye ő is a sajátját.

A mosatlannal is csináljátok ezt. Ha ő főz, ő mosogat, ha te főzől te mosogatsz.


Bár nálunk pont az a kompromisszum, hogy a párom főz, mert ő szeret főzni, és én mosogatok, cserébe a finomért amit főzött.


Meg mond el a párodnak, hogy attól, hogy te keveset dolgozol, még nem jelenti azt, hogy több a szabadidőd mint neki.

2019. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!