Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ilyen fontos az esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen fontos az esküvő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves nő vagyok. A párom 26 éves.

15 éves voltam, amikor megismerkedtünk, ő az első szerelmem. Nagyon boldogok vagyunk azóta is, és még mindig úgy érzem hogy vele le tudnám élni az életemet.

A napokban észrevettem hogy tesz megjegyzéseket meg celzásokat amikből az vehető le hogy meg szeretné kérni a kezem. Tudom hogy a lánykérés nem egyenlő az esküvővel, és hogy az lehet még később, de én később sem szeretném.

Szeretem, nem arról van szó de én soha sem akartam saját esküvőt, én úgy érzem anélkül is lehet boldogan élni, és ez már csak ilyen szokás lett.

Ezt neki is elmondtam már sokszor de szerintem ő azt hitte poénkodom

nemtudom ha neki ezt elmondanám hogy fogadná, az elég gáz lenne ha megkérné a kezem és nemet mondanék..

Gondolom hülyeségek jutnának az eszébe, hogy nem szeretem eléggé vagy már nem akarok vele lenni, de ez nem igy van, gyereket is szeretnék tőle pár éven belül, de én ezt az esküvő dolgot nem akarom erőltetni.

Hogy kezdjek ebbe a mondókába bele nála?



2019. aug. 19. 12:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy, hogy figyelj nem arról van szó, hogy nem szeretlek, úgy szeretlek mint 6 éve és 6 éve ugyanúgy szeretlek mindennap, de nekem nem létfontosságú az esküvő! 6 évig is el voltunk nélküle, és mindezektől függetlenül a későbbiekben szeretnék majd tőled gyermeket, gyermekeket! Nem akartam összetörni a szíved ezzel, és azt se akarom, hogy kombinálj dolgokon, hogy veled vagy velem valami nem oké, minden oké, de nem szeretném, ha ez a téma előkerülne többet, mert engem nyomaszt.
2019. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
25%

Igazad van, semmit nem adna hozzá vagy venne el belőle. Annyi, hogy a közösségetek előtt egy egymás felé tett gesztus. Komoly értelmét vagy hasznát akkor látnám, ha nem lehetne válni vagy töredéke ennyi válás lenne csak. Jó kis csaj vagy biztos és meg akar fogni.

33/f

2019. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha van valami kifejezett, alaposan megindokolhato kifogasod a hazassaggal szemben, akkor azt mondd el neki.

Ha nincs es csak nem erzed, hogy pluszt adna, akkor ugye nem is vesz el, tehat neked igazabol mindegy. Ha neked mindegy miert mondanal nemet, nem igaz? Hiszen nem oszt nem szoroz, neki viszont oromet okoznal ezzel.

2019. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Első kettőnek köszi,

Hármas : Hát igazából nem mindegy, semmi pluszt nem ad ez tény, mert értelmét nem látom, de tényleg. Idővel majd a szülők is elkezdenek gondolom kérdezősködni, hogy na mikor lesz esküvő, mert ez a természetes, de miért?

6 éve együtt vagyunk, ebből 3 éve együtt élünk, szóval sokminden újat nem fogok megtapasztalni.

Csak lesz egy drága esküvő,után meg egy papír, és ennyi. Ja meg a gyűrű az ujjamon.

Félre értés ne essék, nem az anyagi része a baj, hisz amúgy tök jól élünk, de én nem adnám ki a pénzem egy olyan dologra aminek nem látom értelmét. Nincs olyan indokom ami szerinted értelmes lenne, de ennek nincs sok értelme, szerintem.

Nem szeretnék esküvőt, nem érzem úgymond kötelességemnek, boldog vagyok nélküle is, ennyi pont.

2019. aug. 19. 12:32
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
Azt értem, hogy neked nem fontos, de lehet, hogy neki az. Akár mert a szerelmetek felvállalásának vagy ünnepének tartja, akár mert így birtokolhat téged hivatalosan is, akár vagyoni megfontolás miatt, akár mert vallásos, vagy talán csak annyira, hogy ő sem tudja, miben hisz... ezernyi oka lehet, hogy ki miért szeretné. Kérdés, hogy ha neki fontos, akkor neked tényleg mindegy, vagy igazából félsz tőle valamiért, mert mondjuk rossz példát láttál a környezetedben és azt hiszed, ez majd elrontja, vagy valami elköteleződés lenne a részedről, hogy most már fel kell nőnöd és a gyerek nevű állomás jön... Hm?
2019. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Mint írtam, gyereket majd szeretnék,és tényleg semmi értelmes oka nincsen, mióta az eszemet tudom, érzem hogy nekem nem kell esküvő. Ennyi.
2019. aug. 19. 12:46
 7/30 anonim ***** válasza:
69%
Ha börtönbe kerül, nem látogathatod meg, ha nem vagytok házasok. Ha Ausztráliába akartok emigrálni, nem tudtok ketten 1 vízummal menni, ha nem vagytok házasok. Ezernyi előnye van a házasságnak.
2019. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Hm, most hogy ezeket tudom megfontolom. Ja nem :D
2019. aug. 19. 13:04
 9/30 anonim ***** válasza:
73%
Önző vagy és kész, ennyi.
2019. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%

Én igent mondanék neki és utána, amikor először szoba kerül az esküvő, akkor mondd el neki újra a véleményed, álláspontod és beszéljétek róla sokat.

Attól, hogy esküvőt nem szeretnél, a jegyese lehetsz. Az egy gyűrű, amit viselsz, de nem kell a felhajtás, esküvő, és nem lesz róla papír sem. De mégis valami. Lehet neki ez fontos és megelégszik ennyivel, hogy a menyasszonyának nevezhet. Sőt, mindkettőtöknek lehet gyűrűje, onnantól már tényleg csak egy papír hiányzik, amit lehet elenged.

De én semmiképp nem mondanék nemet, mert balul sülhet el és lehet, hogy a kapcsolatotokba kerülne.

2019. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!