Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ilyen fontos az esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen fontos az esküvő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves nő vagyok. A párom 26 éves.

15 éves voltam, amikor megismerkedtünk, ő az első szerelmem. Nagyon boldogok vagyunk azóta is, és még mindig úgy érzem hogy vele le tudnám élni az életemet.

A napokban észrevettem hogy tesz megjegyzéseket meg celzásokat amikből az vehető le hogy meg szeretné kérni a kezem. Tudom hogy a lánykérés nem egyenlő az esküvővel, és hogy az lehet még később, de én később sem szeretném.

Szeretem, nem arról van szó de én soha sem akartam saját esküvőt, én úgy érzem anélkül is lehet boldogan élni, és ez már csak ilyen szokás lett.

Ezt neki is elmondtam már sokszor de szerintem ő azt hitte poénkodom

nemtudom ha neki ezt elmondanám hogy fogadná, az elég gáz lenne ha megkérné a kezem és nemet mondanék..

Gondolom hülyeségek jutnának az eszébe, hogy nem szeretem eléggé vagy már nem akarok vele lenni, de ez nem igy van, gyereket is szeretnék tőle pár éven belül, de én ezt az esküvő dolgot nem akarom erőltetni.

Hogy kezdjek ebbe a mondókába bele nála?



2019. aug. 19. 12:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%

De neki meg fontos. Es ha valakivel egyutt elsz akkor illik erte megtenni dolgokat. Meg akkor is, ha toled ez aldozatokkal jar, de ebben az esetben meg csak az sincs, neked mindegy. Egy kapcsolat, foleg ha evtizedekig tart teremthet olyan helyzeteket, amikor egyikotoknek engedni kell. Egy adok-kapok jatek a kapcsolat, nem fogtok mindig mindenben egyezni.

Nem vall erzelmileg erett emberre, hogy pusztan nem akaromsag miatt a masik ember szamara fontos dolgot nem teszel meg.

Elvalt embereknel tokre ertheto, ha meg egyszer nem akarnak hazasodni, az egy nyomos erv lehet. De neked ilyened nincs, csak kotod az ebet a karohoz.

Meg meg se kertek a kezed, de te mar rettegsz a hatalmas koltsegektol. Ugy csinalsz, mintha nem volna manapsag teljesen elfogadott a szuk koru csaladi ebed lagzi es vendegsereg nelkul. Kar a hatalmas koltsegekre hivatkoznod.

Szoval mi az igazi indokod? Mert biztosan van, lathatoan szamodra fontos, hogy NE legyel hazas.

2019. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Önző vagyok? Nem vall érzelmileg érett emberre? :D

Magyarázkodni nem fogok, főleg nem idegeneknek.

Egy kapcsolat egyáltalán nem arról szól hogy ha valamit nem akarsz, azt igenis tedd meg hogy a párodnak jó legyen, ha így gondolkodtok nektek kéne felnőni, nem nekem.

A kérdés egyébként nem ez volt, ha arra nem tudsz értelmes választ adni, ne kezdj el arról beszélni amiről fogalmad sincs.

2019. aug. 19. 15:10
 13/30 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerűen megbeszélitek, mint 2 felnőtt ember. Elmondod neki , hogy szereted, de annyira, hogy neked elég ha egy életen àt a pasid, és nem szeretnéd ha a hàzastàrsad, a férjed lenne hivatalosan is. Ennyi. Őszinte kommunikàció!!! Nagyon fontos. Enélkül minden pàrkapcsolat, együttélős kapcsolat, vagy hàzassàg halàlta van ítélve.
2019. aug. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó kommented alapján látszik, mennyire vagy érett ember... :D
2019. aug. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
18%

Azért, mert a nőket kisgyerek koruktól erre neveli a társadalom, média, hogy ez életük legfontosabb dolga, enélkül nincs semmi.


Az esküvőt a legtöbb nő megköveteli előbb utóbb, először csak utalgatás, majd konkrét kérés, és a végén az ultimátum.

Ezt a férfiak látják, maguk is, és az ismerőseik közt, így ha meg akarják tartani a nőt, kénytelenek feleségül kérni egy idő után. Ezért akar téged is megkérni, nem tudja hogy nem igényled, vagy nem hiszi el.

2019. aug. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
94%

Senki nem várja el tőled, hogy olyat tegyél, ami neked rossz, csak hogy neki jó legyen. Először azt írod, neked mindegy, nem változik semmi. Akkor nyugodtan lehet esküvő, mert neked mindegy.

Ha nekem pl nincs vágyam, mit ennék aznap, de barátom nagyon enne szusit, akkor elmegyünk azt enni.

Ha nekem mindegy, hogy metróval vagy villamossal és gyalog megyek haza, de ő nem szeret metrózni, akkor megyünk ahogy ő akarja. Ez az, ha mindegy.

Utána írod, hogy igazából nem mindegy, de nem tudod miért. Az ember általában tudja, miért nem akar valamit. Nem csak úgy random valami tetszik, valami nem.

Nyilván nem kell sokat költeni esküvőre, ha nem akarsz. Én se költöttem, elég egy vacsora. Amire elvileg van pénzetek, mert jól éltek. De elmehettek ketten is, összeadnak és kész. Nem került semennyibe.

Tehát most vagy van indokod, vagy nincs és csak a mai divat szerint mondod, hogy minek esküvő. Mindenesetre nem javaslom, hogy normális indok nélkül mondj nemet. Ha én férfi lennék, és azt mondaná nekem a barátnőm hogy nem akar hozzám jönni, de nem tudja miért igazából, akkor egyrészről azt gondolnám kissé hülye, másrészről hogy csak nem akarja mondani, hogy már nem szeret úgy, de szakítani még nem akar.

2019. aug. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

De igen, errol szol a kapcsolat, foleg ha te komolyan hiszel abban, hogy 15-tol 75 eves korodig egyutt lesztek. 60 ev, szerinted sosem lesznek kenyszerhelyzetek? Szerinted sosem lesz olyan, bogy valamit ne csak mahadert, hanem a masikert tegyel?

Nem baj, majd a sajat borodon fogod megtapasztalni, hogy aki nem alkalmazkodik az porul jar. Ez a kerdes mar reg nem a hazassagrol szol, hanem arrol a beteges vilagnezetrol, hogy a parkapcsolat egy megszakitas nelkuli oromforras, nem pedig egy kuzdelmes boldogsagforras.

2019. aug. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
83%
16. Nem mindegy neki. Egyszerűen nem akar elköteleződni igazàn a pàrja mellett. Túl maceràs a vàlàs ha majd új pasit akar. A közös gyerek ebben nem akadàly, a hàzassàgból viszont jogilag is ki kell lépni, hosszadalmasabb dolog. Ezt akarja elkerülni a kérdező. Ezért nem köt hàzassàgot, bàr a pàrjàt boldoggà tenné vele. A többi csak kifogàs, hogy csak papír meg hogy semmi értelme. Kamu szöveg.
2019. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Hidd el átéltünk már ezt azt, és egy kapcsolatban a kompromisszum kötés a fontos, nem az h az egyik ráerőlteti a másikra amit ő akar.
2019. aug. 19. 18:13
 20/30 anonim ***** válasza:
81%
Én is a pasid helyében arra gondolnék, hogy szeretnél egy kiskaput hagyni a visszavonulásra.
2019. aug. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!