Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ilyen fontos az esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen fontos az esküvő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves nő vagyok. A párom 26 éves.

15 éves voltam, amikor megismerkedtünk, ő az első szerelmem. Nagyon boldogok vagyunk azóta is, és még mindig úgy érzem hogy vele le tudnám élni az életemet.

A napokban észrevettem hogy tesz megjegyzéseket meg celzásokat amikből az vehető le hogy meg szeretné kérni a kezem. Tudom hogy a lánykérés nem egyenlő az esküvővel, és hogy az lehet még később, de én később sem szeretném.

Szeretem, nem arról van szó de én soha sem akartam saját esküvőt, én úgy érzem anélkül is lehet boldogan élni, és ez már csak ilyen szokás lett.

Ezt neki is elmondtam már sokszor de szerintem ő azt hitte poénkodom

nemtudom ha neki ezt elmondanám hogy fogadná, az elég gáz lenne ha megkérné a kezem és nemet mondanék..

Gondolom hülyeségek jutnának az eszébe, hogy nem szeretem eléggé vagy már nem akarok vele lenni, de ez nem igy van, gyereket is szeretnék tőle pár éven belül, de én ezt az esküvő dolgot nem akarom erőltetni.

Hogy kezdjek ebbe a mondókába bele nála?



2019. aug. 19. 12:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy házasságkötésben hogy akarsz kompromisszumot kötni?
2019. aug. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
88%

Elég hulladék kapcsolatod lehet, ha idegen emberektől kell tanácsot kérni ahhoz, hogy kommunikálj a pároddal. Sőt, egy vicc lehet az egész, ha ő csak röhögni tud a mondanivalódon.

Keressetek magatokhoz való társat. Ő egy házasságpárti nőt, te meg olyan férfit, aki 60 éves korotokban is csak "járni" akar veled, meg akivel pasim-csajom kapcsolatban tudsz rajkókat potyogtatni.

2019. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Aztazeget, mekkora idióta vagy. 😂
2019. aug. 19. 19:51
 24/30 anonim ***** válasza:
88%
#23 Megnyugtatlak, kettőnk közül te vagy az idióta, mivel velem ellentétben te vagy az, aki ismeretleneknek picsog az interneten, hogy a fos kapcsolatában beszélgetni se tud a párjával, mert az folyton a pofájába nevet. Mondjuk az idehányt baromságaid alapján ezt nem csodálom. Na, erre a szituációra inkább illik a sírva röhögős smiley: 😂
2019. aug. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Megházasodni lehet csak polgárin is hétköznap, ami ingyenes. Jogilag megéri házasságot kötni.
2019. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
80%

Szappannal kene kimosni a szadat kisholgy. Tenyleg van valami csontvaz a szekrenyedben, ha mindenre ilyen alavalo modon reagalsz.

Majd legyszi ird meg mit mondott eleted szerelme az elutasitasra.

2019. aug. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Házasodni ingyen van (hétköznap két tanúval, ez pl. kompromisszzum), minden más kerül pénzbe, viszont a rossz hírem az, hogy ez sem jó érv mert az esküvők többsége a nászajándékba kapott összegekből de legalább nullásra kijön.
2019. aug. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog működni ez a kapcsolat, ha ebben nem egyeznek az elveitek. Ha ő esküvőt akar, és neki ez fontos, neked pedig nem, akkor nem egymást keresitek. Ebben a kérdésben nem lehet kompromisszumot kötni, mert vagy ő mond le egy olyan dologról, ami fontos neki, vagy te mész bele olyanba, amit nem szeretnél.
2019. aug. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a nagy felhajtás az oka, hogy nem akarsz esküdni, meg lehet tenni ingyenesen bármelyik hétköznap az anyakönyvvezető előtt. Házasként azért könnyebb intézni a dolgokat, főleg ha már gyerek is lesz. Pl ha nem vagytok házasok, nem ő lesz automatikusan a gyermek apja, hanem nyilatkozatokkal kell igazolni, nem lesztek automatikusan egymás örökösei sem. Nyilván még fiatalok vagytok, de ez semmit nem jelent, nem lehet abból kiindulni, hogy velem úgysem történhet semmi. Szóval ha nem szeretnétek házasságot kötni, ezekre időben gondoljatok.


Nem kötelező egyebkent mindenkinek házasodni, így nektek sem, viszont az érv ne az legyen, hogy nem szeretnél felhajtást, mert házasodni úgy is lehet, hogy az “utcáról fogtok” két tanút. Bementek alàírtok és kész, mindenféle körítés nélkül

2019. aug. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért fontos a házasság azt a párodtól kéne megkérdezned, mert én leírhatom, hogy NEKEM miért fontos, de ezzel nem leszel előrébb...

Javaslom is, hogy ezt az őszinte beszélgetést ejtsétek meg mielőbb. Fölösleges ezzel játszmázni: ő célozgat, de próbálsz hárítani, azt persze ő nem érti (vagy nem akarja érteni). Mondd el, hogy te miért nem akarsz házasodni, majd hallgasd meg az ő álláspontját is.

Ahogy már írták, maga a házasságkötés egyébként kell, hogy a felhajtásról és a pénzről szóljon. Ha nem hétvégén, hivatali időben házasodtok, esetleg utána a szűk családdal beültök egy étterembe, akkor nem kerül többe, mint egy szülinapi családos vacsora.

Kicsit furcsállom, ha valaki nem akar esküvőt, mert "neki nem fontos". Ha nem fontos, akkor mire fel ez a nagy ellenállás. Nekem ha valami nem fontos, de a páromnak igen, akkor belemegyek (pl. neki fontos, hogy legyen seggmosó a fürdőben. Nekem mindegy, de ha neki fontos, akkor miért is álljak ellen?). Gond akkor van, ha az egyik fél szeretne valamit, a másik viszont ezt valamilyen indokkal ellenzi.

2019. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!