Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Melyik kézen hordjuk az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik kézen hordjuk az eljegyzesi gyürüt?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 19. 20:53
 1/10 anonim válasza:
89%
Bal gyűrűs ujj.
2020. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz
2020. ápr. 19. 21:06
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Ahol szeretnéd.
2020. ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Nekunk az ekszerboltban ugy magyaraztak, hogy a jeggyurut mindegy hol hordod, de altalaban a jobb kezen hordjak /altalaban gyurusujj, en a kozepson hordom, mert a gyurusujjamon a vekony gyuruk nem allnak jól/, a karikagyurut pedig a sziv oldalan, a bal gyurusujjon hordjak.
2020. ápr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Jobb oldalon. Jobb oldali gyűrűsujjon hordott gyűrű a hűséget szimbolizálja. Bal oldali gyűrűsujjon hordott gyűrű általában csak dísz. Vagyis nálunk széles körben így terjedt el.
2020. ápr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Régen az esküvő előtt a bal gyűrűs ujjon, esküvő után a jobb gyűrűs ujjra került.

Manapság jobb és bal gyűrűs ujjon is láttam már a karikagyűrűt.

Mi is a balon hordjuk, mert amikor terhes lettem a jobbra már nem jött fel, a balra még igen. A férjem is megcserélte és azóta megszokásból ott hordjuk.

2020. ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom hogy bal és esküvő után átkerül a jobbra. Én most bal kézen hordom, a középső ujjamon mert csak azon néz ki jól. A jobb középsőn egy másik gyűrű van, lehet hogy majd megcserélem de szerintem ez nem olyan fontos. Nekem az a lényeg, hogy olyan ujjon legyen ahol kényelmes és jó a méret.
2020. ápr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Ahol akarod. Magyarországon nincs erre hagyomány, nem szokás a külön eljegyzési gyűrű, csak a karikagyűrű.
2020. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, általában úgy szokás, hogy esküvő előtt baj kézen, esküvő után jobb kézen. Mármint a karikagyűrűt, én azt tekintem eljegyzésinek. Más ékszert hordhatsz máshol...

De amúgy meg, ahol jól esik. Ismerősöm X éve házas és a bal kisujján hordja a karikagyűrűt, mert csak oda megy fel.. :))

2020. ápr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a bal kezemen hordom az eljegyzésit, jobb kezemen a karikát. Szerintem mindenki úgy hordja ahogy kényelmes.
2020. ápr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!