Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért nem divat manapság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem divat manapság, hogy sokan együtt élnek évekig, de se eljegyzés, se esküvő?

Figyelt kérdés
2020. máj. 7. 19:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. És miért ne lehetne?
2020. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%

- azon felül amit fentebb írtak: egy elkerülhető plusszköltség

- jobban belegondolva: a házasságok nagyja része válással végződik, ami még költségesebb

2020. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 geza tozser ***** válasza:
41%

A négy év "együtt

élés" nem okvetlenűl hoz sikert, van aki az nélkűl is "szerehcsés".

PÉLDÁUL MI.

Én pár hónap ismeretség (semmi egyútt élés..)után nősűltem éd NEGYVEN EGY ÉVE VAGYUNK HÁZASOK..

Ezt add össze..

2020. máj. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 kriszpo ***** válasza:
75%

Kb. 10 évig voltunk élettársi kapcsolatban, azután házasodtunk össze.

Ennek két oka volt:

1. Nem tartottuk olyan fontosnak, így is szerettük egymást.

2. Egy esküvő nem 100.000.- Ft

Most házasként nem változott semmi, csak van róla egy papírunk, hogy állam tudomásul vette, hogy együtt vagyunk.

2020. máj. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
33%
Ez leginkább azért van mert hatalmasra nőtt az erkölcstelenség a világban. Az erkölcs fogalma gyakorlatilag a párkapcsolatokban az együttélés terén szinte teljesen kiveszett.Azért ment a legtöbben így élnek egymás mellett,azért ez még nem lessz jó dolog. Én inkább maradi vagyok de házasság nélkül nem élek együtt nővel(persze férfival sem,főleg).Ha teheted élj házasságban vagy inkább egyedül, boldogabb leszel mert így nem teszitek egymást tönkre. Ami fontos hogy nem szerelemből válassz hanem a hasonló gondolkodásmód a legfontosabb mert ha szerelemből leszel együtt valakivel az igazából a testi vágyakra épül, de az hamar ki fog hülni és nem tudtok egymással mit kezdeni.És ha meg tudod állni ne is szexelj házasság előtt, ez be fogja aranyozni az utána lévő kapcsolatotokat. (Mielőtt bárki megkérdezné, igen ezt én komolyan gondolom.)
2020. máj. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
64%
Mivel Magyarországon abszolút semmi haszna nincs a házasságnak, ezért sok értelme nincs. Ha mondjuk más lenne az adózás (pl. nem személyi jövedelemadó lenne, hanem családi), akkor lenne jelentősége, de így nincs. Persze ha gyerekek is vannak a képben, az már más ügy.
2020. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
33%
A "házasság" plusz kiadásra reagálnék. Ha egy élettársi kapcsolatban közösen szereztek vagyont, azt válás után hogyan osztjátok meg? Ha közben lesz gyerek, ugyanúgy kell, vagy legalábbis nem árt a gyermekelhelyezést hivatalosan is lejátszani, a gyerektartással együtt. Szóval a macera akkor is áll. Egy esküvőnek az ára sem sok. Anyakönyvvezetőnél kell fizetni. Persze aki templomot és lagzit akar, meg puccos helyen puccos szertartást csilli-villi videóval meg képekkel, ott bizony fel lehet kötni a gatyát. Mi 5 éve kb 400ból megrendeztük 65 vendégnek. Ebből 300 jött vissza. De hogy miért nem divat az esküvő? Szerintem az emberek felelősségvállalása hiányzik, na meg az elköteleződés. Én 35 voltam mikor úgy éreztem megházasodnék. Ekkor már egy vadházasság után voltam egy gyerekkel. Aztán megtaláltam a megfelelő nőt és feleségül vettem. Soha nem hagynám el. Egy évet éltünk együtt előtte.
2020. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 kriszpo ***** válasza:
36%

#17:Remélem, hogy a "házasság" plusz költséggel nem ránk céloztál. Esküvőről írtam, nem házasságról. Valóban nem kevés pénzbe kerül (de ez relatív). Nekünk 2 éve az esküvő, lagzi 30 fő részére kb. 800.000.- mert azért valljuk be, hogy aki először házasodik, legtöbbje szereti megadni a módját és sajnos manapság ez a kb.800e nagyon az alja. Ennyit azért érdemes összespórolni, annak aki ilyesmit szeretne. Persze az sem mindegy ki melyik "rétegből" származik és mi az igény. Nem összehasonlítható a felső tízezer és az önkormányzati esküvő + vacsi családdal "esküvő".

Amúgy meg az életben minden pénzbe kerül, ennek csak egy kis része az esküvő és a házasság "költségei".

Továbbá, igen, valóban a mai fiatalság 20-30 éves korosztály más mint generációkkal ezelőtt, ami a felelősségvállalást (is) illeti (akinek nem inge...), de ezt hozza magával a modern világ.

2020. máj. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

#18. Feleségem felvilágosított, hogy mindennel együtt inkább 700 volt 😁. Na de a lényeg: ha valakinek az esküvő fontos, akkor olcsón is megúszhatja. De ha vagyonokat akar költeni a lagzira, akármilyen ok miatt, hát tegye. Ettől nem lesz jobb sem a későbbi házassága , sem az élete. Mi inkább utaztunk a rongyrázás helyett.


A felelőtlen élet nem a modern korall jár, hanem a neveléssel. Sajnos tapasztalom a szülők hozzáállását.

2020. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen mindegy, hogy 20 ezer vagy 2 millió az esküvő. 20 ezret se költ el az értelmes ember olyanra ami semmilyen pozitívumot nem ad az életéhez és semmilyen plusszt a kapcsolatához. Pláne nem fordít rá több hetet az életéből ilyen dolog szervezésére.
2020. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!