Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hölgyek, miért fontos nektek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek, miért fontos nektek az eljegyezés/esküvő?

Figyelt kérdés

Miért számít az a + gyűrű/papír? Ha amúgy jól megvagytok a párotokkal, együtt éltek, stb, akkor miért fontos ez annyira?

Nem kötekedésnek szánom a kérdést, tényleg érdekel :)


2020. máj. 21. 15:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Van, akinek fontos, van, akinek nem. Képzeld, még olyan is előfordul, hogy léteznek olyan nők, akik pontosan ugyanúgy gondolkodnak, mint te, kérdező. Na, most meglepődtél?
2020. máj. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert jelzi a másik szándékának a komolyságát és az elköteleződését. Ja, és gyereket nem vállalnék senkivel anélkül, hogy feleségül venne.
2020. máj. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Férfi vagyok, de azért csak írok én is. :)


Az nem csak egy gyűrű és nem csak egy papír. A dolognak komoly lelki háttere is van. Nehéz lenne megmagyarázni, de ha valakivel összeházasodsz, akkor megváltozik a kapcsolatotok. Kapcsolatban élni olyan, mint egy közös utazás, összeházasodni pedig olyan, mint amikor megérkezel az úticélodhoz.

Persze, a házasságot is fel lehet bontani, nem a technikai oldala lesz, ami szorosabban köti egymáshoz azokat, akik házasságra adják a fejüket, hanem az, ami a gesztus, a szertartás mögött van. Aki ezt csak egy darab aranynak meg papírnak tartja, az sosem fogja megérteni a lényegét.

2020. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Egyrészt a gyerek-kérdés miatt nekem is, másrészt meg nekem az nem egy megbízható, tartós kapcsolat jele, ha 30-40 évesen is csak valaki "csaja" vagyok. Az élettárs még hagyján, de az is jogi fogalom, ha már azt bejegyeztetjük az anyakönyvvezetőnél, akkor ennyi erővel össze is házasodhatunk, szóval érted. Számomra ha valaki nagyon nem akar elköteleződni hivatalos formában is, az azt jelenti, hogy én csak egy átmeneti állapot vagyok az életében, mintha arra számítana, hogy X idő múlva úgyis szakítunk, és akkor meg akarja tartani magának a "könnyű" lelépés lehetőségét. Nem mintha válni nem lehetne, de azért az ember kétszer is meggondolja, belevág-e, hiszen sokkal bonyolultabb procedúráról beszélünk, mint egy sima szétköltözés esetén.
2020. máj. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

Nem a gyűrű meg a papír a fontos, hanem a gesztus a másik részéről. Hogy velem akarja leeélni az életét, hogy nincs szüksége más nőre. És persze, önmagában a házasság nem jelent örökké tartó kapcsolatot, hiszen el lehet válni. De ha valaki komolyan gondolja, akkor nem jegyez el minden jöttmentet, csak akivel valóban el tudja képzelni az életét.

Ha valaki x év kapcsolat után sem képes ezt meglépni, az olyan érzés, mintha csak egy jobbra várna. Mintha úgy lenne az egész kapcsolattal, hogy "ha nem jön jobb, akkor ez is megfelel. De azért ha az utamba akad egy versenyképesebb jelentkező, akkor dobbantok".

2020. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11%
Anyagilag biztosabb.
2020. máj. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Azért, mert nem fogok csak úgy szülni a levegőbe. A házasság meg nem gyűrű és nem papír, hanem egy jogi esemény.

Jellemzően a nő karrierje torpan meg a szülés miatt, nem a férfié. ha esetleg megromlana a kapcsolat, nem akar hátrányos helyzetbe kerülni.

Persze nyilván nem ez az elsődleges gondolat, de mindent számításba kell venni. Másrészt egy család úgy kerek, ha szülők házasok, nem csak összecuccoltak, mint a tinik.

2020. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

1. Nekem a spiritualitása a legfontosabb. Hogy van egy szép, meghitt ceremónia, ahol felvállaljuk egymást és hogy egymással akarjuk leélni az életünket. A lagzi, rongyrázás része sosem érdekelt, én a magam részéről egy szűk körű, lakodalom nélküli polgári szertartással is meg lennék elégedve.

2. Nekem az a kapcsolat magasabb szintre emelése, ha nemcsak elvagyunk egymás mellett.

3. Ki tudja, mit hoz a jövő, milyen törvényeket hoznak... az fix, hogy a házasság mindig egy biztos pont lesz. Ha pl. a párom kórházba kerül, beengedjenek hozzá stb. Jogilag jobban be vagyok biztosítva.

2020. máj. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Hagyjuk már ezt a papír dumát, a házasság intézménye több mint papir, az csak hivatalossá teszi. Azért fontos nekem is és páromnak is, mert a barátnő, barát, nem fejezi ki azt amit egymás iránt érzünk, ezért lettünk menyasszony és vőlegény, de nagyon szeretnénk ha feleségem, férjem megszólítás illene minket. Mert ez több. Különleges. Barátnőd lehet száz is, de feleség jó esetben csak egy. Ha tisztelsz, szeretsz, kívánsz valakit és egyértelmű, higy életed is összekötő vele ezzel megunneplitek a szerelmetejet, azokkoreben akiket szerették és fontosak nektek. Nem tudom mi ebben olyan szörnyű.
2020. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%

Rettenetesen sajnálom azokat az embereket akik házasság nélkül nem érzika párjuk elköteleződését. Nyilván mert valójában nincs is.

Nekem sosem volt nőként sem szükségem ilyenre. Az első perctől fogva napi szinten kifejezzük az elköteleződést.

Amihez meg a házasság plusszt ad és csak akkor érzik, hogy halad valahova a kapcsolat az eleve egy fos kapcsolat.

2020. máj. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!