Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyiért vesztek/vennétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyiért vesztek/vennétek eljegyzési gyűrűt és milyen fajtát?

Figyelt kérdés
Havi nettó kereset 350E.

2020. jún. 17. 15:18
A kérdező szavazást indított:
Gyémánt
Fehérarany
Ezüst
Arany
Cirkonköves
28 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a leendő asszonykán múlik.


Hiába mondom én, hogy antik hatású fehérarany gyűrűt szeretnék rubinkővel, ha a te drága kedvesed hányni tudna a fehérarany-rubint kombinációjától.


Alapjáraton milyen ékszereket hord? Ezüstös színűeket (szürke) ez vagy arany (sárga) színűeket? Nagy, giccses lánykérésre vágyik, vagy valami szolídra? Szereti/ tudja értékelni a drága ékszert vagy sem? Mennyi megtakarításod van? Mennyit szánsz rá erre jó szívvel?

2020. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A legjobb barátnőm barátja kért meg, hogy adjak tanácsot gyűrű terén, mert ő semmit sem ért hozzá. Ő azt hallotta, hogy egy havi fizetés összegét "illik" rákölteni. Ezért kérdeztem.
2020. jún. 17. 15:27
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmin nem változtat. Attól hogy nem a te asszonykád, a vőlegénynek igenis kell alap dolgokat tudnia. Kérdezd meg tőle ezeket, és a válaszok alapján szépen kirajzolódik a jó döntés.

Ha a vőlegény ilyen alap dolgokra nem emlékszik, és nincs benne annyi, hogy gyorsan megfigyelje, akkor kész vicc házasságról meg eljegyzésről beszélni.

2020. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, mennyit illik rá költeni, de a barátnőd ízlését ismered, szóval a formáról, típusról, színről és kőről tudsz valami visszajelzést adni neki.
2020. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Persze, a gyűrű kinézete kb megvan, csak az érdekelt, hogy mennyit illik rászánni és hogy milyen anyagból készüljön?
2020. jún. 17. 15:41
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ , mennyi pénze van. Most a nettó nem lényeg. Lehet hitele van, lehet nem...


Amúgy meg a baratno ízlése számít. Most hiába írom, hogy nekem a fehér arany, gyémánt köves tetszik, ha neki a sárga.

2020. jún. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Egy forintot nem költenék nőként sem egy olyan gyűrűre amit max 1 évig hordok. A párom sem. Az eljegyzésnek semmi értelmét nem látom. A házasság legyen egy közös döntés.
2020. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 200.000 Ft mehet simán plafonnak. De abban már gyémánt van és arany. Elvégre ez egyszeri alkalom.
2020. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a mondás úgy van, hogy 3 havi fizetés "illik" legyen az ára. De persze ez hülyeség, az ékszerárusok találhatták ki. Inkább az kéne legyen a szempont, hogy a barátnő ízléséhez igazodó, szép gyűrű legyen. Ha amúgy nem hord aranyat, akkkr fehérarany. Az ezüst is szép, de nem olyan strapabíró. A kő megint a lányon múlik. Szerintem azt azert mindenki be tudja lőni, hogy milyen típus a barátnője, mennyire érdeklil az ilyen dolgok, örülne-e egy cirkóniának, vagy neki kell a gyémánt. Nekem pl drágaköves, de nem gyémántos gyűrűm van, mert színeset szerettem volna.

Az ára is ezen múlik, ha kell a gyémánt, és feltűnőbb darabot akar nagy vagy sok kővel, akkor 250-300 ezer Ft. Ha nem kell bele gyémánt, akkor 100 alatt is simán kijön.

2020. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nőként akármennyit is keres a párom, 100 ezer forintos gyűrűnél szerintem semmiképp nem kell drágább. Amiket nézegettem, hogy nekem tetszenének, azok 60-70 ezer között voltak.

Én az ezüst szint jobban szeretem, viszont az ezüst könnyebben deformálódik és elszíneződik, így a fehéraranyat választanám. De van, akinek még a sárga- vagy épp a rozéarany tetszik. Célszerű megnézni, hogy az adott illető inkább arany vagy inkább ezüst színű ékszereket hord.

Szerintem a gyémánt felesleges, úgy sem tudja senki ránézésre, hogy cirkónia vagy gyémánt. De nekem személy szerint a színes kövek és a féldrágakövek tetszenek.

2020. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!