Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Csinálhatom majd igy is?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csinálhatom majd igy is?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elég bonyolult leszek remelem azert érthető lesz. Mostanában terveztem megkérni a barátnőm kezét, sokat olvastam utanna. Ez történne kísérő (köves) gyűrűvel. Azonban a szüleivel nem a legjobb a viszonyom ami nagyon elkeserít..Ugy gondoltuk hogy ez csak egy ajándék gyűrű lenne a barátnőmnek, marmint ezt mondjuk a szüleinek. Tehát nem eljegyzés szandekabol..tudom nem jo megoldás ezt mondani nekik de jelenleg nem akarjuk elmondani..Kérdésem: hallottam a jeggyururol ami sima karika altalaban. Ha azt majd (később lehet honapok evek) megveszem es mondjuk azzal "eljegyzem" az lehetséges ? Hogy a szülők akkor tudják meg?Tehat magyarul ugy mukodne mint egy kísérő gyűrű( es arrol mar tudnanak szulok is) aztan venném meg ugye a másik párját ami az enyem lenne. Mukodhet ez igy?

jeggyuru lehet esetleg kísérő gyűrű? amit ugyan ugy hordhat mint egy kísérő gyűrű hosszabb ideig? Koszonom elore is..


2020. jún. 28. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gyerekes felfogás ez a szülők ne tudják meg izé. Felnőttek vagytok vagy nem?

Ez az eljegyzési gyűrű (köves) amerikai szokás. Nekem azt a érzetet kelti, hogy tessék itt van eljegyzési gyűrű, legalább csendbe leszel pár évig...

Magyarországon van karika (1pár, női és férfi) illetve a nőnek kísérő köves gyűrű. De a kísérő is opcionális.

De, bárhogy csinálhatod, ahogy nektek okés.

2020. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha eljegyzed, költözzetek is össze. És akkor nem kell titkolózni.
2020. jún. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges titkolózni. Majd elfogadják a jegyességet. Ha kiderül a hazugság, csak rosszabb lesz a viszony.
2020. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon gyerekek vagytok még a házassághoz, ha jól értem együtt sem éltek még. Hatalmas butaság így még csak gondolkozni is az esküvőn!
2020. jún. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Ennek így mi értelme van? Ha együtt sem éltek, minek jegyeznéd el?
2020. jún. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mert vele szeretném leelni az eletem, es kozos jövőt!!! Ezért jegyezném el, es most érzem hogy szeretném. szerintem nem az összeköltözéstől függ ez.
2020. jún. 29. 07:30
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Fölösleges a kövesgyűrűvel bohóckodni, meg titkolni a szülei előtt. Mindent titkolni fogtok? Az esküvőt is, a gyereket is, stb.?

Ha úgy érzitek, hogy a kapcsolatotok megérett arra, hogy belátható időn belül összeházasodjatok, akkor üljetek le és beszéljétek ezt meg. Két felnőtt vagytok, ez a ti döntéseket, nem ők fognak házasodni helyettetek.

"Kérdésem: hallottam a jeggyururol ami sima karika altalaban. Ha azt majd (később lehet honapok evek) megveszem es mondjuk azzal "eljegyzem" az lehetséges ?"

Nálunk pl. az a szokás, hogy nincs is kövesgyűrű (vagy ha van, akkor kvázi mint ajándék) és a karikagyűrűvel történik az eljegyzés, amit mindketten hordanak, esküvő előtt bal kézen, majd átkerül jobb kézre. Szerintem sokkal kifejezőbb, mint a kövesgyűrű, amit csak a nő hord. A karikagyűrű párban van, sokkal jobban kifejezi az összetartozást.

2020. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es, köszönöm:) !
2020. jún. 29. 09:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Úgy jó lehet közös jövőt tervezni, hogy nem is ismeritek egymást igazán. :) De nem baj, nem az én bajom. Nyilván amúgy a procedúra körülményessége is vet fel kérdéseket, meg hogy a barátnőd miért nem tud felvállalni a szülei előtt, na de mindegy.
2020. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

kedves 9 es ne szolj olyanba amirol gozod sincs, ez mar nem a te dolgod:) felvállal tudjak hogy egyutt vagyunk, akadnak nehézségeink ettol fuggetlen ,de a részletekbe ne menjünk bele mert latom gozod sincs arrol amit irsz illetve nem te lennel az a szemely akivel ezt megbeszelnem:) nem vagy ra kíváncsi ertem en..

en meg rad nem vagyok.

2020. jún. 29. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!