Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Korai lenne a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korai lenne a házasság?

Figyelt kérdés
Párommal négy éve ismerjük egymást, azóta vagyunk együtt. Ő egyetemre jár, én pedig még egy évet gimnáziumba. Jövőre leszek 19 éves, és fél éve megkérte a kezemet. Szerintetek, ha gimi után összeházasodunk, akkor az korai lenne?
2011. júl. 14. 13:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem igen.
2011. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 napietus ***** válasza:
58%
szerintem is korai. 18-19 évesen nem vagy érett a házasságra. tudod, ahhoz kevés a szerelem.
2011. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is.
2011. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
gimi után nem akarsz valamit még tanulni, mert ha igen akkor várj egy kicsit a házassággal.
2011. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 mééééz válasza:
87%
szerintem várd meg,hogy hogy alakul az életed gimi után.rengeteg változás fog történni.de én azt ajánlom,hogy mindenképpen úgy házasodjatok,hogy valamekkora anyagi háttérrel rendelkeztek.
2011. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%
korai még...egyáltalán együtt éltek már?meg minek kapkodni,aztán később rájössz vagy esetleg ő döbben rá,hogy mégsem vagytok egymáshoz valók...várjatok vele,a szerelem a fontos,a papír várhat
2011. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

14 évesen választottad, nem biztos, hogy elég érett voltál.

Várjatok még, te is válassz szakmát, pályát és fejezd is be, utána döntsetek.

2011. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is, az ilyen fiatalon köttetett házasságok halálra vannak ítélve, s persze sok túl korán született kisbaba is származik ezekből.
2011. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

A személyes véleményem az, hogy korai. Nem azért, mert nem ismeritek egymást elég régóta, hanem mert nagyon fiatalok vagytok. Ha jól veszem ki a leírtakból, még mindketten iskolába jártok. Nem ismeritek egyáltalán azt az életformát, mikor az ember dolgozik, önállóan él, saját magáért felelős. Az iskola elvégzése után egy ilyen életformára átváltani komoly változás, ami a személyiség jelentős változását is magával hozza. Néhány év múlva mindketten más emberek lesztek egy csomó mindenben, és ki tudja, akkor is egymást akarjátok-e majd, vagy inkább valami olyan utat követnétek, amit most még nem is ismertek? Ez nem életkorfüggő, sok idősebbnek is azért megy tönkre a házassága, mert az akkor nagyon hasonló életmódot folytató egyetemi szerelmével házasodik össze, aztán mikor lediplomáznak, egész eltérő irányokba fejlődnek tovább.


Nem állítom, hogy egy ilyen házasság nem lehet nagyon boldog egy életen át (ilyen párt is ismerek, 30 éve házasok és 4 gyerekük van), de ez nagyon ritka. Van még időtök, lehettek együtt házasság nélkül is még jó néhány évig, nem maradtok le semmiről. Aztán pár év múlva, több tapasztalattal a hátatok mögött még mindig dönthettek úgy, hogy összeházasodtok.


Akárhogy is alakul, sok sikert és boldogságot kívánok mindkettőtöknek!


N32

2011. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Szerintem ezt neked/nektek kellene eldöntened/eldöntenetek. Ismeretlenül nem lehet megállapítani, hogy szerencsés volna-e, ha már egy év múlva összeházasodtok. Mi mondjuk úgy beszéltük meg a párommal, hogy az eljegyzés után(ami októberben lesz) 3-4 éven belül tartjuk meg. Szóval, ha te úgy érzed, hogy hozzá szeretnél már most menni mármint miután befejezted a gimnáziumot az szíved joga, de ha még nem vagy rá felkészülve akkor várjatok még vele, ha a párod szeret akkor meg fogja érteni. Remélem helyesen fogsz dönteni. Sok szerencsét, és sok boldogságot!

2011. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!