Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Egy "jó" házasság milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy "jó" házasság milyen változásokon megy keresztül az évek során? És mitől jó egy házasság?

Figyelt kérdés

Szépen kérem ,hogy csak azok írjanak, akik házasok vagy élettársi viszonyban élnek vkivel. Amire puszta gondolati úton lehet következtetni, arra tudok magam is. A "jó" azért van idézőjelbe téve , mert ennek megítélése nyilván emberfüggő , mégis úgy gondolom , hogy egy jó házasságnak vannak általánosítható ismérvei , ezért merem feltenni ezt a kérdést. Akik kevesebb mint 10 éve házasok , szeretném hogyha kétéves szakaszokban írnának házasságukról: milyen volt 2 , 4, 6, 8 év elteltével. Akik több mint 10 éve , szeretném ,hogy ha 5 éves szakaszokban... Persze ha vki úgy látja ,hogy a házassága számára valamelyest elhatárolható szakaszokból áll , és egyes szakaszok nem 2 vagy 5 évig tartottak , akkor nem kell betartania a 2 és 5 éves szakaszolást. Nagyon szépen köszönöm előre is az időt és a fáradságot, amit erre a kérdésre fordítanak. (Férfiak véleménye jobban érdekel, de természetesen nagyon kíváncsi vagyok a nők véleményére is.)


Változások alatt azt értem ,hogy az idő múlásával 1. hogy látjátok a másikat (milyen, mennyire megfelelő stb. ) 2. hogyan viszonyultok hozzá (tisztelettel-anélkül, felnéztek rá- nem , úgy mint egy családtaghoz , úgy mint egy baráthoz, úgy mint egy frissen szerzett barátnőhöz/baráthoz , úgy mint egy sima társhoz /"cinkoshoz" stb.) 3. mit éreztek iránta (szerelem , szeretet , baráti kötődés , közöny , utálat , vagy ha többet ezek közül , akkor melyik dominál stb. ) 4. hogyan érzitek magatokat a házasságban.

Jah és e szakaszokon belül hogyan alakul a szexuális élet? Több év házasság után nem válik unalmassá , izgalom nélkülivé és egyhangúvá? Előfordul ,hogy mást képzeltek el közben? Vagy éreztek vágyat rá ,hogy lefeküdjetek vkivel , aki számotokra új , ismeretlen, izgalmas, felfedezetlen? Szerintetek mi a titka a monogámiának?


2011. márc. 22. 04:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

Chapman:A házasság négy évszaka című könyv nagyon jól és gyakorlatiasan leírja :) azért nem írok konkrétat, mert mi csak 2 éve vagyunk házasok (előtte soha nem éltünk együtt semmilyen formában), így még viszonylag rövid időről tudnék írni. No meg most szaladnom is kell,reggelizünk a picivel,Férjemmel:)

a könyv irtó jó, olvastam, érdemes megvenni!!

2011. márc. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

off: dolgozati téma ez? olyan pontosan meghatároztad a kritériumokat :)

szívesen válaszolnék, de féléves házasok vagyunk csak :(

2011. márc. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én ilyen tudományosan nem tudok, meg nem is akarok válaszolni, de megteszem spontán.

Először 16 évig voltam házas. Rég volt, összefolyik, nem emlékszem különösebb szakaszokra, csak kettőt tudnék megkülönböztetni. Amikor még szerettem, felnéztem rá. Ez kb 13 évig volt. Minden ok volt, két gyereket neveltünk boldogan, békében. A szexuális életünk folyamatosan fejlődött, izgalmas volt, soha nem untam. Nekem ő volt az első pasim. Jól viseltem a rossz tulajdonságait, nem okozott gondot. Neki sem az enyémek. Aztán egyszer besokalltam. Azt vettem észre nem tudom tisztelni. Rengeteget kiabált, ez tett be. Aztán mivel nem tiszteltem, rájöttem, nem is szeretem már. Megcsaltam.

Válás. Most együtt élek a volt szeretőmmel. Öt éve vagyunk együtt, ez ugye összecsúszik a házasságom utolsó két évével. 3 éve együtt élünk. Itt már keményebb a csiszolódás, berozsdál az ember 35 év alatt. De mindig megbeszélünk mindent, és ez egyre közelebb hoz minket egymáshoz. A megbeszélés mindig hiányzott a volt házasságomból, tán ezért nem tudtuk végig csinálni. Ebben a kapcsolatban is egyre jobb a szex. Ebben barátok is vagyunk, az előzőben nem. Szeretet tisztelet megvan, szóval az első szakaszban járunk még, ki tudja meddig, és ki tudja mit hoz a jövő. 38/nő, nem túl tudományos leírás, de szemezgess ha gondolod.

2011. márc. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Amúgy nem dolgozattéma, csak biztos akartam lenni benne ,hogy érthető a kérdésem. :)
2011. márc. 22. 09:24
 5/17 A kérdező kommentje:
Jah és a könyvet elolvasom.
2011. márc. 22. 09:26
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 8 éve vagyok együtt a párommal, ebből 6 év együtt élés és 4 év házasság. Mivel 10 év alatt vannak az együtt töltött évek számai, így 2 éves szakaszokban írom le. Az első két év a fájdalmasan szép, full szerelmes időszak, hőskorszak, mindketten égtünk a szerelemtől. Utána még 1 évig ugyanez volt kb. A negyedik évtől összeköltöztünk. Ott már kijöttek bizonyos dolgok, amik miatt kicsit másnak láttam őt. Ugyanúgy szerettük egymást, de az együtt éléskor voltak apró súrlódások, össze kelett csiszolódnunk. Tudod, ilyen dolgok, hogy reggel milyen gyűrött, fél óráig ül a wc-n. :D De ettől még nagyon szereti az ember a másikat, csak rájön, hogy nem egy csodalény, hanem ő is egy egyszerű ember. Ettől még érzelmek nem változtak meg bennem. Bár már nem olyan szerelmes csodálattal néztem rá. Az ötödik évtől mindenféle külső problémáink lettek, amitől stresszesek és kedvetlenek lettünk. Kb. innentől datálom, hogy a szexuális együttlétek ritkultak. Amúgy sem voltunk azok a minden nap 6x egymásra ugró tipusok, de az ötödik évtől érezhetően kevesebbet kerestük ilyen szempontból egymás társaságát. Még mindig szerettük egymást ekkor is, de hol egyikünknek, hol másikunknak volt valami lelki nyavalyája ami miatt fáradtak voltunk. A hatodik év kb. ugyanilyen volt, megspékelve azzal, hogy az én libidóm (nő vagyok) annyira lement a béka s...gge alá, hogy durva. Egyszerűen nem kívántam a szexet, a párom meg igen, sokszor utasítottam vissza. De nem volt senki nálam a képben, őt szerettem, csak szexuálisan nagyon kevés volt az igényem. A 7. évben nekem sok csalódás volt a lelkemben, ezeket nem részletezem. Nem sikerültek dolgok amiket elképzeltünk és én úgy gondolom, hogy bár nem tehet róla, a párom miatt volt. (rajta kívü álló okok) Most vagyunk a 8. évben és fordult a kocka. Én kívánnám jobban a szexet, most meg ő nem annyira. Nem is megy, szóval, most ilyen nyögvenyelős, erőltetett, teljesíteni akaró (de nem tud) a részéről. Én nem gondoltam másra még szeretkezés közben, soha nem csaltam meg. Már nem akkora szememben, mint volt de még mindig szeretem. Ő a társam. Visszahozni biztosan nem lehet azt az első két három éves, hősszerelmes korszakot. Az fizikailag lehetetlen szerintem. De úgy gondolom, hogy van egy erős kötelék közöttünk, volt egy nagyon jó alapunk (érzelmi) és meg tudjuk oldani a problémáinkat majd, ahogy eddig is. Én türelmes és együttműködő vagyok most, hogy látom ő "fulladt ki" testileg lelkileg. Ő sem csalt meg és hagyott el, mikor én voltam ilyen passzban. Összefoglalva: most azért meglehetősen egyhangúnak és uncsinak érzem a dolgokat, voltunk már sokkal jobban is. De szeretem és nem tudok elképzelni senki mást. Nem vagyok azok a szinten érzelmileg, hogy bárki más is beleférhetne a lelkembe.
2011. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy nem is 2 éves szakaszokban írtam le végül, bocs. :)
2011. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
09:32: Ezt jó volt olvasni. Még ha nehezebb időszakon is mentek keresztül, tudd hogy nagyon szerencsés vagy.
2011. márc. 22. 09:40
 9/17 anonim ***** válasza:

Mi 13 éve vagyunk házasok.

Előre is bocs, hogy nem úgy részletezem, ahogy kérted. Nekünk az első 7 év kettecskén nagyon jól telt. Utána jött az első kisbabánk, amikor más módon még jobb lett, meglett a gyümölcsünk ez nagy élmény volt. Itt kiderült, hogy tényleg imádjuk egymást, és megteszünk bármit egymásért, mert bevallom, nem lehetett könnyű férjemnek végignéznia a hangulatváltozásaimat ami a terhességgel járt és még kicsit utána is. Nagyon értékeltem, hogy megértő ! Sex az kevesebb lett azóta, már túl vagyunk azon az időszakon, hogy annyira érdekes legyen, és kicsit szerencsére mindkettőnkben csillapodott ez a vágy, így nincs gond. Két év múlva jött hugi, ekkor fáradtabbak lettünk, nem volt jó alvó a pici, és több lett a dolog, több lett a cucc, és itt kezdődtek a kisebb nézeteltérések. Férjem nem egy barkácsolós fajta, ami nem volna baj, ha bármi más módon elérné, hogy legyen néhány polccal többünk, hiszen ő az aki panaszkodik, hogy a játékok nincsenek rendben. Mert nincs helyük. Itt kezdődtek, ő elvárt tőlem amit nem tudtam megadni, (elrakodni rendesen hiány miatt)megértettem őt viszont, mire Ő az én kérésemre, hogy kellene hova tudjam rakni, erre nem mozdul. Most 4 éves a kicsi, és mostanra jutottam oda ezek az aprónak tűnő dolgok miatt, hogy elegem kezd lenni, és kezdem nem látni értelmét, és nem értem miért nehéz neki ezt megcsinálnia mindannyiunkért. Múlt héten beszéltünk, mert jóban vagyunk, megtudunk dolgokat beszélni, és említettem, hogy én félek így a jövőtől, és sok rossz példát látok, nem akarok lesüllyedni, a gyerekek is kicsik, most döntsük el, hogy tudunk e egymásért tenni még, vagy sem, mert ha nem, akkor próbáljuk meg külön. No erre el lett intézve minden, és még ő büszke magára. Én is rá, de miért kellett ennyit várni. Szerintem elkényelmesedik az ember egy idő után ennyi. Fontos, hogy időben tudjon az ember szépen megbeszélni problémás dolgokat is, akkor megelőzhetőek a nagyobb bajok.

No mondom lehet nem épp olyan lett, mint képzelted, de remélem kivettél valami számodra értékeset !

2011. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Természetesen. És köszönöm.
2011. márc. 22. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!