Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért hiszik azt egyesek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik azt egyesek, hogy csak az a kapcsolat lehet komoly, ahol már eljegyzés is volt?

Figyelt kérdés
5 éve együtt vagyunk a párommal, 3 éve együtt élünk. A csoporttársamat nemrég eljegyezte a pasija és ez nagyon a fejébe szállt. Azt hangoztatja, hogy már ideje volt, mert ők egy éve együtt élnek és leszólt engem, hogy a barátom nem is gondolja velem komolyan, mert 5 év alatt még nem kért meg. Mondtam neki, hogy ha ő csak attól érzi magát biztonságban, hogy hozzá vágnak egy jegygyűrűt, akkor gondolkozzon el, mert akkor ott probléma van. Erre teljesen besértődött, hogy én őt most megbántottam. Nem ő az egyetlen, aki ezzel piszkál, hogy nem is komoly az egész kapcsolatom, mert nem jegyzett el a barátom. Egy másik csoporttársam is, aki most nyáron ment férjhez ő is azt mondta, hogy minek ennyit várni, ha tényleg komoly a dolog. Én nem gondolnám, hogy ez ezen múlik. Beszéltük, hogy majd össze fogunk házasodni, gyűjtjük a pénzt, hogy ne a szüleinknek kelljen majd az esküvőnket fizetni. Konkrét lánykérés tényleg nem volt még, de attól a kapcsolatunk komoly, mindenben számíthatunk egymásra, mindent meg tudunk beszélni, családalapítás is szóba került már. Tényleg ennyire központi kérdés egyeseknél, hogy ki mikor kap jegygyűrűt, vagy csak saját maguknak akarják bizonygatni, hogy velük minden rendben van, mert már eljegyezték őket?

2020. szept. 21. 19:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

Mind gyerekesek vagytok. Ők azért mert lenézik a kapcsolatod mert valakinek "csak" a barátnője vagy 5 éve, nem pedig a menyasszonya vagy a felesége, te pedig azért, mert egyből visszatámadsz, hogy az ő kapcsolatuk biztos szarabb mint a tied, csak mert nekik fontos mérföldkő a kapcsolatukban az eljegyzés és majd a házasság, és csak mert kicsit túltolják az örömöt amiért megkérték őket.

Az van hogy ha nem talált volna be a téma, magasról leszarnád, ki és milyen módon degradálja le a te kapcsolati státuszodat.

Mindannyiótoknak fel kellene nőni, és rájönni arra, hogy senkinek sem lesz se kevesebb, se több a kapcsolata egy eljegyzéstől vagy egy házasságtól. Ahogy egy párkapcsolat egy jegyessêg, és egy házasság is lehet boldog, de pocsék is. NEM attól függ van e, nincs e gyűrű vagy házasságlevél.

Mondom ezt úgy, hogy 10 + éve vagyok a férjemmel, együtt, nekem és neki is fontos a házasság, és hogy ebben a kapcsolati formában élünk. Nekünk erre van igényünk ês ennyi. De attól, hogy nekünk ez is és az eljegyzês is fontos dolog, még nem tartjuk kevesebbnek a barátaink kapcsolatát sem például, akik 12 éve élnek boldogan együtt , nem házasok és nem is akarnak azok lenni. Eszembe se jutott volna azt gondolni, hogy ők nem komoly kapcsolatban élnek.

Azt pedig TE tanuld meg, hogy akit megkérnek, ahhoz nem csak hozzávágják a gyűrűt. Mikor ezt a megnyilvánulásodat olvastam, kifejezetten irigységet éreztem a rêszedről, és rosszindulatot.


HA te egészen biztos vagy abban, hogy komoly kapcsolatban élsz aminek van jövője, akkor ne érdekeljen, hogy ki mit mond. Ilyen egyszerű. Lehetnél köztetek te az okosabb.

2020. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én is ezt gondolom, szerintem akit eljegyeztek, annak fejébe szállt a dicsőség, és atyaúristennek képzeli magát, és muszáj volt odaszúrni kicsit annak, aki esetleg vár rá, vagy csak nincs a tervek között, de évek óta együtt élnek. Én az ilyet kiröhögném, és legyintenék egyet, ha a párommal közös nevezőn lennénk a témát illetően, a kapcsolatunk meg harmonikus lenne. Ha pedig betalált volna a beszólás, mert várnám én is azt a gyűrűt, akkor legbelül azt gondolnám, mint a kérdező. Persze jelenetet akkor sem rendeznék, mert van intelligenciám. Itt másról van szó kicsit, mint hogy eljegyeztek valakit. Szerintem még sem elég neki, hogy “csak” barátnő.
2020. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Azért vágtam ezt a fejéhez, mert már nagyon régóta, még az eljegyzése előtt is folyton ezzel jött, hogy az én kapcsolatom nem komoly, mert ennyi idő alatt nem jegyeztek el. Amikor eljegyezték mentem oda hozzá gratulálni neki és akkor megint a fejemhez vágta, hogy "köszönöm, dehát ez természetes, hogy ez már illett és járt nekem egy év után, de veled a te barátod nem gondolja komolyan, mert 5 éve együtt vagytok és még mindig nem kért meg." Vissza pedig akkor szóltam neki, amikor már többedszer kibeszélt a hátam mögött emiatt, meg beszólogatott folyamatosan, hogy hát ő egy éve együtt él a barátjával, úgyhogy már nagyon ideje volt, hogy megkérje, mert ez már komoly és velem nem is gondolja komolyan a barátom, mert 5 év után sem kért meg. Na erre mondtam, hogy ha ő csak attól érzi komolynak a kapcsolatát, csak attól érzi magát biztonságban, hogy hozzávágnak egy gyűrűt, akkor gondolkozzon el, mert akkor baj van. Erre kelt ki magából, hogy én őt megbántottam. (Egyébként a csaj szülei fizették ki nekik a jegygyűrűt.)

A másik lány meg, aki most nemrég ment férjhez,ő is rám volt szállva, hogy hát mert minek várok ennyit, ha még 5 év után nemhogy esküvő, de még eljegyzés sem volt. Mondtam, hogy mert szeretem és mert úgy tervezzük, hogy mi szeretnénk az egész esküvőnek az árát majd fizetni, hogy ne a szülőknek kelljen. (A csajnak az egész esküvőjét a szülei fizették) Erre azt mondta, hogy olyan nincs, hogy nem a szülők fizetik, ez csak időhúzás.

Nem minden ember olyan, hogy csak úgy minden nélkül le tud peregni a válláról, ha bántják, főleg, ha az folyamatos.

2020. szept. 27. 13:11
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos. Az élet remélhetőleg majd megtanít rá a későbbiekben, hogy ne foglalkozz más emberek véleményével. Ha te biztos vagy abban, hogy komoly s dolog és van közös jövőtök akkor nincs semmi baj a te kapcsolatoddal sem.

Egyébként pedig az megint egy baromság az üresfejű barátnőd részéről, hogy a szülőknek kell fizetni az esküvőt. Nálunk mi fizettük a férjemmel, bár nem volt puccparádé, csak kis esküvő mert mi ilyet akartunk. 100 ezerbe se került az egész. A férjem családja rossz anyagi helyzetű, az enyém nem annyira , bár gazdagok se vagyunk, viszont elég pofátlannak éreztem volna a családom pénzéből felnőtteset játszani és úgy férjhez menni. Vérciki.


Egyáltalán minek haverkodsz ilyen egyénekkel??? Agyatlanok, nem kicsit.

2020. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem ilyen felvágósnak tűnt, hanem normálisnak, de most már látszik, hogy igazából milyen :( A fejébe szállt nagyon az esküvő, olyanokat beszélt, hogy nincs esküvő 100 ember alatt, mert ha kevesen vannak úgy nem ér semmit. Már nem barátkozok vele azóta, hogy ilyeneket mondott, de nagyon rosszul esett amikor mondta.
2020. szept. 27. 15:26
 16/22 anonim ***** válasza:
Ilyen mentalitással szerintem a házassága se fog sokáig tartani. A mi esküvőnkön 17 ember volt, 9 évvel ezelőtt. Szűk család, barátok, majd utána ebéd, torták. Sose vágytunk nagy esküvőre , ahol a vendégsereg felêt nem is ismerjük- sose látott rokonok stb. Az esküvő milyensége nem befolyásolja azt, hogy végül boldog lesz e a házasság. Ismerek olyan párt akik 3 milliós esküvőt tartottak szülői pénzből + hitelből, 200 emberrel, 2 év múlva meg már váltak. Egyáltalán Nem ezen múlik. Esêlyes hogy az ilyeneknek mint ez a csaj, majd az élet fogja ezt megtanítani.
2020. szept. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus példája lesz a mai mintának. Milliókat elkölt egy bulira, ami nem is róluk szól, csak a külvilágnak parádéznak, majd néhány év múlva elválnak.
2020. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Akár én is írhattam volna ezt a kérdést, mi is 5 éve vagyunk együtt, csak mi ennyi ideje együtt is élünk, mert előtte évekig nagyon jó barátok voltunk és 4 nap után hozzám is költözött a barátom. Van két "barátnőm", akiket nem rég eljegyeztek, bár ők nyíltan nem mondják ki, de célozgatnak rá, hogy a mi kapcsolatunk nem komoly, mert őket 1-2 év után eljegyezték, engem pedig 5 év után se. Mondjuk náluk az egyikőjük szószerint kisírta a gyűrűt, a másik meg csak a babaváró miatt házasodik, de úgy látszik ez nem számít. Ha szóba hozzák, hogy engem miért nem jegyzett még el a barátom mindig csak annyit mondok, hogy mert ez nem egy kötelező dolog, ha akar majd megteszi. Nálam ez nem egy fontos kérdés, nem érzem úgy, hogy az eljegyzéstől vagy a házasságtól bármiben is változna az egyébként is jól működő kapcsolatunk, de nem is fogom ezt senkinek sem bizonygatni, elég ha én tudom, hogy nálunk ez nem probléma.
2020. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Mi beszéltük a barátommal hogy majd összeházasodtak csak hivatalos gyűrűs lánykérés nem volt még, hanem mondta, hogy ha lesz egy jobban fizető munkája, akkor megveszi majd az első fizetéséből a jegygyűrűt. Na ezt is leszólták, hogy ez milyen már, ez semmi, ennél romantikusabbat és látványosabbat kell produkálni. A nem a facebooknak házasodunk kijelentésem szintén sértő volt szerintük, amit irigységből mondok, mert nekem nem kérte meg a kezemet 5 év után sem. Komolyan néha elgondolkozok rajta, hogy az ilyenek tényleg szeretik-e a párjukat, vagy csak a felhajtásért meg a pénzért vannak vele.
2020. okt. 1. 23:39
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen emberekkel miért barátkozol? A barátaim soha nem szóltak egy rossz szót sem azért, mert megbeszéltük, hogy összeházasodunk és nem nagy csinadratta mellett kérte meg a kezem a párom. A gyűrűmet én választottam, az esküvőnk sem volt hatalmas felhajtás. Nekünk ez így tökéletesen jó volt, ők pedig örültek a boldogságunknak.

Egy ember volt akitől hallottam rosszindulatú megjegyzést, vele korábban sem éreztem közelinek a visznyomat és ezután sem fogom nyilván, de függetlenül a véleményemtől, én nem minősítettem sem a kapcsolatukat, sem a csaj stílusát, sem az eljegyzésük mikéntjét. Attól, hogy valaki rosszindulatú, neked nem kell annak lenned!

Nem vagyunk egyformák, mindenkinek úgy jó az élete, ahogy van. Ha te jól érzed magad a kapcsolatodban, akkor nem mindegy ki mit szól?

2020. okt. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!