Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyi szerintetek az ideális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi szerintetek az ideális idő az eljegyzésre 30 év alattiaknak egy kapcsolatban? Ti mennyi ideig vártatok, amíg megkértétek a barátnőtök kezét?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre több 20-25 év körüli párt látok házasodni, és kíváncsi vagyok. Na meg persze én is erről álmodozom:)

2020. szept. 30. 11:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van egy elképzelt idő, de teljesen felesleges ezen gondolkodni, mert ennél ezerszer fontosabb, hogy a kapcsolat saját tempójában megfelelő időpontban legyen. Nálam ez kb 2-3 év, de pont a saját kapcsolatomban csak nagyon későn tudtunk összeköltözni, aztán betegség miatt halogatódott a dolog, de közben már elkezdtük szervezni az esküvőt, így utána sem sürgettük a dolgot, így 5 év után került sor a lánykérésre és nem voltam csalódott, mert tudtam, hogy van oka.

Ugyanígy, ha van egy egy éve tartó kapcsolat, ahol mondjuk régebb óta ismerik/kerülgetik egymást, elég korán össze is költöztek, és minden jól működik akkor nem feltétlenül tartom korainak az eljegyzést. Másik oldalról hiába van egy pár több éve kapcsolatban, ha rossz a kapcsolat, folyamatosan veszekednek, nem beszélték még át a jövőbeli terveiket akkor korainak tartom az eljegyzést.

Teljesen értelmetlen, amikor valaki kijelenti hogy ha X idő alatt nem jegyzett el, akkor ezután sem fog, hiszen minden kapcsolat más. Ahogy az is felesleges, amikor egy lány előre eldönti már a kapcsolat kezdetén, hogy X időn belül kell eljegyzés. Sok múlik a körülményeken, így ha "ideális időpont"-okat kergetsz, könnyen magadat (vagy rosszabb esetben a másik félt) okolhatod olyanért, ami senkinek sem a hibája, csak épp "ezt dobta a gép" (és ez az élet bármelyik területére igaz, pl. gyerekvállalásra is).

2020. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as válaszoló, fáj, hogy a tükörbe kell nézned nap mint nap és egy megkeresedett f@szt látsz? Elhiszem, azért vagy ilyen:)) De kívánom, hogy egyszer találd meg a boldogságot és ne gyakori kérdéseken éld ki a nyomorult sorsodat gonoszkodó kommentekkel:) Az én életem boldog, törekedj erre te is. Puszi.

A többieknek köszönöm szépen az értelmes válaszokat. :)

2020. szept. 30. 15:11
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs ideális idő. A két fél személyiségén múlik, és azon, hogy hol tartanak az életben. Van, aki 25 évesen még egyetemre jár, pályakezdő, egy nem tud összeköltözni a párjával. Más ennyi idősen már családot alapít. Egyik sem jó vagy rossz, mindenkinek a saját igényeihez és lehetőségeihez kell mérni.


A saját véleményem szerint az összeköltözés után 1-5 éven belül ideális házasodni. De erről mindenki máshogy gondolkodik. A boldogság nem csak ezen múlik.

2020. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, mint a #11. Fiatalon ismerkedtünk meg (nagyon fiatalon), így eleinte fel sem merült az összeköltözés. Amikor már szerettünk volna, akkor meg lehetőség nem volt rá. Így 5 év után, félig együtt lakva jött egy a lánykérés.

Aki viszont huszonpár évesen ismerkedik, azoknál akár sokkal hamarabb is eljöhet az idő. Szerintem 2 év körül ideális, de utána sincsenek elkésve semmivel.

2020. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!