Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Igaz lenne hogy az eljegyzési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz lenne hogy az eljegyzési gyűrű értéke háromszorosának kell lennie a nettó fizetésednek?

Figyelt kérdés
Ergo ha én 300-at keresek akkor 900 ezres gyűrűt kell vennem? :D Nemrég hallottam ezt egy nőtől és kicsit elborzasztott a dolog. :D
2020. nov. 17. 10:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Normális ember nem jegyez el valakit, akinek abszolút nincs tisztában a pénzügyekkel kapcsolatos értékrendjével. Mielőtt erre sor kerülne, már együtt éltek és kiismerted annyira, hogy tudod, mire mennyit költ, milyen közös célokra spóroltok, stb. Sok nőt kevésbé érdeklel a drága gyűrű, és inkább másra szánná a pénzt.


Az is teljesen normális, ha a jövő tervezgetése közben felmerül a házasságal kapcsolatban az eljegyzés és a gyűrű. Ha van konkrét elképzelése, biztosan mondani fogja. Ha nem, akkor érdemes odafigyelni arra, hogy milyen ékszereket hord. Értékeli az aranyat, gyémántot? Jelent ez számára valamilyen pluszt, vagy annyira nem hozza lázba?


Ezek alapján nagyjából lehet kalkulálni, mire eljön az eljegyzés ideje.


És nem, nem kell többszázezres gyűrűt venni. Egyáltalán semmilyet sem kell. Ne tegyünk úgy, mintha a férfi részéről akkora áldozat lenne ez, hiszen egy kapcsolatban ketten vannak, és mindketten akarnak egymástól valamit. Ha valaki kényszernek érzi a gyűrű vásárlást vagy az eljegyzést, akkor ne tegye meg.

Az pedig, hogy ki veszi a gyűrűt mindegy, hiszen normális esetben az eljegyzést házasság követi, ahol jogilag közössé válik a pénz. Tehát nincs értelme amiatt elkeseredni, hogy csak a férfi költ rá.

2020. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

Ezt ketfele ember terjesztheti:

- ekszerkereskedok

- buta, anyagias libak

2020. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Ékszerkereskedők terjesztették, Netflixen fenn van róla a dokusorozat. Benne van, hogy a gyémántcuccokat is egymás közti phaszméregetésre használják a férfiak.


Keressetek rá google images-ben, old diamond ads.

2020. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

A gyémántgyűrűvel együtt ez is a gyémántiparban gyakorlatilag monopol helyzetben levő De Beers cég marketingje hogy rávegye az embereket hogy gyémántot vegyenek. Még Amerikában is csak az utolsó ~100 évben terjedt el. Hazánkban régebben ilyen díszzsebkendőket meg ilyesmiket adtak az eljegyzéshez.

Nagyot néztem volna és nem feltétlenül helyeslően ha a férjem ennyi pénzt pazarolt volna egy ékszerre.

2020. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy amerikai szokás, és ott eredetileg 6x volt, ami finomodott 3x-ra.


De az usából jön az is, hogy az eljegyzési gyűrűnek 1 karátosnak kell minimum lennie (nézd meg, hogy mibe kerül egy akkora kő).



És nem, ez teljesen marhaság, egy mérnök akár millió körül keres, ugye nem gondolod, hogy 3 milliós gyűrűt fog venni :D

2020. nov. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
34%
Ugyan mekkora hülyeség ez. Az enyém 20.000 ft ha lehetettx éve. Es aztan!!
2020. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem butaság. Én olyat hallottam, hogy 2 havi fizetésbe “kell” kerülnie, na de nem mindegy, hogy mennyit keresel.:D Mert ha keveset, akkor nem is lehet ilyenre félretenni havonta, szerintem ez függ a szabadon elkölthető jövedelem nagyságától, nem is a konkrét fizutól. Mert hiába keresel 300-at, ha ebből 200 csak a lakhatás. Amúgy fa**ság az egész, szerintem ami fontos, hogy időtálló legyen és ne üssön el a lány stílusától. Minden más részlet kérdés.
2020. nov. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, 1 havi fizetést akartam írni.

(17-es voltam)

2020. nov. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!