Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Anyám szerint ez miért gond?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyám szerint ez miért gond?

Figyelt kérdés
Nemsokára elkezdem első évemet az egyetemnél. Anyám egyszer mondta, hogy bárkivel összejöhetek és bárki lehet a barátnőm, de a feleségem ne onnan legyen. Nem tudom, hogy ebben mi a gond, ha később olyan lányt veszek el, akivel ugyanott tanultam.
2010. aug. 13. 10:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ismerek több olyan párt is, akik évfolyamtársak voltak, és ha azonos a végzettség, az később sok gondot okozhat: konkrétan, ha az egyiknek bejön az élet, a másik meg nem tud sikereket elérni, esetleg munkát se kap, akkor az mindenképpen feszültséget szül. Elvégre azonosak az esélyek (más kérdés, hogy kinek milyen képességei vannak ezen kívül, mire képes, mennyire talpraesett), és pl. a kívülállók csak annyit látnak, hogy itt van két ember ugyanazzal a diplomával, az egyik egy lúzer, a másik tök ász, nyilván a lúzerrel van a baj, h miért nem tud magával kezdeni valamit stb... És ha a férfi jut a lúzer szerepkörbe, az talán még rosszabb. Konkrét eseteket ebben jogászoknál láttam: az egyetem elvégzése után esküvő, az asszonykával nagyon megszaladt, férjecskének semmi se jött össze, és végül a frusztráltságát azon vezette le, hogy megcsalta a feleségét egy jóval szerényebb középfokú végzettségű nővel, aztán válás. Mindez két röpke év alatt. Egy másik párnál dettó, csak ott még nem volt esküvő, a pasi ott idősebb volt, de ugyanazt a szakot végzeték, mégis, miután szakítottak, bevallotta, h jó végre olyannal lenni, aki mellett ő is okos lehet, akit meg tud győzni. Ha különböző szakmabeli emberek jönnek össze, függetlenül attól, h diplomás/sem a másik fél, akkor ennyire konkrét összehasonlítgatásokat nem lehet tenni, kvázi nem tudnak a felek rivalizálni egymással. Lehet, h anyud nem erre gondolt, de nekem rögtön ezek a tapasztalataim jutottak eszembe a kérdésedről.
2010. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért is mert az egyetemen többnyire a pia a buli meg a szex megy, és nem akarja hogy egy ilyen lánnyal legyél, mikor vége lesz a sulinak meg koppansz...lehet tapasztalatból mondta..
2010. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amúgy meg sajnos mostanság tényleg sok a ribi az egyetemeken fősulikon,főleg azok akik kitartják magukat tehetősebb idősebb pasikikal mecénásokkal a tandíjért egyebekért,dolgozni az nem de szopókázni igen.Áááá és sajnos nem most lett dívat ez dolog,édesanyám is msélte hogy mikor ő volt egyetemista akkor is már jó pár lány igy végzete pécsen az egyetemet pedig ő se ma végzett.

Szerintem anyud csak nem akarja hogy belefuss egy ordasribibe és csalódj,amúgy nem baj ha az egyetmről kerül ki a lendő feleség előfordul,csak óvatosan.Nem mindegy milyen lányba botlasz bele.

2010. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha nekem mondanák úgy venném,hogy barátkozzak nyugodtan,de nősülni ráérek,majd ha dolgozom.

Végülis jogos.

Akármekkora a szerelem,ha az életben nem tud két ember összeszokni,ha az egyik elköltözik többezer km-re,akkor nem fog működni.

A fősuli egy inkubátor ilyen tekintetben,ott elég szerelmesnek lenni.

2010. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A 11:07-es által felvázolt helyzetet hogyan lehet kezelni?
2010. aug. 17. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!