Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha sokat beszél az esküvőről,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha sokat beszél az esküvőről, valószínűleg mostanában fog megkérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában elgondolkodtam rajta, hogy a környezetemben mindenki most házasodik. Ami amúgy annyira nem is érdekelne, viszont párom is relatív sokszor hozza fel a témát. Hol fogunk lakni, milyen lesz az esküvő, kiket hívnánk meg, mi lesz a gyerek neve... Ilyesmik.

Idén leszünk 3 évesek. Múltkor említette, hogy ha megéljük lehet tervezni.

Ezt amolyan viccesen mondta, de nekem kicsit úgy tűnt, komolyan gondolta. Aminek amúgy örülnék. Sőt.

A barátja is most házasodik, de amikor szóba került, azt mondtam nem akarom tudni mikor vesz el, mert szeretném ha akkor tenné, amikor már úgy érzi. Mert hát, ne azért vegyen el, mert mindenki most házasodik. Ez egy életre szóló döntés és én nagyon szeretném, hogy mellettem döntsön egy életen át, azért mert ő is így szeretné.

Szóval, elbizonytalanodtam azon, hogy egyáltalán mi játszódhat le ilyenkor egy pasiban? Biztos vannak félelmek mindkét részről.

Kérlek, aki átélt hasonlót és srác, az mesélje el hogy és mikor kérte meg a párja kezét, mik játszódtak le benne. :)

Kíváncsi vagyok, mi járhat az ő fejében... :)

25N



2021. jan. 25. 13:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem "nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél", tehát figyeli az arcod, hogyan reagálsz. Három év után érthető, hogy komolyan gondolja veled.

Ffi.

2021. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
73%
Valószínű hogy megfogja valamikor kérni. Az időpontot csak ő tudja hogy mikor lenne ideális :) Azért az,nem egy rossz dolog ha így megbeszélitek.Van sok olyan párkapcsolatban lévő hölgyek akik is így beszélik meg (magukkal) az eljegyzés történet meneteit.Te még, a szerencsésebbek közé tartozol ha már ő így megosztja veled a szavaid. És én hiszem hogy megfogja 🙂
2021. jan. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Szavait*
2021. jan. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a férfiaknál semmit sem jelent az, hogy célozgat erre. Nyilván gondolom szeretnéd, ha megkérne, és akkor mindent jelnek veszel. Szerintem egyenesen kell erről beszélni, akár te is bedobhatod, hogy elértek a mérföldkőhöz lassan, akkor mit gondol most, el tudja-e képzelni a közeljövőben? És akkor te is elmondod, hogy te szeretnéd lassan. Attól még a konkrét lánykérés lehet meglepi, ez nem zárja ki. De en hülyeségnek tartom, hogy egy nő arra vár, hogy a férfi majd egy óvatlan pillanatban romantikusan megkéri, addig meg nem gondolkozik meg nem tervezi az életét, plusz mindig ott lesz az izgalom, hogy na már mikor, talán most...miközben lehet, hogy esze ágában sincs. Joga van egy nőnek is beleszólni abba, hogy mikor akar házasodni, nem csak a férfi dolga egyedül ezt eldönteni. Mert hiába a szép szokás, a mi életünkre is hatással van, így közös döntésnek kell lennie. Én 2 év együttélés és 3 év után elkezdtem már nagyon izgatottan várni, mert így voltam mint te. A párom meg szintén mondogatott minden félét. Itt is volt gyerekek neve, milyen a jó esküvő, stb. Aztán egyszer csak koppantam, mikor végre jött az őszinte beszélgetés, és mondta, hogy nagyon nem akar még gyereket, és házasodni sem akar még vagy 5-10 évig. Hát örültem, mit ne mondjak.

Általaban az őszinte álláspont az köszönő viszonyban sincs azzal, amit a férfiak ábrándozás szintjén mondogatnak.

2021. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves? A kapcsolat elején nem beszéltetek arról, hogy ki mit akarna a jövőben?

Nem feltétlen jelenti ezt. Mert lehet, hogy csak ki akarja deríteni, mik a terveid és hogy reagálsz. Ezért lett volna jobb nyíltan megbeszélni, mert nem biztos, hogy azt akarja, amit mond. Sajnos láttam ilyet.

2021. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Közben látom, hogy a 14es hasonlót írt le... A házasság nem egy ember döntése. Simán hitegethet évekig.
2021. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha én el tudnék képzelni a közeljövőben házastársnak, tuti nem kötöm időhöz, hogy 'HA' megleszünk még +1 évesek, mert akkor most is úgy lennék, hogy nekem ő kell. Nem azt mondom, hogy most kéne elvennie, de ne azért vegyen el valaki, mert megvan az x év. Ez így nem úgy tűnik, hogy a személynek szól. Gondolom, életkorban is ott van, hogy érzi a nyomást is. Ez az egész úgy gáz. Az évek meg nem garancia a világon semmire. Ez az ő oldaláról a véleményem, a tiédről meg az, hogy túl romantikus ködben lebegsz ezzel kapcsolatban. Nagyon nagy csalódások lesznek, ha leesik, ha ez a rózsaszín cucc elmúlik, ő meg rájön, hogy nem csak ez alapján veszünk el valakit. Mindezt a leírás alapján írtam.
2021. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Ismerjük egymást lassan egy évtizede. Abból ez lesz a harmadik évünk együtt.

25 évesek vagyunk. :)

Köszönöm a válaszokat. :D

Igazatok van, az én döntésem is. Leülök vele beszélni erről, csak lássam egyre gondolunk-e ködösítés nélkül. :)

2021. jan. 27. 13:00
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, akkor ezzel az infóval így kicsit más. :) De a legjobb, ha beszéltek nyíltan.
2021. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy volt hogy konkrétan nem beszéltük meg hogy na akkor most eljegyzés. Hanem szóba jött a házasság téma még a kapcsolatunk elején hogy ki mit gondol erről. Ugyanazt gondoltuk.


Aztán volt még két alkalom mikor ő hozta fel hogy mikor lenne jó esküvő stb.


Aztán a lánykérés maga most decemberben történt. Abszolút nem jutott eszembe hogy erre készül.


De mivel tudta már az első két három beszelgetesunkbol hogy én mit gondolok érzek így ő ezt elraktarozta és aztán meglépte amikor jónak látta.


27N

2021. jan. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!