Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzési gyűrűt milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzési gyűrűt milyen árban "illik" adni?

Figyelt kérdés

Anyagilag megtehetném, hogy ne a legolcsóbb legyen, de valahogy feleslegesnek érzek egy gyűrűért kiadni százezreket. A barátnőm sem igényli egyrészt azért, mert nem igazán szereti az ékszereket, másrészt pedig elég spúr. De azért mégsem szeretném elbagatellizálni a dolgot és a legolcsóbbat megvenni.

Kb. mennyit érdemes kiadni szerintetek érte?

(Remélem senki nem jön azzal, hogy amennyit ér a kedvesem nekem...és hasonló baromság..)


Normális válaszokat előre köszönöm!



2021. jan. 29. 02:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
52%

Amennyit rászánnál abban az árkategóriában keress olyat, ami úgy gondolod tetszene a barátnődnek. Erre nem lehet így választ adni.

Aki megteheti és akinek igénye van rá, az nem konzumidióta, ha egy drága ékszert vesz. Mivel itt nem csak az ár a különbség, hanem valóban más a minősége és az értéke egy tízezres és egy négyszázezres ékszernek. Épp ezért mondom, mindenki az igényei és a pénztárcája szerint vásároljon, ez vonatkozik bármi másra is.



"mi az az összeg, amit átlagban kiadnak a férfiak az eljegyzési gyűrűért egy átlagos kereset mellett"


Ez a kérdésed teljesen értelmetlen. Mi számít átlagos keresetnek? A KSH által országosan meghatározott átlag kereset?

Átlagban mennyit adnak ki egy eljegyzési gyűrűért? Van, aki 15 000Ft-ért vesz, van aki 250 000Ft ért, mások pedig 1-1,5MFt-ért.

Most ha azt mondom, hogy ezek alapján te vegyél 150 000Ft-ért,akkor megveszed?

2021. jan. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
88%
16 Az eljegyzési gyűrű nem ajándék, hanem a házassági szándék szimbóluma. Amíg ez fenn áll, addig hordja a nő. Ha felbomlik, akkor úgy illik, hogy visszaadja a férfinek. Tehát mivel nem kapott semmit, így nem is kell vennie cserébe semmit a férfinak. Másképp mondom: tulajdonképpen a férfi magának veszi, csak a nő hordja.
2021. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
54%

Fogószónak:


Ár/gramm (színfém)


-ezüst: ~233 ft

-arany: ~15.947 ft

-platina: ~15.657 ft

-palládium: ~21.300 ft


Egy nőre való gyűrű, ami nem ilyen bumszli nagy, az kb 2-2.5 g fémből szokott lenni. A drágakövek árait számos szempont befolyásolja, de rossz esetben is lehet már 20-30.000-ért gyémántot kapni, nyilván nem indokolatlanul nagyot.


Általában megtervezik 3d-ben a mintát, amit kinyomtatnak vagy kiöntenek viaszból és elkészítik az öntőformát. Ez alsóhangon tételenként 10 rongy. Ezt követi a centrifugális öntés, szintén minimum ennyiért.


Nyilván ez arra vonatkozik, aki egyedit készítetne szakemberrel.

2021. jan. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
60%
Ezt csak azért írtam, hogy az ékszer anyagárát össze tudd hasonlítani a kész árával, hogy lásd, mi lehúzás és mi nem.
2021. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
96%

Nekem száz valamennyi volt, láttam a számlát de elfelejtettem már a pontos összeget.

Ez fehérarany és zafír. Én pl egy ezüstnek cirkóniával nem örültem volna, de csak azért, mert nem időtálló anyag, meg jobban szeretem a természetes köveket.

Szóval ismerned kell a lány stílusát. A gyémánt sokat dob az áron, ha nem ragaszkodik ahhoz, akkor mindjárt olcsóbb az egész.

2021. jan. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
mi az a "fogószó"? :D
2021. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
igaz h 2006ban, de én 50ezret költöttwm erre a célra, arany-fehérarany kombó, kő nélkül
2021. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
54%

Nőként mondom hogy szerintem nincs értelme sokat költeni rá. De nyilván kinek mi a sok.


Az én gyűrűm egy finom egyszerűen nőies és elegáns darab. Arany gyűrű, pici kővel a közepén. Véletlenül megláttam mennyiért vette a vőlegényem. 40.000 körül volt. Szerintem ez az ár arany középut. Nyilván lehet ennél olcsóbbat és jóval drágábban is venni. Őszintén szólva ez a max amit én el tudok képzelni hogy egy gyurure kiad valaki. Tehát ha ennél drágább lett volna biztos hogy kellemetlenséget okozott volna nekem mert fölösleges szerintem nagyon drága ékszert venni.


27N

2021. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
#26. A redmi note 9-em fogalmazásban is pro. 😛
2021. febr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
59%

Szia, szoval ha a parod spur, akkor szerintem ulj le vele egy asztalhoz es mondd el neki, h szeretned elvenni felesegul es szeretned ha o valasztana ki a gyurut, m ez a gyuru egesz eleteben az ujjan lesz es azt szeretned h minden nap gyonyorkodhessen benne ;)

Es amikor elmentek kivalasztani, mindegy mennyibe fog kerulni, ha spur, mindenkeppen a sajat Szaja ize szerint fog valasztani.

Es te akkor Meg ne Vedd Meg, hanem menj vissza egyedul es vedd meg egyedul.

Majd pedig tervezz egy szuper meglepetest neki (ez Lehet egy romantikus piknik vagy akar most Valentin nap is, mindset alkalomkor jo outlet lehet, amikor a pezsgospoharba rejted a gyurut es amikor koccintotok, akkor latja, h mi van a poharban ;) Ez Olcso es szuper romantikus, tuti megorulnek az irigysegtol a baratnoi majd a parodnak.

Sok boldogsagot! Bea

2021. febr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!