Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha egy pasi már elmúlt 31, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy pasi már elmúlt 31, és 6-7 éve vannak együtt, szerintetek jlent valamit, ha még mindig nem volt eljegyzés? (És szóba se nagyon került. A lány 25. )

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 11:53
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Hát az biztos, hogy se anyagi, se családi, se más hátráltató ok nincs.

Gyereket még nem akarnak, de én pl. azt gondlom, az eljegyzés és a gyerekvállalás mesze vannak egymástól, sőt az elegyzés és az esküvő is más. Vagy inkább úgy fogalmazok, avan olyan eljegyzés, ami esküvői dátum kiírásával és miatt történik és van olyan is , ami nem.

Tesóm titokban biztos, h nagyon örülne , ha megtenné, ez tuti.


Hogy boldogok-e ?

Nem tudom. Azt tudom, hgy tesóm nagyon odavan érte, az első pasija.


De kívülről amúgy nem olyanok, hogy nagyn látszódna rajtuk bármi is, inkább olyan semleges benyomást keltenek.

Azért jutott esezmbe megkérdezni, mert tesóm csomószor írkálja a facebook-on a saját állapotához, hogy így -úgy mindjárt itt lesz a pasi meg mindenféle utalások róla (a pasi nincs fenn amúgy a facebook-on), és el kezftem gondolokozni rajta, hogy ez tljesen őszinte-e vagy egy elhárító mechanizmus a részéről, mintha minden happy lenne.



Nagyon kíváncsi vagyok a véleménykre.

2010. aug. 23. 13:47
 12/22 anonim ***** válasza:
Igen, ez ilyen elhárító mechanizmus lehet. Azoknak fontos, hogy mutassák a külvilág felé a nagy boldogságot meg meghittséget, akik nem azok. Akik boldogok, azok les.zarják ezt. Amúgy nem is az életkor fontos itt, nem is az, hogy hány éve vannak együtt. Hanem hogy a gyerek már szerelmes volt másba. És csak azért maradt tesóddal, mert a másiknak nem kellett. Szerintem ha összejött volna neki a másik csaj, szakított volna a testvéreddel. Nekem ez alapján az jön le, hogy nem igazán szereti, csak elvan vele ló nincs jó a szamár is alapon. De persze ez csak egy tipp, lehet, hogy nem ez a helyzet. Esetleg még magyarázat lehet a fiú házasságellenességére, ha a szülei nagyon gyalázatos módon váltak el, és ösztönösen viszolyog a házasságtól.
2010. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A férjem az előző barátnőjével majdnem 8 évig volt együtt. 7 év után megkérte a kezét, de mint utóbb kiderült, csak azért, mert úgy gondolta, ennyi idő után már illik. Persze esze ágában sem volt elvenni a lányt, csak gondolta akkor kicsit megnyugszik, mert sokat veszekedtek. Mint az is tisztán látszik, nem egészen 1 évre rá szakítottak is. Mi 1 hónap után összeköltöztünk, 1,5 év után össze is házasodtunk.

De tudok ellenpéldát is: volt általános iskolás osztálytársnőm idén májusban ment férjhez. (Most 23 éves.) A fiúval még általánosban jöttek össze, 10 éve vannak együtt, most épp babát várnak.

Szóval ezek alapján azt mondom, hogy ez 100%-ban pasi függő.

2010. aug. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Szia utolsó : neked is köszi, de azért szerintem akiket említettél nem csoda, h vártak, ha egyszer általános óta jártak. Szerintem az normális , de itt a pasi már 32 lesz.
2010. aug. 23. 16:04
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy ha valaki komolyan gondolja, vegye el a csajt, ha meg nem gondolja komolyan, ne rabolja az idejét. A pasi harmincon, negyvenen túl is talál fiatal csajt, aki gyereket szül neki, de egy nő harmincon túl sokkal nehezebben talál párt. Természetesen vannak kivételek, de a tendencia ez.


Nem érdemes éveket fecsérelni meddő kapcsolatokra. A pasi azért nem jegyezte el a nővéredet, mert nem akarja elvenni. Nem nősülni nem akar - a nővéredet nem akarja. Azért nem kötelezi el magát, mert vár egy jobbat, és ha talál, azt viszont azonnal elveszi. Addig is nagyon kényelmes neki a nővéreddel.

De vajon a nővéred mihez fog kezdeni, ha a pasi 1-2-5-10 év múlva lelép? Nem lesz se pasi, se család, se gyerek...

2010. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A 15:40-es válaszoló vagyok. Azt nem írtam oda, hogy amikor összejöttek, a csajszi 16 volt, a párom akkor volt 24 éves. Amikor szakítottak, a csaj 24, a párom 32. Szóval nem iskolás kapcsolat volt.
2010. aug. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ja bocs, megint az utsó vagyok. Elfelejtettem az ellenpéldát. Bocsi, így akkor nem lényeg. :)
2010. aug. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

,,Azoknak fontos, hogy mutassák a külvilág felé a nagy boldogságot meg meghittséget, akik nem azok. Akik boldogok, azok les.zarják ezt"

Én ezt pont fordítva tapasztaltam. Én legalábbis akkor árasztottam el a facebook-profilomat a közös képeinkkel, mikor még a szívem-lelkem is el volt árasztva vele, minden rendben volt, odavoltam érte.. Most meg, hogy már nem oké minden (igaz, részemről), inkább szigorítottam a nyilvánossági beállításokon, sőt, majdnem le is töröltem ezt-azt, de mégse, mert az milyen már.. Nem szeretem, ha a külvilág mást hisz, mint ami a valóság, nem tudom, miért jó az.


Kérdező: Inkább nem foglalok állást. Jelentheti a szőnyeg alá söpört bizonytalanságot is, de jelentheti azt is, hogy még fiatalnak érzi magát a pasi (vagyis nem a nővéred ellen irányul – attól még szeretheti). Előfordulhat még ez így 32 évesen.. A lány meg pláne fiatal, várhat még rá ez-az. Legalábbis remélem, mert én is 25 vagyok:D Ráadásul pont egy 33 éves pasi tetszik (és a vonzalom kölcsönös), akinek 7-8 éve van csaja, de eljegyzésről szó nincs, sokat veszekdenek, csak szerintem nem meri otthagyni. (Ez az egész ami némi gondot okoz a kapcsolatomban, ami miatt már kevésbé lírai a facebook-profilom.)

Meg van még más olyan haverom, aki tökrég együtt van a csajával, és minden rendben, de eljegyzés sehol. (Igaz, a srác csak 24.)

Szóval ilyen kevés infóból nem lehet semmi következtetést levonni, bármi oka lehet.. (Ezt nemcsak vadidegen válaszolóként mondom.. Az sem véletlen, hogy te se tudod eldönteni.) Akár nem szereti, akár igen, csak egyszerűen még nem jutott eszébe.

2010. dec. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két dolgot nagyon nem értek az ilyen helyzetekben, igaz én egy eléggé racionálisan gondolkodó nő vagyok.


Egy 6-7 éves kapcsolat felnőtt emberek között hogyan tud úgy működni, hogy nem ismerik a partnerek egymás elképzeléseit, véleményét a házasságról, gyermekvállalásról?


Hogy lehetséges ennyi ideig elkerülni azt a témát, hogy kinek mi a jövőről az elképzelése, hogyan szeretne élni x év múlva, van-e tervbe véve családalapítás, ha nincs, miért nincs, stb, stb?


Az elmúlt évek alatt egyszer sem volt alkalma a testvérednek megtapasztalni, megismerni a barátja ilyen jellegű gondolatait?


Egy párkapcsolat során számos alkalom adódik, hogy megismerjük a párunk érzéseit, megtapasztaljuk a viselkedését bizonyos helyzetekben, megtudjuk, mi a véleménye pl a házasságról, hogy viszonyul a gyerekekhez, mennyire családcentrikus, megbízható-e, vannak-e céljai, tervei a jövőre, stb, stb.


Ok, hogy egy 2-3 hónapos kapcsolatban ez még nem téma, de 6-7 év alatt már ismerni kell annyira a párunkat egy komoly kapcsolatban, hogy legalább azt tudjuk róla, hogy mit miért tesz, vagy nem tesz.

2010. dec. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
szerintem ez a kapcsolat már olyan mint 1 házasság papir nélkül.
2010. dec. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!