Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek veszélnem kéne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek veszélnem kéne a barátnőm apjával/anyjával mielőtt eljegyzem?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra, hogy "Nemtudom hogy szokás, de szeretném megkérni a lányod kezét...". Ti, hogy csinálnátok? Beavatnátok a szülőket elötte, vagy majd csak utána szembesítenétek velük?

2021. máj. 17. 11:47
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Jó viszonyban vagyunk a szüleivel. Nem is azért beszélnék velük, hogy elkérjem, mert úgysem ellenkeznének. Mert egy "főnyeremény vagyok" állításuk szerint. Csak, hogy tudják, hogy mik a szándékaim.
2021. máj. 17. 12:43
 12/27 Ypszilon1980 ***** válasza:
81%
Anno én eljegyeztem volt barátnőmet, éppen nyaraltunk, természetesen utána elmondta a szüleinek, de hogy mit kaptunk érte, hogy mit képzelünk mi meg először nekik kellett volna szólni, stb., na ott szakadt el a cérna, mert a lány olyan boldog volt és az anyja meg jól leszúrta emiatt, pedig pont szülinapja is volt, szóval azért ez már túlzás még akkor is, ha maradiak.
2021. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
69%

#11

Főnyeremény vagy, de azért fejet kell hajtanod a kőkorszaki hagyományok előtt. Remélem te értelmesebb leszel majd, ha lányod születne.

2021. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%
Kérdés, mennyire hagyománytisztelő, régimódi a barátnőd. Ha nem nagggyon az, tök fölösleges megkérni a kezét az apjától - jobb esetben csak simán fölösleges / kicsit kínos, rosszabb esetben megsértődik, hogy alsóbbrendűnek tartod, hogy apjától kéred el, mintha marhát vennél.
2021. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
40%

Ez egy gesztus, ti nagyon felvilágosult, nyitott elméjű, élet császárai.

#7 Mégis mi köze van az én döntésemnek, ahhoz, hogy elkérnek? Jézusom.

#3

2021. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Valószínű nem csinálnának belőle nagy ügyet, ha nem tudatnám velük😅 csak barátnőm nővére elég lazán vette az esküvőjét és még be sem hivatta őket az összeadóterembe, csak a két tanut. Mondjuk ezen ki is akadtak mind a két fél szülei. Amíg bent voltak mi vártunk kint és arra mondták, hogy azért ilyet ne csináljunk. Bár ez nem hasonlítható össze az eléréssel. Gondoltam hátha jól is esne nekik.
2021. máj. 17. 14:24
 17/27 anonim ***** válasza:
20%

A nővérét kellett volna feleségül venned:)

#15

Igen, mi nagyon felvilágosultak vagyunk:)

2021. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
88%

Neked kell ismerni a barátnődet, rajta múlik.


Nekem van olyan ismerősöm, aki ezt szép és természetes dolognak venné. Én ezt olyan szinten sértő és megalázó dolognak tartom, hogy ha véletlen kiderülne, hogy a párom ELKÉRT AZ APÁMTÓL, mint egy konyhaszekrényt, ahelyett hogy hozzámegyek, szakítok vele.

2021. máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen feleséget fogok keresni, mint 18-aska:)
2021. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
58%

Miért kéne?


A PÁRODDAL beszéld meg az esküvőt, eljegyzést, ne apukával. És hogyha apu nemet mond - mert mondjuk utál? Akkor leszel csak szrban ;)


Ez akkor volt "hagyomány", mikor a nőnek kss volt neve, és érdekházasságok köttettek vagy hogyha apu nem adta áldását rá, akkor a lánya nem ment hozzá a a pasashoz.

2021. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!