Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan utaljak a barátomnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan utaljak a barátomnak arra, hogy már kész vagyok az eljegyzésre?

Figyelt kérdés

2 hónapja lakok együtt a barátommal és nagyon jól kijövünk, megértjük egymást, minden nagyon happy, hihetetlenül ragaszkodik hozzám eleinte én nem gondoltam komolyan, de Ő már akkor is.


Voltam már mennyasszony 17 évesen, de az egyik másik történet, a lényeg, hogy tudom milyen felemelő érzés és akarom!


Hogyan utaljak a barátomnak arra, hogy én már kész vagyok az eljegyzésre? Elvégre én nem kérhetem meg a kezét.

Tudtok segíteni?


Én 20/L, Ő 28/F.


2010. aug. 25. 14:31
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

A szerelem bizonyításához nem kell papír (házasság)! minek? Úgyis válás lesz a vége nagy százalékban...


Nem kell leszólni, normális kérdést tettem fel!


A gyűrű elég bizonyíték, kötelék arra, hogy összetartozunk. Több nem kell!


Abban igazatok van, télleg nem fogom megemlíteni, és köszönöm ezt a tanácsot!

2010. aug. 25. 15:43
 22/51 anonim ***** válasza:
83%
Ha úgyis válással végződik, akkor minek akarsz eljegyzést? Úgyis szakítással végződik, a Te logikád alapján... :)
2010. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

Édesem, a házasság a végleges elköteleződés SZÁNDÉKÁT jelenti, nem garanciát. A szándék viszont fontos. A gyűrű önmagában semmit nem jelent, nem kötelék, nem felemelő... ha annak érzed, az komolytalan és gyerekes. Az eljegyzés a házassági szándék bejelentése, nem játék, nem feltűnősködés, nem hencegés, hogy van pasid, aki eljegyzett, és nem egyik vagy másik fél "igényeli", hanem mindkettő egyformán. A párod azért nem jegyezte el az előző csaját, mert pontosan tudta, hogy nem akarja elvenni.


Egyébként a nagy lelkesedésben gondoltál egyszer is arra, hogy vajon a párod mit akar? Mert 50%-ban ő alkotja a pár-kapcsolatotokat, úgyhogy az ő véleménye legalább annyira fontos, mint a tied.

2010. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
86%

Egy valamit nem értesz: az eljegyzés az az előszobája az esküvőnek. Értsd: az eljegyzéssel a párok a házassági szándékukat fejezik ki.

Nem az összetartozást, nem az együttélési szándékot. Erre vegyetek egy kettétört szívmedált!

Ha nem kell a házasság, akkor ne kelljen a SZOROSAN HOZZÁ TARTOZÓ más körítés sem! Mert ez így nagyon szánalmas.

2010. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
77%
Az ember fejében dől el, mennyire komolyan gondolja az összetartozást. ehhez sem a gyűrűnek sem a házasságnak semmi köze. egyébként eleve nevetséges kissé a kérdésfeltevésed: hogyan utalj rá a párodnak, hogy kész vagy az eljegyzésre? és te honnan veszed, hogy ő egyáltalán el akar-e jegyezni? szerintem egyenesen frászt kapna már magától az ötlettől is.
2010. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
Aki a szívmedálos példát írta, azt akartam megfogalmazni, csak nem ment:)
2010. aug. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
77%
A szerelem bizonyításához gyűrű sem kell. A gyűrű kb. ugyanannyi, mint a papír. Nem véletlenül jegygyűrű a jegygyűrű. Azért hordják az emberek, hogy messziről látni lehessen, hogy ők már elkeltek. Abszolúte semmi különbség nincs aközött, hogy jegygyűrűvel, vagy aláírással fejezed ki az együvé tartozást. Ja, de, mégis: a házasság komoly embereknek való, eljegyzéssel meg kiröhögtetheted magad ahányszor csak akarod. Válni nehezebb, mint visszaadni egy gyűrűt. Talán ennyi a különbség. Viszont ha minden egyes pasidra rá akarod magad varrni, és többszörösen eljegyzett menyasszony leszel, aki sportot űz abból, hogy visszaadja a gyűrűt, akkor ne csodálkozz, ha nem fognak komoly embernek tartani.
2010. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
77%
A másik, hogy fura egy értékrended vagy 20 évesen kérdező. Már az elhunyt exed emlékére illene az eljegyzés dolgot komolyabban venned, vagyis hogy azzal jegyezteted el magad, akit aztán biztos, hogy életed párjául is választasz.
2010. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

Olvassatok már! Nem adtam vissza az előző páromnak! Ő meghalt! Nem azért jegyzett el, mert haj' de házasodni akartunk, hanem mert köztünk ez egy jelentős dolog volt. A mai napig hordom... De a páromat nem zavarja, tiszteletben tartja!

Fiatal vagyok még a házassághoz!


Onnan az ötlet, hogy Ő naon oda van értem és úgy érzi, hogy én nem, mert sosem mondom Neki, nem mindenhez kellenek szavak. De ha érezné, hogy én vele tervezem hátra lévő 100 évemet, és kész vagyok az eljegyzésre, akkor elhinné, hogy télleg imádom!


Kérlek ne szóljatok le, tanácsért jöttem, nem oltogatásért! Mostmár tudom, buta ötlet volt!

2010. aug. 25. 16:02
 30/51 anonim ***** válasza:
83%

Akkor ne eljegyzést tartsatok, hanem legyen egy "összetartozunk" buli és adjatok egymásnak szívmedált,v agy karkötőt, mittom. De ne keverjük a szezont a fazonnal.

Mással nem lehet kimutatni, hogy rajongsz érte?? Olyan nehéz volna ezt kimondani?

2010. aug. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!