Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Érdemes még ebben a helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes még ebben a helyzetben várni?

Figyelt kérdés

A párommal egyidősök vagyunk, mindketten 25 évesek, és 6 éve, hogy együtt vagyunk.

Róla tudni kell, hogy lassan hozza meg ezeket a nagyobb lépéseket. Konkrétan már a kapcsolatunk is lassan indult el, mert ő szeret mindenben nagyon alaposan és megfontoltan dönteni. Szóval az "udvarlási idő is" mire megkérdezte, hogy lennék-e a barátnője, hosszúra nyúlt, kb 6 hónapig jártunk ki együtt, sétálni, randizni stb. Róla tudni kell, hogy előttem volt 1 komolyabb kapcsolata is, 3 éves, de a csaj megcsalta, így aztán nehezen bízott már meg nőkben. Az összeköltözés is 3 év után történt meg, 2 éve élünk együtt. Mindig is mondta, meg most is mondja, hogy ő 100%-ig biztos benne, hogy én vagyok neki az igazi és már az elején tudta, hogy én leszek a felesége stb. Úgy 2 éve kezdte el kérdezgetni, hogy én mikor szeretném ha házasodnánk mert ő lassan igen, mondtam, hogy amikor ő úgy érzi, és biztos benne.

Azóta együtt éltünk 2 évet, de nem történt semmi, pedig jól össze tudunk dolgozni, szeretünk nagyon együtt élni, együtt kitapasztalni az életet. Én már 1 éve érzem azt, hogy szeretnék lassan házas lenni, házasság után nem szeretnék egyből szülni, hanem élvezzük ki, hogy ketten vagyunk még a házasságban. Utána nyilván gyerekeket. Tudom, hogy a szülés az kitolódott már 30 fölé de nem szeretnék idős anyuka lenni. Ezt ő tudja jól, mert beszéltünk róla, hogy én 30-max 32 éves koromig szeretnék 2 gyermeket, akkor még ezzel ő is egyet értett, de most amikor erről beszélgettünk akkor azt mondta, hogy ráérek 30 fölött szülni, meg majd össze házasodunk pár év múlva. Én meg úgy érzem, hogy ez alatt az elmúlt 2 év alatt elkényelmesedett, mert ugye főzök, mosok, takarítok mint egy feleség. Nem azt mondom, mert ő is főz, elmosogat, szemetet leviszi, bevásárol, porszívózik, segít mindenben szivesen, és tudom, hogy az együttélés ezzel jár, csak ez zavar, hogy őt nem érdekli, hogy én szeretnék már egy másik szintre lépni. Azzal érvel, hogy szeretne még több pénzt gyűjteni, hogy tudjunk közös lakást venni. Olyan árak vannak nálunk, hogy 2 élet se lenne elég, hogy kigyűjtsünk egy 2-3 szobás lakás árát, főleg 2 autó, albérlet mellett. Mondtam neki hogy de nem a pénz a lényeg, és nem kell egyből házasodni, ráér 2 év múlva is. Azt látom rajta hogy neki ez így kényelmes, és ez bánt, hogy hiába próbálom elmondani neki amit én is szeretnék, mert elmegy a füle mellett. Félek hogy itt megrekedünk ezen a szinten, aztán 30 évesen is várom a gyűrűt. Szeretem, tényleg csak vele tudnám elképzelni hogy családom legyen..de szeretnék azért haladni is mostmár, szintet lépni, házas lenni, anyuka lenni, szépen sorjában. Én már 23-24 évesen is férjhez mentem volna de engedtem a dologból mert tudom, hogy ő megfontoltan dönt mindig es idő kell neki egy új szinthez, de ez sem oké hogy ő nem enged az övéből, és nem lehet megegyezni, egy középutat választani.

Mindegy. Nem is tudom milyen választ várok erre a kérdésre, csak jól esett leírni a gondolataimat.


2022. aug. 28. 13:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Ő még mindig arra vár, hogy hátha jön egy jobb. Vagy elfogadod, hogy elvagytok így a langyosban, örökké, vagy lépj ki. Arra kár éveket pazarolni, hátha végre kiérdemled, hogy megkérjen, miközben ő magasról tojik arra, hogy te hogy szeretnéd a közös jövőt.
2022. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
38%

Azért, mert ő még nem akar másik szinten lenni nem jelenti azt, hogy nem érdekli, hogy te szeretnél. Szerinted csak az jelentené azt, hogy érdekli, ha belemegy abba, amit akarsz? Nem. Ő még nem tart ott lélekben, ezt nem lehet erőltetni. Amúgy meg hallgasd meg, amit mond és ne gondolj bele hátsó indokot. Plusz, mutasd meg neki ezt, amit írtál, mert szerintem így még nem mondtad el neki soha, enélkül meg nem mondható, hogy megbeszéltétek volna, max csak finoman tapogatóztok egymásnál.

Nem tetszik, hogy itt az oldalon mindenki azonnal lerohanja a párját a kérdések kiírójának, miközben jóval összetettebben kell hozzáállni a dolgokhoz, mint azt teszik. A helyedben nem hallgatnék egy hozzászólásra se. Ajánlom, hogy minőségi forrásokból szerezz információt, azokkal legalább fejlődsz is, nem csak megragadsz vagy lesüllyedsz az átlag vagy az alatti gondolkodás szintjére.

2022. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

#2:

Az egyik akar házasodni, a másik nem. Az, hogy az egyik ezt 5 év után már szeretné, a másik pedig TALÁN 10 év múlva, az ugyanúgy szakítóok, mintha egyáltalán nem akarná. Itt viszont van kompromisszum: megbeszélik a pro és kontra érveket, és valahol a kettő között kiegyeznek.

Az NEM kompromisszum, hogy "én még nem állok készen (miért is?), és te hiába vágysz rá, nem adom meg neked, viszont elvárom, hogy még 5-10 évig várj, hátha talán megkapod".

Ilyen nincs. Az eljegyzés, az esküvő, a házasság, és a gyerekvállalás se egy kegy, amit a nő kiérdemel, a férfi meg nagy kegyesen megadja, ha kedve tartja. Mi az, hogy nőként nem lehet beleszólásom a saját jövőmbe? Miért kell teljesen a másik szeszélyének kiszolgáltatni magam?

Üljenek le, és beszéljék meg, hogy tervezik a közös jövőt! Ha ez nem megy, akkor meg most kell szakítani, és nem 35 évesen verni az asztalt, hogy de hát megígérted, és elcsaltad a legszebb éveim.


Az ilyen nagy "még nem állok készen" meg 99% arról szól, hogy veled nem. De a következőt egy hónap után megkéri.

2022. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

3-as: ez a tapasztalatom nekem is, mast szakitas után max 1 éven beluk megkérnek

2022. aug. 28. 15:26
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Nekem már eleve az a féléves csak járogatunk időszak egy kva nagy red flag lenne.


Mi félév, 1000+km-es távkapcsolat után összeköltöztünk, nem 3 évig! várni ilyesmire.


Röviden: sohasem fog megkérni, csak húzza az időt.

2022. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

2-es, sajnos eléggé hülyeségeket írtál, de semmi gond. Majd felnősz.


Az eljegyzés NEM egy kegy, amire a nőnek várnia kell.

A kérdező házasodni szeretne (6 év után már nem csoda), a párja nem. Pont.


Erre nem az a megoldás, hogy a kérdező még 8 évet vár, hogy a pasas kegyeskedik-e megkérni a kezét, vagy inkább lelép.

Egy francokat.

Le kell ülni, pontosan tisztázni, ki mit akar, és ha az egyik fél hárít, szakítani.

2022. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%
Én nem értem ezeket a palikat. Mire vár? De tényleg. 6 éve vagytok együtt, felnőtt emberek vagytok. Oké a 6 év ebben az esetben reális amúgy, ha a húszas éveid közepén, vagy később jöttök össze, akkor ez is nagyon sok. De szerintem ilyen nem létezik, hogy nem áll készen 6 év után még egy eljegyzésre sem... Más meg tényleg 2 éven belül vagy max 3 megkéri, sőt, nem csak megkéri, hanem el is veszi a barátnőjét. Egyetlen akadály az lehet, ha nincs pénz olyan esküvőre, amit a pár szeretne. Egy lagzis 50 fős esküvő simán lehet 3 millió forint is. Na de egy gyűrű kijön 60 ezerből is, nem muszáj több százezer forintot költeni rá. Ekkor jöhet az, hogy igen szeretnélek megkérni, de nincs pénz esküvőre, spóroljunk rá, akár járjunk jegyben 3 évet is. Mármint akkor, ha már 6 év eltelt előtte, azért ennyi idő alatt eldöntötte, hogy akar e téged egy életre. Én biztos nem várnám meg. Mi 1 éve vagyunk együtt, ma 3 év után nem kér meg, biztos rákérdezek, hogy van e ilyen terve, mire vár. Mondjuk mi már húszas éveink végén vagyunk.
2022. aug. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ma = Ha*
2022. aug. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
5-ös azért gondolom ti most nem 19-20 évesek vagytok. Az összeköltözés nálunk nem lett volna hamarabb megoldható, mivel akkor kezdtük az egyetemet, 2 éve fejeztük be, tehát munka nélkül albérletben nem várhattuk a szülőktől, hogy ők tartsanak minket csak azért mert mi együtt akarunk élni, legalábbis ez az opció nálam nem létezik. Dolgoztunk egyetem mellett, part time, de nem annyit hogy kijöjjön albérlet, rezsi stb.
2022. aug. 29. 07:55
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

"akkor még ezzel ő is egyet értett, de most amikor erről beszélgettünk akkor azt mondta, hogy ráérek 30 fölött szülni, meg majd össze házasodunk pár év múlva"

Én egy idősebb nő vagyok, pár évtizednyi tapasztalattal a hátam mögött. Ez a tipikus: akkor még akarta, de az sajnos már a múlté. Elmúlt a rózsaszín köd, észrevette, hogy vannak jobb/kedveseb/szebb/szőkébb/vörösebb/feketébb/gyöngyszeműbb csajok is. Ez ennyi, semmi bonyolult, minden más találgatás csak a saját magad nyugtatása. Már csak az idődet húzza. Ott fogod találni magad 30 felett egyedülállóként kidobva az ablakon 10 évet. Én ezen 2x mentem keresztül, tudom mit beszélek. A naivságom miatt mentem későn férjhez. Ég és föld az olyan férfi viselkedése, aki VALÓBAN el akar venni és aki (már) csak ígérget. Azt pedig úgyis csak akkor hiszed el, ha tapasztalod. Ha szerencséd van és bölcsebb vagy, mint pl. én voltam, akkor más hibájából tanulsz.

Az, hogy valaki egyik évben még akar valamit, következő évben(évtől) már nem, az annyit jelent (szintén nem kell túlbonyolítani), hogy meggondolta magát. Hogy miért, azt ő tudja, de sajnálatos módon ez a pasiknál végleges szokott lenni. Addig fogja húzni az idődet, amíg be nem libben a képbe egy másik nő, akivel majd ugyanazt érzi, mint veled az elején.

2022. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!