Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Érdemes még ebben a helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes még ebben a helyzetben várni?

Figyelt kérdés

A párommal egyidősök vagyunk, mindketten 25 évesek, és 6 éve, hogy együtt vagyunk.

Róla tudni kell, hogy lassan hozza meg ezeket a nagyobb lépéseket. Konkrétan már a kapcsolatunk is lassan indult el, mert ő szeret mindenben nagyon alaposan és megfontoltan dönteni. Szóval az "udvarlási idő is" mire megkérdezte, hogy lennék-e a barátnője, hosszúra nyúlt, kb 6 hónapig jártunk ki együtt, sétálni, randizni stb. Róla tudni kell, hogy előttem volt 1 komolyabb kapcsolata is, 3 éves, de a csaj megcsalta, így aztán nehezen bízott már meg nőkben. Az összeköltözés is 3 év után történt meg, 2 éve élünk együtt. Mindig is mondta, meg most is mondja, hogy ő 100%-ig biztos benne, hogy én vagyok neki az igazi és már az elején tudta, hogy én leszek a felesége stb. Úgy 2 éve kezdte el kérdezgetni, hogy én mikor szeretném ha házasodnánk mert ő lassan igen, mondtam, hogy amikor ő úgy érzi, és biztos benne.

Azóta együtt éltünk 2 évet, de nem történt semmi, pedig jól össze tudunk dolgozni, szeretünk nagyon együtt élni, együtt kitapasztalni az életet. Én már 1 éve érzem azt, hogy szeretnék lassan házas lenni, házasság után nem szeretnék egyből szülni, hanem élvezzük ki, hogy ketten vagyunk még a házasságban. Utána nyilván gyerekeket. Tudom, hogy a szülés az kitolódott már 30 fölé de nem szeretnék idős anyuka lenni. Ezt ő tudja jól, mert beszéltünk róla, hogy én 30-max 32 éves koromig szeretnék 2 gyermeket, akkor még ezzel ő is egyet értett, de most amikor erről beszélgettünk akkor azt mondta, hogy ráérek 30 fölött szülni, meg majd össze házasodunk pár év múlva. Én meg úgy érzem, hogy ez alatt az elmúlt 2 év alatt elkényelmesedett, mert ugye főzök, mosok, takarítok mint egy feleség. Nem azt mondom, mert ő is főz, elmosogat, szemetet leviszi, bevásárol, porszívózik, segít mindenben szivesen, és tudom, hogy az együttélés ezzel jár, csak ez zavar, hogy őt nem érdekli, hogy én szeretnék már egy másik szintre lépni. Azzal érvel, hogy szeretne még több pénzt gyűjteni, hogy tudjunk közös lakást venni. Olyan árak vannak nálunk, hogy 2 élet se lenne elég, hogy kigyűjtsünk egy 2-3 szobás lakás árát, főleg 2 autó, albérlet mellett. Mondtam neki hogy de nem a pénz a lényeg, és nem kell egyből házasodni, ráér 2 év múlva is. Azt látom rajta hogy neki ez így kényelmes, és ez bánt, hogy hiába próbálom elmondani neki amit én is szeretnék, mert elmegy a füle mellett. Félek hogy itt megrekedünk ezen a szinten, aztán 30 évesen is várom a gyűrűt. Szeretem, tényleg csak vele tudnám elképzelni hogy családom legyen..de szeretnék azért haladni is mostmár, szintet lépni, házas lenni, anyuka lenni, szépen sorjában. Én már 23-24 évesen is férjhez mentem volna de engedtem a dologból mert tudom, hogy ő megfontoltan dönt mindig es idő kell neki egy új szinthez, de ez sem oké hogy ő nem enged az övéből, és nem lehet megegyezni, egy középutat választani.

Mindegy. Nem is tudom milyen választ várok erre a kérdésre, csak jól esett leírni a gondolataimat.


2022. aug. 28. 13:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

#2! "Azért, mert ő még nem akar másik szinten lenni nem jelenti azt, hogy nem érdekli, hogy te szeretnél."

Olvasd el ujra mit irt a kerdezo. A pasija akarta belathato idon belul nemhogy a hazassagot de meg a gyereket is 30 alatt. Aztan hirtelen valamiert meggondolta magat es mar eleg minden csak 30 felett. Egyertelmuen kuka az egesz de mivel foznek mosnak takaritanak ra hulye lenne ezt eldobni amig nincs masik csaj.

2022. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Én ne tudom mire hallgassak. Ha az eszembe akkor már leléptem volna 2 éve is akár, logikusan gondolkodva meg statisztikailag, igen, már esküvőnk is lehetne, nem hogy most gondolkodjunk az eljegyzésen....

Viszont ott van az az oldala is, hogy kimutatja a szeretetét, odafigyel rám, segít mindenben, ő szervez sokszor közös programokat, szóval nem érzem hiányát a szeretetének egy percig sem. Tényleg sok mindent meg tesz értem, júniusig minden reggel nagyon korán kellett kelnem, hogy eljussak a munkahelyemre. 4-kor keltem, szó nélkül jött és elvitt engem, sosem hánytam a szememre hogy bezzeg neki is korán kell kelni miattam mint ahogy sok már férfi tenné.

Eddig mindig a szívemre hallgattam és nem volt könnyű sokszor bevallom, mert nem értettem miért nem lépünk szintet. Ha a szívemre hallgatok, akkor én nem merném ezt a 6 évet, szeretetet törődést amit kapok előbbi, mert őszintén félek hogy más ezt nem tudná megadni vagy mással nem éreznék ilyet. Lehet önzőség amit írok. Nem tudom. Félek hogy rosszul döntök ha csak amiatt lelépek mert nem kéri meg a kezem.

2022. aug. 29. 13:30
 13/27 A kérdező kommentje:
Nem előbbi hanem eldobni*
2022. aug. 29. 13:31
 14/27 anonim ***** válasza:
84%
Ne keverd össze a két dolgot. Neki ilyen a habitusa, jó nevelést kapott. Valószínűleg minden nővel udvarias. Nem jelent semmit. Az én exem is Úriember volt, mégis elhagyott egy másik nő miatt egyik napról a másikra 8 év után (akkor 35 éves voltam). Kísérteties: azért voltam vele eddig, mert ugyan ezt gondoltam, amit te. Hogy ok, majd majd, jól van ez így, végülis szuper a kapcsolat. Aztán egyik napról a másikra szakitott velem egy kis random veszekedés miatt (később kiderült mert már ott volt a másik csaj - semmit sem érzekeltem belőle) és amikor biztos lett a másik csaj, engem kidobott. Én 8 évet vártam rá, a csajt meg elvette másfél év alatt. Igen, miattam is utazott akár órákat hajnalban is. Minden, amit el tudsz képzelni. Minden szép volt. De ott volt valami, ami miatt nem jegyzett el soha. Az pedig az, hogy sohasem akart igazán szívből és valójában sosem értezte az "örökkön örökké"-t. Akinél érzik, azt egyértelműen meggyűrűzik... Az ilyen kapcsolatoknak előbb, vagy utóbb úgyis vége lesz, mert a férfi le fog lépni mással. Hány olyat hallunk, hogy boldog kapcsolatban vannak 40 éve? Ugyan-ugyan! Hát kérdező... Te is óriásit fogsz bukni. Nem kívánom, de tuti. Már most sajnállak!
2022. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Sajnálom a sztoridat, hogy így alakult. Durva, hogy semmit nem értékeltél belőle. Nem vagyok naív és tudom, hogy velem is megtörténhet bármikor. Ezért is mondtam neki és néha mondom most is, hogy ha úgy alakulna hogy már nem velem képzeli el, nem biztos a dologban, akkor legyen őszinte és mondja el, mert én nagyon nem szeretném ha egymás idejét rabolnánk. A fájdalom elmulik de az az idő már soha nem jön vissza, és minél idősebbek vagyunk annál nehezebb újrakezdeni valakivel. Ilyenkor mindig azt mondja hogy miket beszélek, mert ő soha nem tudná más nővel elkepzelni a jövőt. Volt hogy összevesztünk úgy hogy én szünetet akartam és költözni akartam külön, de képes volt nem bemenni munkába csak azért hogy ne mehessek el, nem engedett elmenni, sírt. De akkor tényleg nem ertem miért nem akar szinten lépni. Miért hitegetik a férfiak akkor a nőket ha ők nem akarnak megállapodni és igenis komolyan venni a házasságot :(
2022. aug. 29. 16:06
 16/27 A kérdező kommentje:
Érzékeltél* bocsi, a telefonom kijavít mindent.
2022. aug. 29. 16:07
 17/27 anonim ***** válasza:
Oké, ezt értem, persze, de a többi akkor sem okés.
2022. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

És ha szakítás lenne, nem éreznéd kidobott időnek az egészet?


Mi is hasonlóban vagyunk mondenben. A szex sem a fő osszetartó erő köztünk.

De amit èn nem értek barátnőmben hogy úgy beszél az egészről hogy még nem történt meg mint aki halálos beteg és napjai vannak hátra, olyan szinte lemondóan az életről ha nem történik eljegyzés vagy vlmi, hogy hallgatni is rossz..ezzel iszonyatos nyomast helyez rám. Mintha 70éves lenne aki már nem találhat magának párt holott most lett 30.

Én mindig mondtam neki hogy elfogadom ha nem tud rám várni és szakit de ne várja h megmondjam mikor leszek készen rá.


Én is elmondtam neki az érzéseim ezzel kapcsolatban mindig. De azt h mikor fogok készen állni nem tudom..erre nen lehet válaszolni mert olyan mintha lottószámokat kérdeznék..


A gyerek téma is ugyanaz h nekem könnyű mert bármikor tudok nemzeni de ő nem szülhet sokára..ez egy meddő érv ezt mindenki tudja de a helyzeten nem segít mert ezt nem lehet vitatni.


Ha gondolod írj



35f 30l

2022. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nem mindegy, hogy "csak" 6 évet dobott ki az életéből, vagy többet, ha vele marad. Most simán lehet, hogy szakít és két év múlva megismeri az igazit, aki 3 éven belül el is veszi.


Az meg hogy te 35 évesen nem állsz készen egy eljegyzésre, házasságra... Elég fura. Elvileg vele akarod leélni az életed és még csak gondolati szinten sincs benned, hogy jön nála jobb, nem? 30 év azért közeledik a késői házassághoz, mivel gondolom előbb akar házasodni, aztán gyereket, ha akar kettőt is, akkor mostanában kéne elkezdenie. Ezért akarja most. Meg mert ő őszintén szeret téged és nem a nálad jobb pasira vár.

2022. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Egyetértek.

Ha úgyis tudod, hogy a másikkal akarsz maradni, ő az igazi akkor szerintem is összeházasodtok, oké h a lány is enged neked időt, teret de úgy fair szerintem ha megegyeztek h kb mikor és ha komolyan gondoljátok és nem jön közbe szakítás akkor ahhoz tartsák magukat mindketten.

Így meg hogy ráérsz majd ekkor szülni meg ráérünk majd ekkor majd akkor házasodni, ez mese habbal, valószínű nálunk is ez van hogy vár egy jobb opciót, ameddig ez nincs meg addig jó vagyok én is. :(

2022. aug. 29. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!