Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 18-19 évesen elfogadnátok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18-19 évesen elfogadnátok egy eljegyzési gyūrūt? Lenne belõle házasság is?

Figyelt kérdés
2023. márc. 14. 15:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
94%

Nincs értelme nagoyn.


Az eljegyzéstől számított 1 éven belül érdemes megejteni magát a házasságot is. Konkrétan ekkor szokták elkezdeni az esküvő szervezését.

Erre készen álltok?

Ha igen, csapassátok. Ha nem, akkor nincs értelme az eljegyzésnek.

2023. márc. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Majdhogynem tini egy 18 éves. Még semmi élettapasztalata. Honnan tudná, ki illik hozzá.
2023. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%
Dehogyis. Főleg, ha ennyire különválasztja az eljegyzést a házasságtól. A kettő ugyanis együtt jár, egyik a másik ígérete. Ha nincs záros határidőn belül esküvő, akkor az eljegyzés nevetséges és komolytalan, 18 évesen még inkább, mint egyébként. Az a plusz gyűrű nem teszi mélyebbé a kapcsolatotokat.
2023. márc. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
42%

Miért ne? Ha tényleg szeretik egymást? Ez egy eljegyzés.

Ez még konkrétan semmi, hiszen ez még nem házasság.

Utána még éveket lehet várni a házasságra.

2023. márc. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem. 21 vagyok, 1 éve stabil párkapcsolatban, együt is élünk majdnem egy éve. Elhiszem, hogy egyszer hozzá fogok menni, de biztosan nem most. Minimum a diplomaosztómat várja meg, de inkább a mesterképzésemet is. 24-25 évesen igent mondanék, 18-19 évesen biztosan nemet mondtam volna (akkor érettségiztem). Ha most megkérné a kezem megmondanám, hogy egyszer hozzámegyek, de várnia kell pár évet. Eljegyzésnek így nem sok értelme lenne, nem számít, hogy van-e vagy nincs.
2023. márc. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen, elfogadtam, de nem úgy alakult a dolog, végül elhagytam alig 1 év után.

24 évesen lett újra párom, fél év után megkért, 1 év múlva hozzá is mentem. Azóta is együtt:)

37/N

2023. márc. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
37%
Ennyi idősen még nagyon korai, még valószínűleg nincs meg a kellő anyagi háttér sem. Előbb munka, lakás stb, majd utána jöhet a házasság
2023. márc. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
69%
19 évesen nem eljegyzés hanem csupán foglaló.
2023. márc. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%
Ez emberfüggő szerintem. Mindenkinek más a múltja a felfogása a céljai. Ez egy olyan döntés ami eltérő. Nem ítélem el azokat akik igent mondanak, azokat sem akik nemet. Ismerősöm is 18 évesen lett eljegyezve rá egy évre megtartották az esküvőt. 🤷‍♀️
2023. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
73%
Nekem sok ismerősöm van eljegyezve 20-25 között. De van olyan is, aki házas, gyereke(i) vannak, de olyan is van, aki elvált (szintén van gyereke is). Én sosem értettem a siettséget. Ha tényleg egy életet akarunk egymás mellett leélni, akkor nem kell azonnal a gyűrű. 18-19 évesen még nehéz megítélni, hogy mennyire lesz tartós egy kapcsolat. Persze, van kivétel, de kevesen maradnak együtt tini kortól egy életen át.
2023. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!