Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szeretném ha a párom megkérné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném ha a párom megkérné a kezem! Szavak nélkül, hogy jelezhetném felé, hogy nekem ez fontos és legyen házasság?

Figyelt kérdés
Már régóta beszélünk a házasságról a párommal és már nem szeretném folyton mondogatni neki,hogy mennyire fontos ez nekem,főleg hogy babát várunk!És nekem nagyon fontos!Szeretnék hozzá tartozni hivatalosan és az ő nevét viselni!Hogyan jelezzem neki úgy hogy ne kelljen annyit beszélnem már,hogy vegyen el?!?!?
2009. jan. 3. 10:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem ha már babát vártok és beszéltetek is már róla sokat és még nem szánta rá magát, ne erőltesd. Lehet, hogy csak rontasz vele, mert szépen lassan úgy érzi majd, hogy ez mint egy teherként, nyomásként nehezedik rá, és mint tudjuk, amit erőltetnek az embernek, azt nem szívesen teszi meg, hacsak nem szeretné ő is. Akkor viszont nem kéne erőltetni neki. Szóval.. Én szorítok neked!
2009. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha már sokat beszélgettetek róla, egyértelmű, hogy ő is ezt akarja, ráadásul babát vársz, akkor már rég nincs itt az ideje a célozgatásnak! Mond meg neki, hogy te igy nagyobb biztonságban érzed magad, a gyerek is nagyobb biztonságban lesz, hiszen mennyivel több joga van a házastársaknak, mint az élettársi kapcsolatban élőknek. Ráadásul neked biztos családi háttér kell, nem akarsz gyereket szülni a semmibe.

Szerintem meg fogja érteni, ha ezt világosan elmondod neki, és hamar összeházasodtok.

Minden jót.

2009. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem célozgass. üljetek le és kérdezd meg töle konkrétan mit gondol erröl. igazábol szeretne-e házaságot vagy nem. mert lehet nem is akar házaságot, csak te erölteted rá. mond meg neki hogy ha igazán akarja kérje meg a kezed. mond el neked fontos lenne ez az egész, ha nem akarja akkor nem tudsz mit tenni.
2009. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, melyik időpont lenne neki a legmegfelelőbb az esküvőhöz! :) Ha már beszéltetek a témáról, nem hiszem, hogy ellenére lenne...

Teljesen megértelek, szerintem valahol minden nő vágya az, hogy férjhez menjen. Én a magam részéről ezt úgy intéztem el, hogy kijelentettem az azóta már férjemnek, hogy egy korábbi csalódásból okulva csak akkor költözök hozzá, ha már eljegyzett, és csak házasságba vagyok hajlandó gyereket szülni. Ezt értette, felfogta, és cselekedett. Ott rontják el sokszor a nők, hogy nem közlik egyértelműen a szándékaikat a férfiakkal, csak utalgatnak, reménykednek, álmodoznak. Nagy igazság, hogy a férfiak nagyon jól megvannak esküvő nélkül, mi több, a legtöbbjüket visszariasztja a nagy felhajtás, és az, hogy sok pénzbe és fáradságba kerül egy esküvő.

Én azt mondom, ragaszkodj az elképzelésedhez, és mondd meg őszintén a párodnak, hogy ez neki csak egy aláírásába kerül, neked viszont a boldogságodat jelenti. Szerintem erre nincs az a pasi, aki nemet tudna mondani... :)

2009. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,azthiszem az utóbbival megpróbálkozom,hátha ez bejön!
2009. jan. 3. 11:18
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

utolsót csókoltatom...

konkrétan elvetteted magad feleségül...

sztem az má régen rossz, ha utalgatni, célozgatni kell...

ha a pasi szeret annyira, és komolyan gondolja a kapcsolatot, akkor ő maga fogja kimondani szabad akaratából, és nem nekem kell rávennem.

én valahogy nem ragaszkodom görcsösen a házassághoz, láttam már eleget tönkremenni...

bízok annyira a páromban, hogy papír nélkül is velem marad, és együtt neveljük fel a gyerekünket.

2009. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Igen, kedves utolsó, elvetettem magam. Ez neked miért rossz?

Én tisztában vagyok magammal, a céljaimmal, és becsülöm magam annyira, hogy ne dobjam magam oda az első jöttmentnek koncként. Ha szeret, vegyen el. Nekem nem elég az, hogy ígérjen fűt-fát, meg hogy így szeret, meg úgy szeret. A férjem előtti kapcsolatomban a srác így viselkedett. Igen, persze, ő nagyon szeret ám engem, közben meg kijelenti, hogy nem gondolja, hogy én lennék az igazi. Gátlástalanul csalt a hátam mögött, közben pedig bizonygatta, hogy mennyire szeret engem...

Egy ilyen kapcsolatnak nincs jövője. Ahol az egyik (vagy mindkét) fél azt mondja, hogy "igen, igen, szeretlek, de ha netán jönne egy jobb, gondolkodás nélkül elhagylak", az nem őszinte kapcsolat. Ezért én már a kapcsolatom elején tisztáztam a dolgokat. Ha te ezt elvetetésnek érzed, akkor bizonyára így is van. A férjem mondhatta volna, hogy "nem, bocs, nem érzem még olyan stabilnak a kapcsolatunkat, hogy..." meg "jajj, de még olyan fiatalok vagyunk...". Nem tette, mert ő is úgy gondolja, hogy megtalálta élete társát. Tudod, minden kapcsolathoz ketten kellenek. Ha ő nem egyezett volna bele az esküvőbe, most nem lennénk házasok. Tiszta sor.

Ennek ellenére legyen neked igazad, egy önző, megátalkodott perszóna vagyok, aki tönkreteszi a férje életét, gonosz módon elveteti magát, mert élete céljának tartja, hogy rávarrja magát egy pasira. Ettől most jobban érzed magad?

2009. jan. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Hát a helyedben én sem erőltetném.Régen rossz egyébként is,ha ezt egy nőnek kell felvetni.Szerintem nagyon méltatlan és megalázó egy nő részéről a férfikérés.Nem is hallottam még ilyenről.És a romantika hol marad?Mikor letérdel eléd a gyűrűvel,és a nagy csokor virággal...erre nem vágynál?Szerintem így az igazi.Ha Ő nem szeret téged annyira,hogy úgy gondolja veled szeretné leélni az életét,nem szeretné ha a felesége legyél,akkor Te miért erőltetnéd ezt?Egyébként szerintem ez a babavállalás előtt lett volna esedékes.Én sem szültem volna annak az embernek gyereket,aki nem méltat arra,hogy a felesége legyek.Nálam ez azt jelentené,hogy nem akar felelősséget vállalni értünk,a szerelmünkért,a családunkért,nem gondolja véglegesnek a kapcsolatunkat ezért szeretné a szabadságát megtartani.a leírásod alapján tudja a párod,hogy neked ez fontos lenne,már a babátok is útban van és mégsem kér feleségül,akkor nincs értelme erőltetni a dolgot szerintem,mert úgy sem lenne így jó vége.Nyugodj bele,hogy nem akarja.
2009. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Szia. Én megbeszéltam a párommal, hogy nekem jól esne hét év után, ha végre megkérné a kezem. Lehet, hogy nagy hiba volt, és így már nem lesz olyan, amilyen a romantikus filmekben, de egyszerűen kijött belőlem. Csak azt akarom mondani, hogy a legtöbb férfi szerintem teljesen másképp gondolkozik, mint mi. A párom például pénzkidobásnak gondolja azt a rengeteg kiadást, ami az esküvővel jár. Beszélgettünk babáról is, meg arról, hogy jó lenne előtte megesküdni (több szempontból is), erre ő azt mondta, hogy szívesebben költené azt a pénzt a babára, mint esküvőre. Szóval, azért, mert nem kéri meg a kezed még egyáltalán nem biztos, hogy nem szeret annyira és fél lekötni magát (valami ilyesmit írtak előttem, de lehet, hogy nem jól emlékszem). Megoldás lehet, hogy beszélnél egy olyan közös ismerősötökkel, baráttal, családtaggal (ha nem megalázó ez neked), akiben megbízol, és megkérni, hogy véletlen hozza szóba a témát, puhatolja ki, hogy mit gondol erről a párod. Nem a legjobb megoldás, de ha másképp nem megy, rá kell vezetni valahogy, hogy mit szeretnél. Vagy megbeszélheted vele, ahogyan én is tettem, de akkor számolj azzal, hogy azon fog járni az agyad, hogy ezzel elrontottad. Engem legalábbis elég sokáig gyötört a tudat. Remélem megoldódik, együttérzek veled. :-)
2009. jan. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

hello!

a 11:36-os vagyok.

aranyos, ahogy nekem támadtál, és nem arra válaszoltál, amit írtam...


olvasd el légyszíves a válás részt ezen az oldalon, aztán majd rájössz, hogy nem is annyira fenékig tejföl a házasság, meg nem csak a rózsaszín ködből áll.


és ha valaki menni akar, akkor a papír sem tartja vissza. apám karácsonykor hagyta ott anyámat, amikor én 6HETES voltam. szal ennyit a házasságról, meg a bizalomról, meg mittudoménmiről...


majd megnézem, hogy 20év múlva hol fog tartani a házasságotok. kívánom, hogy sikerüljön, de ha nem, akkor engedd már meg, h röhögjek egy jót....

2009. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!