Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Higgyek neki? Kicsit hosszú,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Higgyek neki? Kicsit hosszú, de érdekes sztory.

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve vagyunk együtt a párommal. Kezdetben minden nagyon jó volt, voltunk nyaralni 2x is, amit mind ő fizette mert én még középsulis voltam és nem volt semmi pénzem. Eleinte jártunk moziba, étterembe, együtt mentünk vásárolni, kirándulni, voltunk barátokkal is szülinapi party-n meg biliárdozni, állatkertbe, többször voltunk 2-3 napos hétvégén mikor melyik városban. Az első év után el akart jegyezni, de mivel én akkor még csak 18 éves voltam korainak tartottam, ezért azt mondtam neki hogy majd később, talán pár év múlva, fiatal vagyok még. Annyit kell tudni a páromról, hogy volt előttem 2 komolyabb kapcsolata, egyik 3 év másik csak fél év, és mind a 2 lánynak vett gyűrűt, de az Ő állítása szerint azért, mert a lányok erőltették a dolgot. Szerintem azért akart eljegyezni akkor 18 éves koromban, mert meg akart fogni magának. Nagyon féltékeny is volt abban az első 2 évben. Aztán azóta eltelt lassan még 3, én már pedzegettem 1 évvel ezelőtt is a témát, hogy örülnék egy gyűrűnek, és jó lenne az is ha kifejezné ezzel, hogy velem képzeli el az életét és komolyan gondolja velem. Az volt rá a válasza, hogy majd akkor veszünk közösen gyűrűket, ha lesz melóm és félre tudok tenni rá. Meg hogy előtte 1 évet együtt akar velem élni, hogy milyen lesz. Én mind a 2 dolgot h*lyeségnek tartom, mert 1. lenne pénzem hogy vegyek gyűrűt, van annyi félretéve. 2. miért muszály karikát venni? azt lehet később is lagzira, az is elég lenne ha csak én kapnék eljegyzésit.

Szóval az utóbbi években már nem olyan mint eleinte. Már nem járunk sehova, folyton csak a munkályának él, dolgozik állandóan, szinte alig vagyunk együtt csak este, de akkor is vagy gépezik vagy alszik vagy tv-zik és akkor csendbe kell lenni. Már nem is féltékeny, nem tart attól hogy esetleg elveszíthet. (én nap mint nap beutazok a tőlünk 30km-re lévő nagyvárosban hol fősulira hol dolgozni, neki meg a munkája otthon van, ami egy kisebb falu, ezer fős)

Van egy kis gong még. A családunk nem éppen olyan, hogy támogatnák az eljegyzésünket. Ugyanis a szülei nem kedvelnek( de párom régebbi barátnőit meg egyenesen utálták) Az én szüleim meg furcsák... De szerintem nem a családon múlna az hogy el akarj-e jegyezni vagy sem...

Közben pedig már párom ott tart, hogy vett egy elég nagy felújításra szoruló házat és ott is folyton tevékenykedik. Sokkal jobban érezném magam és sokkal jobban kivenném a részem a munkából ha tudnám hogy már a menyasszonya vagyok. De igy kicsit úgy érzem hogy furcsa a dolog. Minek dolgozzak egész hétvégén egy házon, ami az övé, és még csak a menyasszonya sem vagyok?

Közben meg az összes fősulis bulit kihagyom, soha nem megyek sehova a barátnőkkel pedig folyton hívnak. Ha megemlítem páromnak hogy elmennék esetleg, akkor azt mondja jó oké menjek, de akkor ő szakít velem. Miért nem enged el bulizni?? (kb évente 3-4 alkalommal lenne kedvem, de akkor sem megyek)

Szerintetek el akar jegyezni vagy egyáltalán feleségül venni a barátom?? Miért nem teszi még meg? Nem akarom erőltetni, azt akarom hogy az ő döntése legyen, de én már nagyon szeretném. És igazából attól is félek hogy kiteszem szívem lelkem érte, ő meg majd faképnél hagy akár még az éven??

Beszéltem már vele erről az egészről, de ő azt mondja hogy majd 2év múlva akar eljegyezni és rá 1 év múlva lagzi. HIggyek neki???


2011. márc. 13. 17:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%

korábban el akart volna jegyezni, már nem :/ hát ez gáz, nagyon


ráadásul szakít ha elmész bulizni és te olyan buta vagy hogy akkor otthon ülsz??? nehogymár egy pasi mindja meg mit csinálj

ezen nagyon kiakadtam

nekem egyszer próbálná megmondani mit csináljak, lehet hogy repülne

és ez nem vicc

ilyenhez akarsz hozzámenni? egész hátralévő életedben irányítani fog

gondolkozz el ezen!!!

2011. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
93%
Ne higgy neki. Szép lassan ellaposodott a kapcsolatotok. Eleinte azért vitt mindenhová, mert meg akart fogni. Most már nincs erre szüksége. Ebből nem lenne jó házasság, ha már most így viselkedik veled. Szerintem ne is erőltesd. Járj el a barátnőiddel szórakozni, ne vesd alá magadat az ő akaratának. Ha ezért szakít veled, ne bánd. Fiatal vagy , jöhet egy új kapcsolat is az életedbe.
2011. márc. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem már alábbhagyott a pasid szerelme feléd. Te is írtad, hogy ilyen könnyelmű kijelentéseket tesz: "Ha megemlítem páromnak hogy elmennék esetleg, akkor azt mondja jó oké menjek, de akkor ő szakít velem."

Nos, akkor menj el bulizni, és ha szakít ennyi volt. Én biztosan nem pazarolnám ilyen személyre a fiatalságomat. Főleg nem dolgoznék a házán.

Tedd próbára. Ha tényleg szakít akkor biztosan nem akar téged.

2011. márc. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
85%
Ne higgy neki..eleinte valóban azért volt a sok program, mert új voltál, érdekes és meg akart tartani,de amikor már megszokta, hogy mellette vagy, már nem tesz lépéseket a kapcsolatotokért. Ha most te elkezdenéd élni a magad életét, amit igazából szeretnél, vagy észhez térne, vagy külön mennétek, mert lehet, hogy úgy értékelné, hogy neked nem ő kell..Azért lett szerintem ez a helyzet, mert mindig az ő akarata érvényesült, de szépen idomultál hozzá, ő ezt pedig mostmár természetesnek veszi..lehet, hogy kicsit magadnak is kellene élned, mert lehet, hogy mire rájössz, hogy nem ő az igazi, addig sok szép élménytől és évektől fosztottad meg magad.
2011. márc. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Beszéltünk már erről a dologról, hogy anno miért költött el rengeteg pénzt most meg szinte nulla. Azt mondja azért mert régebben nem érdekelte a pénz, most már megkomolyodott és szeretné elérni a céljait. (amihez ugye sok pénz kell) Azonban ő sem jár bulizni, nem is iszik,nem is cigizik. Attól félek hogyha elmegyek bulizni és valóban otthagy akkor ÉN nagyon bánni fogom hogy 1 buli miatt lett vége :(
2011. márc. 13. 17:56
 6/38 anonim ***** válasza:
93%
Nem a buli lenne a szakítás oka. Maximum az ürügye lenne az...
2011. márc. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
74%

Mi ez a szöveg ha bulizol elhagy... sztem nem féltékeny, mert ha az lenne nem mondaná h elhagy ilyen hülyeség miatt.(barátom direkt örül neki ha elmegyek barátaimmal bulizni mivel ő nem igényli annyira)


Kicsit elkényelmesedett, tudja h ott vagy ha kellesz és belesüppedtek az egész kapcsolatba.

Az is lehet h elbizonytalanodott és átértékeli a kapcsolatot.Nem tudja h mit akar még (ami sztem elég gáz ha már 5 éve együtt vagytok). Viszont én kivárnám a 2 évet ha szeretitek egymást és ha akkor sem jegyez el: otthagyni.


Az mondjuk normális ha sokat dolgozik , biztos azért h tudja a házat újítgatni..én párom is dolgozik egyfolytában, h tudjon félrerakni lakásra. Jah és h mit mond a családja ne érdekeljen...a ti dolgoktok h mikor házasodtok össze.

2011. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
81%

Attól félek hogyha elmegyek bulizni és valóban otthagy akkor ÉN nagyon bánni fogom hogy 1 buli miatt lett vége :(


Amíg így állsz hozzá, addig szerintem ezt is fogod kapni tőle...legyen már benned tartás..azért mert ő nem bulizik, neked még lehetne..legalábbis egy kapcsolat nem a másik totális lekorlátozásáról szól..hanem kölcsönöm kompromisszumokról nagyrészt.

2011. márc. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek megkockáztassam a bulit? Néha már annyira hiányzik, fősulis éveim alatt egyszer sem voltam még bulizni. Attól félek hogy bánni fogom hogy kihagyom... Ha meg otthagy és nem békül ki velem akkor tényleg ez csak egy ürügy volt?? :S
2011. márc. 13. 18:03
 10/38 A kérdező kommentje:

De akkor miért akar lekorlátozni? Az ember akkor korlátozza le a másikat ha szerelemes és attól fél hogy a másik talál jobbat!

Jah és mostanában az unokatesója annyira kedves/aranyos megjegyzéseket tett rám, annyira jól esett. És ezeket a barátom előtt mondta. És ez mostanában volt, kb 1 hónapja. Szóval lehet hogy félne elengedni bulizni mert lehet hogy tartana attól kicsit hogy mivan ha más pasi is tesz majd megjegyzéseket stb... ?

2011. márc. 13. 18:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!