Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Higgyek neki? Kicsit hosszú,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Higgyek neki? Kicsit hosszú, de érdekes sztory.

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve vagyunk együtt a párommal. Kezdetben minden nagyon jó volt, voltunk nyaralni 2x is, amit mind ő fizette mert én még középsulis voltam és nem volt semmi pénzem. Eleinte jártunk moziba, étterembe, együtt mentünk vásárolni, kirándulni, voltunk barátokkal is szülinapi party-n meg biliárdozni, állatkertbe, többször voltunk 2-3 napos hétvégén mikor melyik városban. Az első év után el akart jegyezni, de mivel én akkor még csak 18 éves voltam korainak tartottam, ezért azt mondtam neki hogy majd később, talán pár év múlva, fiatal vagyok még. Annyit kell tudni a páromról, hogy volt előttem 2 komolyabb kapcsolata, egyik 3 év másik csak fél év, és mind a 2 lánynak vett gyűrűt, de az Ő állítása szerint azért, mert a lányok erőltették a dolgot. Szerintem azért akart eljegyezni akkor 18 éves koromban, mert meg akart fogni magának. Nagyon féltékeny is volt abban az első 2 évben. Aztán azóta eltelt lassan még 3, én már pedzegettem 1 évvel ezelőtt is a témát, hogy örülnék egy gyűrűnek, és jó lenne az is ha kifejezné ezzel, hogy velem képzeli el az életét és komolyan gondolja velem. Az volt rá a válasza, hogy majd akkor veszünk közösen gyűrűket, ha lesz melóm és félre tudok tenni rá. Meg hogy előtte 1 évet együtt akar velem élni, hogy milyen lesz. Én mind a 2 dolgot h*lyeségnek tartom, mert 1. lenne pénzem hogy vegyek gyűrűt, van annyi félretéve. 2. miért muszály karikát venni? azt lehet később is lagzira, az is elég lenne ha csak én kapnék eljegyzésit.

Szóval az utóbbi években már nem olyan mint eleinte. Már nem járunk sehova, folyton csak a munkályának él, dolgozik állandóan, szinte alig vagyunk együtt csak este, de akkor is vagy gépezik vagy alszik vagy tv-zik és akkor csendbe kell lenni. Már nem is féltékeny, nem tart attól hogy esetleg elveszíthet. (én nap mint nap beutazok a tőlünk 30km-re lévő nagyvárosban hol fősulira hol dolgozni, neki meg a munkája otthon van, ami egy kisebb falu, ezer fős)

Van egy kis gong még. A családunk nem éppen olyan, hogy támogatnák az eljegyzésünket. Ugyanis a szülei nem kedvelnek( de párom régebbi barátnőit meg egyenesen utálták) Az én szüleim meg furcsák... De szerintem nem a családon múlna az hogy el akarj-e jegyezni vagy sem...

Közben pedig már párom ott tart, hogy vett egy elég nagy felújításra szoruló házat és ott is folyton tevékenykedik. Sokkal jobban érezném magam és sokkal jobban kivenném a részem a munkából ha tudnám hogy már a menyasszonya vagyok. De igy kicsit úgy érzem hogy furcsa a dolog. Minek dolgozzak egész hétvégén egy házon, ami az övé, és még csak a menyasszonya sem vagyok?

Közben meg az összes fősulis bulit kihagyom, soha nem megyek sehova a barátnőkkel pedig folyton hívnak. Ha megemlítem páromnak hogy elmennék esetleg, akkor azt mondja jó oké menjek, de akkor ő szakít velem. Miért nem enged el bulizni?? (kb évente 3-4 alkalommal lenne kedvem, de akkor sem megyek)

Szerintetek el akar jegyezni vagy egyáltalán feleségül venni a barátom?? Miért nem teszi még meg? Nem akarom erőltetni, azt akarom hogy az ő döntése legyen, de én már nagyon szeretném. És igazából attól is félek hogy kiteszem szívem lelkem érte, ő meg majd faképnél hagy akár még az éven??

Beszéltem már vele erről az egészről, de ő azt mondja hogy majd 2év múlva akar eljegyezni és rá 1 év múlva lagzi. HIggyek neki???


2011. márc. 13. 17:35
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert te már megvagy, magához szoktatott (bocsi a kifejezésért), tudja, mit várhat tőled, de egy új csajba megint annyi energiát kellene invesztálnia, mint anno beléd..veled elvan a kényelmes langyosvízben...nem mondom, hogy egyáltalán nem szeret, de ez nem tesz jót sem a te lelki világodnak, a társasági életednek sem. Nincs élmény, nincs inger.
2011. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
63%

igen menj el bulizni!!!

ha megint közli hogy ott hagy akkor mond meg neki, hogy akkor tegye, de nem fogod elrontani a fiatal éveidet mert később iszonyatosan meg fogod bánni hogy egy idióta miatt nem töltötted úgy ahogy jó lett volna

nem mondhatja meg hogy mit csináljál, nem vagy a csicskása

állj a sarkadra mert később egyre rosszabb lesz

2011. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
80%

Most bulizni nem enged, később már barátnőkkel sem beszélgethetsz, a családodat sem látogathatod, kollégákhoz sem szólhatsz, gyanúsítgatni fog ahányszor valaki felhív, hogy biztos a szeretőd volt..

18 évesen valóban meg akart fogni, megvásárolni téged egy gyűrűvel, hiszen akkor még naiv és irányítható voltál. Most, hogy már neked is vannak igényeid, pl eljegyzés, szóval te is akarsz kapni valamit a hűségedért, már egyáltalán nincs oda az ötletért. Ugyan minek egy olyan nő, akinek van véleménye? Csak bonyolítja a dolgokat..

Nem ragaszkodik hozzád egyáltalán, mellette vagy, kiszolgálod, lemondasz érte mindenről, s ha ezt nem tennéd meg, akkor repülnél. Mondd, ő mit áldozott fel érted? Mivel bizonyítja, hogy méltó minderre? Az ilyen kijelentéseivel? Ebből csak az süt le, hogy tulajdonaként gondol rád, mindig legyél ott, ahol hagyott, és senki más még csak rád se pillanthasson. De persze az ő javára nyugodtan dolgozhatnál a házon szabadidődben..

Csak addig marad veled, ameddig ingyen búcsú van. Ha már bármiféle kötelezettsége lenne feléd, akkor inkább a szabadság, vagy egy önértékelési zavarokkal küzdő, irányítható buta liba.. Sohasem lesz semmi úgy, ahogyan te akarod, legfeljebb ha ez véletlenül egybeesik az ő érdekével.

2011. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
83%

Mellesleg az mond ilyet, hogyha bulizni mennél, elhagy, akit egyáltalán nem érdekel mellette vagy-e vagy sem. A lelkiismerete nyugodt, hiszen te dönthetsz, hogy folytatódjon-e a kapcsolat, ő nem kényszerít semmire.. Jól mondta az egyik előző, azért van melletted, mert túl sok energia lenne egy újabb nőt elcsábítani majd betörni.

Fél, hogy tényleg találkoznál valakivel, és rájönnél, mennyire rossz is neked mellette.. Mert tényleg így van.

23 éves lehetsz, én a te korodban léptem ki egy hasonló hosszúságú kapcsolatból, és persze a következő nap már repült is felém a gyűrű, hogy magához láncoljon. Hát nem kellett.

A szerelem nem arról szól, hogy az embert bármiben korlátozzák. A szerelem többé teszi az életedet, nem pedig arra kényszerít, hogy kihagyd az élményeket, bármit amit szívesen csinálnál. Ha szereted a párodat, akkor a hűség alapvető, anélkül is, hogy a párod kérné, a megcsaláson kívül pedig ugyan mi mástól kellene még tartani egy kapcsolatban?

30 évesen nagyon fogod bánni, hogy elrepültek az éveid anélkül, hogy kihasználtad volna. Én legalábbis nagyon bánom, és sohasem fogom megbocsátani magamnak.

2011. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
75%

a muszály és munkályának él kicsit erős helyesírási hiba, na de inkább válaszolok.


ne pazarold el a fiatal éveidet egy ilyen pasi mellett. irreális elvárásai vannak feléd, már nem is érdekled.


jól érzed magad ebben a kapcsolatban? nekem úgy tűnik, hogy nem.

inkább keress egy normális srácot, aki szeret, és nem viselkedik így.

2011. márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
85%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Menj el bulizni, érezd jól magad, hiszen csak egyszer vagy fiatal. Ha meg szakítással fenyegetőzik, akkor magyarázd el neki, hogy attól hogy összetartoztok, még nem vagy a tulajdona.

Amúgy lehet, hogy rosszul gondolom, de úgy érzem, hogy Te is inkább csak a megszokás miatt vagy ebben a kapcsolatban. Ami érthető, hiszen 5 év nagy idő, de hosszú távon nagyon nem jó.

Egy szó mint száz, én lelépnék, de a dönteni Neked kell.

35/F

2011. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagy tévhit, hogy a szerelmes ember korlátoz. A férjemért odavagyok és egy büdös szót nem szólok, ha a haverjai hívják bulizni. Ritkán jár, utána meg jobb a kedve, mert éri külső inger. Ha jó a buli és nem akar még hazajönni, amikorra előre ígérte, dob egy sms-t (ami többnyire olvashatatlan :)), hogy késik. Akkor tudom, hogy nem érdemes megvárnom, inkább húzom a lóbőrt.

Visszafelé hasonlóan, ha maradnék még, akkor sms, hogy maradok és ő se kakukkol egész éjjel feleslegesen.

(Plusz nem aggódunk azon, hogy a másik beesett a villamos alá.)

2011. márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező ez szerintem nem érdekes sztori, hanem szörnyű és szomorú.

Ha elmész bulizni akkor szakít (ez legfeljebb egy ortodox muzulmántól lenne elfogadható viselkedés).

Valószínűleg egyáltalán nincs önbizalma és pszihés problémákkal is kőzd ha ennyire bezárva akar tartani. És később mi lesz nem mehetsz el egy rendezvényre a munkatársaiddal, nem beszélhetsz senkivel...

5 év rengeteg idő, majd két év múlva eljegyezni ennek semmi értelme, más kérdés ha a házra kell a pénz akkor nem kell nagy lagzit csinálni, vagy csak később.

Normális kapcsolatban nincs olyan hogy nem enged el valahova.

2011. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
75%

Szia. Szerintem is nagyon elkényelmesedett a párod ebben a kapcsolatban. És persze, megvan győződve, hogy ez mindig így lesz. A férfiak mindent úgy vesznek, hogy az nekik jár, nem kell tenniük semmit.

Én elmennék bulizni, és ha még el is hagyna, egy-két hét után futna utánam, mert rájönne, hogy szüksége van rám. És közben persze lenne idő végig gondolni, hogy megéri-e újrakezdeni. A férfiakat néha csak a szakítás ébreszti fel! A mostani helyzetben nem érzi szükségét, hogy foglalkozzon veled komolyabban, hisz komolyabb "ráfordítás" nélkül is megkapja, amit akar.

Tedd azt, ami neked a legjobb! Ne rendeld alá magad a kívánságainak!

2011. márc. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
75%

Nem olvastam el amit írtál, csak a végét, de megakadt a szemem ezen a 2 mondaton:

"Ha megemlítem páromnak hogy elmennék esetleg, akkor azt mondja jó oké menjek, de akkor ő szakít velem.

Szerintetek el akar jegyezni vagy egyáltalán feleségül venni a barátom?? "

Én a helyedben remélném, hogy nem akar elvenni egy ilyen ember. Minek vagy vele egyáltalán? Nem is értem.

2011. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!